MATE Desktop Environment - en to ast translation catalogue (555 entries)

en: 
    ... Too many errors to display ...
ast: 
    ... Abondos fallos p'amosar ...

en:  (another copy)
ast:  (otra copia)

en:  (copy)
ast:  (copiar)

en:  (invalid Unicode)
ast:  (Unicode non válidu)

en:  - Browse and monitor logs
ast:  - Vea y monitorice los socesos

en:  - Look up words in dictionaries
ast:  - Guete pallabres en diccionarios

en: "%s" in %s
ast: «%s» en %s

en: "%s" is not a valid folder
ast: «%s» nun ye una carpeta válida

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
ast: %A, %-d de %B de %Y a les %-I:%M:%S %p

en: %d lines (%s) - %s
ast: %d llinies (%s) - %s

en: %s (%dnd copy)%s
ast: %s (%dª copia)%s

en: %s (%drd copy)%s
ast: %s (%dª copia)%s

en: %s (%dst copy)%s
ast: %s (%dª copia)%s

en: %s (%dth copy)%s
ast: %s (%dª copia)%s

en: %s (another copy)%s
ast: %s (otra copia)%s

en: %s (copy)%s
ast: %s (copia)%s

en: %s - Dictionary
ast: %s - Diccionariu

en: (stopped)
ast: (paráu)

en: - the MATE Search Tool
ast: - la ferramienta de gueta de MATE

en: A definition found | %d definitions found
ast[0]: Alcontróse una definición
ast[1]: Alcontráronse %d definiciones

en: A graphical tool to analyze disk usage.
ast: Una ferramienta gráfica pa analizar l'usu de discu

en: A locate database has probably not been created.
ast: Dablemente nun se crió una base de datos de llocalización.

en: A system log viewer for MATE.
ast: Un visor de socesos del sistema de MATE

en: A_vailable options:
ast: Opciones _disponibles:

en: Add Dictionary Source
ast: Amestar una fonte de diccionariu

en: Add a new dictionary source
ast: Amestar una fonte de diccionarios nueva

en: Add search option
ast: Amestar una opción de gueta

en: All_ocated Space
ast: Espaciu _ocupáu

en: Another search is in progress
ast: Yá se ta faciendo otra gueta

en: Apply _effect:
ast: Aplicar e_feutu:

en: Are you sure you want to open %d document? | Are you sure you want to open %d documents?
ast[0]: ¿De xuru quier abrir %d documentu?
ast[1]: ¿De xuru quier abrir %d documentos?

en: Are you sure you want to open %d folder? | Are you sure you want to open %d folders?
ast[0]: ¿De xuru quier abrir %d carpeta?
ast[1]: ¿De xuru quier abrir %d carpetes?

en: Automatically start a search
ast: Aniciar una gueta automáticamente

en: Available
ast: Disponible

en: Available St_rategies
ast: _Estratexes disponibles

en: Available _Databases
ast: _Bases de datos disponibles

en: Available dictionaries
ast: Diccionarios disponibles

en: Available options
ast: Opciones disponibles

en: Available strategies
ast: Estratexes disponibles

en: Bad command '%s'
ast: Orde incorreuta '%s'

en: Bad parameters for command '%s'
ast: Parámetros incorreutos pa la orde '%s'

en: Bigger text size
ast: Tamañu de testu mayor

en: Border
ast: Berbesu

en: Border Effect
ast: Efeutu del berbesu

en: Browse
ast: Esplorar

en: C_opy to Clipboard
ast: C_opiar al cartafueyos

en: Calculating percentage bars...
ast: Calculando barres de porcentaxes…

en: Can't access source file
ast: Nun pue accedese al ficheru de fontes

en: Cannot Connect to Server. You must enter a name for the server.
ast: Nun pue coneutase col sirvidor. Tien d'introducir un nome pal sirvidor.

en: Cannot check an excluded folder!
ast: Nun se puede comprobar la carpeta escluyía.

en: Cannot create pixbuf image!
ast: Nun pue criase la imaxe pixbuf

en: Cannot scan location "%s"
ast: Nun puede escanease el sitiu "%s"

en: Changes to your home folder will not be monitored.
ast: Los cambeos na so carpeta personal nun se monitorizarán.

en: Character set conversion failed for "%s"
ast: La conversión del conxuntu de carauteres falló por «%s»

en: Chart model
ast: Modelu de diagrama

en: Chart root node
ast: Nodu raíz del diagrama

en: Check folder sizes and available disk space
ast: Comprobar el tamañu de les carpetes y l'espaciu disponible en discu

en: Check word definitions and spellings in an online dictionary
ast: Busque definiciones de pallabres y ortografía nún diccionariu en llinia

en: Cl_ear
ast: L_limpiar

en: Clear definition
ast: Vaciar definición

en: Clear the definitions found
ast: Llimpia les definiciones alcontraes

en: Clear the list of available databases
ast: Llimpia la llista de bases de datos disponibles

en: Clear the list of available strategies
ast: Llimpiar la llista d'estratexes disponibles

en: Clear the list of similar words
ast: Llimpia la llista de palabres asemeyaes

en: Clear the search string
ast: Llimpiar la cadena de gueta

en: Clear the text of the definition
ast: Vacía el testu de la definición

en: Click to add the selected available search option.
ast: Calque p'amestar la opción de gueta seleicionada.

en: Click to close "Search for Files".
ast: calque pa zarrar «Guetar ficheros».

en: Click to display the help manual.
ast: Calque p'amosar el manual d'aida.

en: Click to expand or collapse the list of available options.
ast: Calque pa espander o contrayer la llista d'opciones disponibles.

en: Click to perform a search.
ast: Faiga clic pa guetar.

en: Click to remove the "%s" search option.
ast: Calque pa quitar la opción de gueta «%s».

en: Click to stop a search.
ast: Calque pa parar la gueta

en: Click to view the dictionary window
ast: Calque pa ver la ventana del diccionariu

en: Client Name
ast: Nome del cliente

en: Close this log
ast: Zarra esti rexistru de socesos

en: Connect to Server
ast: Coneutar al Sirvidor

en: Connection failed to the dictionary server at %s:%d
ast: Fallu de conexón al sirvidor de diccionarios en %s:%d

en: Connection timeout for the dictionary server at '%s:%d'
ast: Tiempu de conexón escedíu pal sirvidor de diccionarios en '%s:%d'

en: Contains the _text
ast: Contién el _testu

en: Contents
ast: Índiz

en: Context
ast: Contestu

en: Copy the selection
ast: Copiar la seleición

en: Could not analyze disk usage.
ast: Nun pudo analizase l'usu del discu

en: Could not delete "%s".
ast: Nun se pue desaniciar «%s».

en: Could not detect any mount point.
ast: Nun se pudo atopar dengún puntu de montaxe

en: Could not initialize monitoring
ast: Nun se pue entamar la monotorización

en: Could not move "%s" to the Trash
ast: Nun puede movese "%s" a la Basoria

en: Could not move "%s" to trash.
ast: Nun se pue mover «%s» a la papelera.

en: Could not move file to the Trash
ast: Nun puede movese l'archivu a la Basoria

en: Could not open document "%s".
ast: Nun pue abrise'l documentu «%s».

en: Could not open folder "%s"
ast: Nun pudo abrise la carpeta «%s»

en: Could not open folder "%s".
ast: Nun se pue abrir la carpeta «%s».

en: Could not open help document.
ast: Nun se pue abrir el documentu d'aida.

en: Could not open the following files:
ast: Nun pudieron abrise los siguientes ficheros:

en: Could not save "%s" document to "%s".
ast: Nun se pue guardar el documentu «%s» en «%s».

en: Could not save document.
ast: Nun se pue guardar el documentu.

en: Custom Location
ast: Llugar Personalizáu

en: DAYS
ast: DÍES

en: Database
ast: Base de datos

en: Database `%s' selected
ast: Base de datos «%s» seleicionada

en: Database to use
ast: Base de datos a usar

en: Date Modified
ast: Data de Modificación

en: Date modified more than
ast: Data de modificación superior a

en: Default Dictionary Server
ast: Sirvidor de Diccionariu por Omisión

en: Default Window Height
ast: Altor predetermináu de la ventana

en: Default Window Maximized
ast: Ventana maximizada por omisión

en: Default Window Width
ast: Anchor predetermináu de la ventana

en: Definition for '%s'
      From '%s':
    
    %s
ast: Definición pa «%s» 
      De «%s»:
    
    %s

en: Deleting "%s" failed: %s.
ast: Fallu al desaniciar «%s»: %s.

en: Description
ast: Descripción

en: Details: %s
ast: Detalles: %s

en: Device
ast: Preséu

en: Dictionaries
ast: Diccionarios

en: Dictionary
ast: Diccionariu

en: Dictionary Preferences
ast: Preferencies del diccionariu

en: Dictionary Sources
ast: Fontes de diccionariu

en: Dictionary entry
ast: Entrada de diccionariu

en: Dictionary source '%s' has invalid transport '%s'
ast: La fonte de diccionariu «%s» tien un tresporte inválidu «%s»

en: Dictionary source `%s' selected
ast: Fonte de diccionariu «%s» seleicionada

en: Dictionary source does not have name
ast: La fonte de diccionariu nun tien nome

en: Dictionary source to use
ast: Fonte de diccionarios qu'usar

en: Dictionary sources
ast: Fontes de diccionariu

en: Dictionary sources found
ast: Alcontráronse fontes de diccionariu

en: Disable Quick Search
ast: Desactivar la «Gueta rápida»

en: Disable Quick Search Second Scan
ast: Desactivar el «Segundo analís de la gueta rápida»

en: Disable _Quick Search
ast: Desactivar la gueta _rápida

en: Disk Usage Analyzer
ast: Analizador d'Usu de Discu

en: Disk Usage Analyzer Preferences
ast: Preferencies del analizador d'usu de discu

en: Do you want to delete "%s" permanently?
ast: ¿Quier desaniciar «%s» pa siempre?

en: Double-click on the database to use
ast: Calque dos vegaes na base de datos qu'usar

en: Double-click on the matching strategy to use
ast: Calque dos vegaes na estratexa qu'usar

en: Double-click on the source to use
ast: Calque dos vegaes na fonte qu'usar

en: Double-click on the word to look up
ast: Calque dos vegaes na pallabra que quier guetar

en: Drop shadow
ast: Solombra base

en: Edit Dictionary Source
ast: Editar fonte de diccionariu

en: Effect to add to the border (shadow, border or none)
ast: Efeutu p'amestar al berbersu (solombra, berbesu o dengún)

en: Effect to add to the outside of a border. Possible values are "shadow", "none", and "border".
ast: Efeutu p'amestar al contornu exterior d'un berbesu. Los valores dables son "solombra", "dengún", y "berbesu".

en: Effects
ast: Efeutos

en: Enter a filename or partial filename with or without wildcards.
ast: Introduza un nome de ficheru o un nome parcial con o ensin comodines.

en: Enter a text value for the "%s" search option.
ast: Introduza un valor de testu pa la opción de gueta «%s».

en: Enter a value in %s for the "%s" search option.
ast: Introduza un valor en %s pa la opción de gueta «%s».

en: Entry changed called for a non entry option!
ast: ¡Pidió un cambéu pa una caxella que nun tien opciones!

en: Error loading the help page
ast: Fallu al cargar la páxina d'aida

en: Error parsing the search command.
ast: Hebo un fallu al interpretar el comandu de gueta.

en: Error running the search command.
ast: Hebo un fallu al executar el comandu de gueta.

en: Error while looking up definition
ast: Fallu al guetar la definición

en: Error while looking up the definition of "%s":
    %s
ast: Fallu al guetar la definición de «%s»:
    %s

en: Error while matching
ast: Hebo un fallu al concasar

en: Error while reading reply from server:
    %s
ast: Error al lleer la respuesta del sirvidor:
    %s

en: Error while retrieving the definition
ast: Fallu al obtener la definición

en: Error while saving screenshot
ast: Fallu al atroxar la captura de pantalla

en: Error while uncompressing the GZipped log. The file might be corrupt.
ast: Fallu al descomprimir el ficheru comprimíu con GZip. Seguramente el ficheru tea toyíu.

en: Error while writing to '%s'
ast: Hebo un fallu al escribir en «%s»

en: FLAGS
ast: OPCIONES

en: FTP (with login)
ast: FTP (con rexistru)

en: F_ind:
ast: _Guetar:

en: Failed to set process group id of child %d: %s.
ast: Falló al afitar el id del grupu de procesu del fíu %d: %s.

en: File already exists
ast: El ficheru yá esiste

en: File is empty
ast: El ficheru ta ermu

en: Filename
ast: Nome del archivu

en: Filesystem Type
ast: Tipu de sistema de ficheros

en: Find Ne_xt
ast: Guetar Sig_uiente

en: Find Next
ast: Guetar siguiente

en: Find Pre_vious
ast: Guetar Anter_ior

en: Find Previous
ast: Guetar anterior

en: Find a word or phrase in the document
ast: Guetar una pallabra o fras nel documentu

en: Find a word or phrase in the log
ast: Atopar una pallabra o fras nel rexistru

en: Find next occurrence of the search string
ast: Guetar la siguiente apaición de la cadena

en: Find previous occurrence of the search string
ast: Guetar l'apaición anterior de la cadena

en: Folder
ast: Carpeta

en: Follow symbolic links
ast: Siguir los enllaces simbólicos

en: GDict Options
ast: Opciones del diccionariu

en: GDict debugging flags to set
ast: Opciones de depuración de GDict qu'activar

en: GDict debugging flags to unset
ast: Opciones de depuración de GDict que desactivar

en: GROUP
ast: GRUPU

en: Go to the first definition
ast: Va a la cabera definición

en: Go to the last definition
ast: Dir a la cabera definición

en: Go to the next definition
ast: Va a la siguiente definición

en: Go to the previous definition
ast: Va a la anterior definición

en: Grab _after a delay of
ast: Tomar semeya con un retardu de

en: Grab a window instead of the entire screen
ast: Capturar una ventana n'arróu de la pantalla entera

en: Grab the current _window
ast: Facer semeya de la ventana autual

en: Grab the whole _desktop
ast: Facer semeya de tol escritoriu

en: H_ostname:
ast: _Sirvidor:

en: Height of the main window in pixels
ast: Altor de la ventana principal en píxeles

en: Hostname
ast: Nome de host

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
ast: Si troca un ficheru esistente, el so conteníu sobreescribiráse.

en: Impossible to open the file %s
ast: Nun pudo abrise'l ficheru %s

en: Impossible to save the screenshot to %s.
     Error was %s.
     Please choose another location and retry.
ast: Nun pudo guardase la captura de pantalla en %s.
     L'error foi %s.
     Escueya otra llocalización y téntelo otra vegada.

en: Include Border
ast: Incluyir Berbesu

en: Include Pointer
ast: Incluyir punteru

en: Include _pointer
ast: Incluyir _punteru

en: Include the pointer in the screenshot
ast: Incluyir el punteru na captura de pantalla

en: Include the window _border
ast: Incluyir el berbesu de la _ventana

en: Include the window border with the screenshot
ast: Incluyir el berbesu de ventana cola captura de pantalla

en: Include the window manager border along with the screenshot
ast: Incluyir el berbesu del xestor de ventanes xunto cola captura de pantalla

en: Interactively set options
ast: Afitar les opciones interactivamente

en: Invalid database '%s'
ast: Base de datos non válida '%s'

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
ast: Pasóse una opción non válida pal argumentu «ordenar por» de la llinia de comandos.

en: Invalid strategy '%s'
ast: Estratexa non válida '%s'

en: Invalid transport type '%d'
ast: Tipu de tresporte inválidu «%d»

en: List View
ast: Vista de llista

en: Loading...
ast: Cargando...

en: Local Only
ast: Namái llocal

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
ast: Llocalice documentos y carpetes pol nome o conteníu nesti equipu

en: Log File Viewer
ast: Visor de ficheros de socesos

en: Log Viewer
ast: Visor de socesos

en: Log file to open up on startup
ast: Ficheru de socesos qu'abrir al aniciar

en: Log files to open up on startup
ast: Ficheros de socesos qu'abrir al aniciar

en: Longdo Thai-English Dictionaries
ast: Diccionariu Longdo Tailandés-Inglés

en: Look _up:
ast: _Guetar:

en: Look in folder
ast: Guetar na carpeta

en: Look up words in dictionaries
ast: Restole pallabres en diccionarios

en: Lookup failed for host '%s': %s
ast: Falló la gueta del host «%s»: %s

en: Lookup failed for host '%s': host not found
ast: Falló la gueta del host «%s»: host nun atopáu

en: Lookup failed for hostname '%s': no suitable resources found
ast: Falló al guetar el nome d'host «%s»: nun s'atoparon recursos apropiáoos

en: Maximum depth
ast: Fondura másima

en: Mo_ve to Trash
ast: Mo_ver a la Papelera

en: Mount Point
ast: Puntu de montax

en: Move to parent folder
ast: Mover al direutoriu superior

en: Moving "%s" failed: %s.
ast: Fallu al mover «%s»: %s.

en: Na_me does not contain
ast: El no_me nun contién

en: Name
ast: Nome

en: Name contains
ast: El nome contién

en: Name matches regular e_xpression
ast: El nome concasa cola e_xpresión regular

en: New look up
ast: Nueva busca

en: No '%s' group found inside the dictionary source definition
ast: Nun s'alcontró dengún grupu «%s» dientro de la definición de fonte de diccionariu

en: No Files Found
ast: Nun s'alcontraron ficheros

en: No connection to the dictionary server at '%s:%d'
ast: Ensin conexón al sirvidor de diccionarios en «%s:%d»

en: No context available for source '%s'
ast: Nun hai contestu disponible pa la fonte «%s»

en: No databases found on dictionary server at '%s'
ast: Nun s'atopó denguna base de datos nel sirvidor de diccionarios en '%s'

en: No definitions found
ast: Nun s'atoparon definiciones

en: No definitions found for '%s'
ast: Nun s'alcontraron definiciones pa '%s'

en: No dictionary source available with name '%s'
ast: Nun hai denguna fonte de diccionariu col nome «%s»

en: No files found
ast: Nun s'alcontraron ficheros

en: No hostname defined for the dictionary server
ast: Nun se conseñó el nome de host pal sirvidor de diccionarios

en: No strategies found on dictionary server at '%s'
ast: Nun s'atoparon estratexes nel sirvidor de diccionarios en '%s'

en: None
ast: Dengún

en: Normal text size
ast: Tamañu de testu normal

en: Not found
ast: Nun s'alcontró

en: Open Log
ast: Abre'l rexistru

en: Open a log from file
ast: Abre un rexistru de socesos dende'l ficheru

en: Open the help contents for the log viewer
ast: Abre'l conteníu de l'aida pal visor de socesos

en: Optional information:
ast: Información opcional:

en: Owned by _group
ast: Pertenez al _grupu

en: Owned by _user
ast: Pertenez al _usuariu

en: Owner is unrecognized
ast: El propietariu ye desconocíu

en: PATH
ast: RUTA

en: PATTERN
ast: PATRÓN

en: P_review...
ast: Vista p_reliminar…

en: Paths
ast: Rutes

en: Please enter a name and try again.
ast: Por favor, meta un nome ya inténtelo darréu.

en: Please wait until the current search ends.
ast: Por favor, aguarde a que fine la gueta actual.

en: Port
ast: Puertu

en: Preview this document
ast: Vista preliminar d'esti documentu

en: Print
ast: Imprentar

en: Print definition
ast: Imprentar definición

en: Print result to the console
ast: Imprentar el resultáu na consola

en: Print the definitions found
ast: Imprenta les definiciones alcontraes

en: Print the text of the definition
ast: Imprenta'l testu de la definición

en: Print this document
ast: Imprenta esti documentu

en: Public FTP
ast: FTP Públicu

en: Quick Search Excluded Paths
ast: Gueta rápida de rutes excluyíes

en: Quick Search Second Scan Excluded Paths
ast: Segundu analís de la gueta rápida de rutes excluyíes

en: Quit the log viewer
ast: Cola del visor de socesos

en: Ready
ast: Llistu

en: Refresh
ast: Actualizar

en: Reload the list of available databases
ast: Recarga la llista de bases de datos disponibles

en: Reload the list of available sources
ast: Recargar la llista de fontes disponibles

en: Reload the list of available strategies
ast: Tornar a cargar la llista d'estratexes disponibles

en: Remove "%s"
ast: Quitar «%s»

en: Remove "%s"?
ast: ¿Deseya quitar «%s»?

en: Remove the currently selected dictionary source
ast: Quitar la fonte de diccionarios que ta seleicionada anguaño

en: Remove the window border from the screenshot
ast: Quitar el berbesu de la ventana de la captura de pantalla

en: Rescan your home folder?
ast: ¿Volver a escanear el to direutoriu home?

en: STRING
ast: CADENA

en: S_can Remote Folder...
ast: Esplorar carpeta _remota…

en: S_earch results:
ast: Resultaos de la _gueta:

en: S_ize at least
ast: Tamañu d'a lo meno_s

en: S_tatusbar
ast: Barra d'está_u

en: Save Screenshot
ast: Guardar la semeya

en: Save Search Results As...
ast: Guardar los resultaos de la gueta como...

en: Save Snapshot
ast: Guardar captura

en: Save a Copy
ast: Guardar una copia

en: Save definition
ast: Guardar definición

en: Save images of your desktop or individual windows
ast: Guarda imáxenes del so escritoriu o ventanes individuales

en: Save in _folder:
ast: Guardar na _carpeta:

en: Save the definitions found
ast: Guarda les definiciones alcontraes

en: Save the text of the definition to a file
ast: Guarda'l testu de la definición a un ficheru

en: Saving file...
ast: Guardando ficheru…

en: Scan
ast: Esplorar

en: Scan F_older...
ast: Esplorar _carpeta...

en: Scan Filesystem
ast: Esplorar sistema de ficheros

en: Scan Folder
ast: Esplorar carpeta

en: Scan Home
ast: Esplorar carpeta personal

en: Scan Remote Folder
ast: Esplorar carpeta remota

en: Scan _Filesystem
ast: Esplorar sistema de _ficheros

en: Scan _Home Folder
ast: Esplorar carpeta _personal

en: Scan a folder
ast: Esplorar una carpeta

en: Scan a remote folder
ast: Esplorar una carpeta remota

en: Scan filesystem
ast: Esplorar sistema de ficheros

en: Scan home folder
ast: Esplorar carpeta personal

en: Scanning...
ast: Escaneando...

en: Screenshot delay
ast: Retardu de la captura

en: Screenshot directory
ast: Direutoriu de captures

en: Screenshot.png
ast: semeya.png

en: Search Result Columns Order
ast: Orde de las columnes del resultáu de la gueta

en: Search for Files
ast: Guetar ficheros

en: Search paths used by this object
ast: Rutes de gueta usaes por esti oxetu

en: Searching for '%s'...
ast: Guetando «%s»...

en: Searching...
ast: Guetando...

en: Secure WebDAV (HTTPS)
ast: WebDAV Seguru (HTTPS)

en: See mate-dictionary --help for usage
ast: Vea mate-diccionary --help pa'l so usu

en: Select Folder
ast: Seleicionar Carpeta

en: Select _All
ast: Seleicion_ar too

en: Select _devices to include in filesystem scan:
ast: Seleicionar qué _preseos incluyir na exploración del sistema de ficheros:

en: Select a folder
ast: Seleicione una carpeta

en: Select a search option from the drop-down list.
ast: Seleicione una opción de gueta de la llista estenderexable

en: Select and set the "%s" search option
ast: Seleiciona y afita la opción de gueta «%s»

en: Select more _options
ast: Seleicionar más _opciones

en: Select more options
ast: Seleicionar más opciones

en: Select the "%s" search option
ast: Seleiciona la opción de gueta «%s»

en: Select the entire log
ast: Seleiciona el ficheru de socesos dafechu

en: Select the folder or device from which you want to begin the search.
ast: Seleicione la carpeta o preséu dende au quier aniciar la gueta.

en: Service _type:
ast: _Tipu de serviciu:

en: Set sort order to descending, the default is ascending
ast: Afitar el tipu d'ordenamientu como descendente, el predetermináu ye ascendente

en: Set the font used for printing the definitions
ast: Afita la tipografía usada pa imprentar les definiciones

en: Set the model of the chart
ast: Afitar el modelu de diagrama

en: Set the root node from the model
ast: Afitar el nodu raíz dende'l modelu

en: Set the text of "Look in folder" search option
ast: Afita'l testu de la opción de gueta «Gueta na carpeta»

en: Set the text of "Name contains" search option
ast: Afita'l testu de la opción de gueta «El nome contién»

en: Show Additional Options
ast: Amosar opciones adicionales

en: Show GDict Options
ast: Amosar les opciones del diccionariu

en: Show Side Pane
ast: Amuesa'l panel llateral

en: Show Status Bar
ast: Amuesa la barra d'estáu

en: Show hidden and backup files
ast: Amosar los ficheros anubríos y les copies de respaldu

en: Show more _details
ast: Amosar más _detalles

en: Show or hide the definition window
ast: Amuesa o anubre la ventana de la definición

en: Show the about dialog for the log viewer
ast: Amuesa'l diálogu «Tocante a» pal visor de socesos

en: Show the application's version
ast: Amosar la versión de l'aplicación

en: Si_ze at most
ast: Ta_mañu de como muncho

en: Side _Pane
ast: _Panel llateral

en: Similar _Words
ast: Pallabras _asemeyaes

en: Similar words
ast: Pallabres asemeyaes

en: Size
ast: Tamañu

en: Size of the font used to display the log
ast: Tamañu de la tipografía usada p'amosar el rexistru

en: Smaller text size
ast: Tamañu de testu menor

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
ast: Ordenar los ficheros por: nome, carpeta, tamañu, tipu o data

en: Source
ast: Orixe

en: Source Name
ast: Nome de la fonte

en: Sources
ast: Fontes

en: Specifies a list of log files to open up at startup. A default list is created by reading /etc/syslog.conf.
ast: Especifica una lista de registros de sucesos que abrir al inicio. Se crea una lista predeterminada leyendo /etc/syslog.conf.

en: Specifies the height of the log viewer main window in pixels.
ast: Especifica l'altor en píxeles de la ventana principal del visor de socesos.

en: Specifies the log file displayed at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
ast: Especifica el ficheru de socesos amosáu al aniciu. Los predeterminaos son «/var/adm/messages» o «/var/log/messages», dependiendo del so sistema operativu.

en: Specifies the size of the fixed-width font used to display the log in the main tree view. The default is taken from the default terminal font size.
ast: Especifica el tamañu de la tipografía d'anchor fixu usáu p'amosar el rexistru de socesos na vista del árbol principal. Lo predeterminao ye tomar el tamañu de la tipografía predetermináu del terminal.

en: Specifies the width of the log viewer main window in pixels.
ast: Especifica l'anchor de la ventana principal del visor de socesos en píxeles.

en: St_atusbar
ast: B_arra d'Estáu

en: Status
ast: Estáu

en: Stop scanning
ast: Detener la exploración

en: Strategies
ast: Estratexes

en: Strategy
ast: Estratexa

en: Strategy `%s' selected
ast: Estratexa «%s» seleicionada

en: System Log Viewer
ast: Visor de Socesos del Sistema

en: Take Screenshot
ast: Facer Semeya

en: Take _Screenshot
ast: Facer _semeya

en: Take a picture of the screen
ast: Capturar imaxe de la pantalla

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
ast: Capturar la pantalla dempués del retardu especificáu [en segundos]

en: The GdictContext bound to this source
ast: L'oxetu GdictContext vinculáu con esta fonte

en: The GdictContext object used to get the word definition
ast: L'oxetu GDictContext usáu pa obtener la definición de la pallabra

en: The caja file manager is not running.
ast: El xestor de ficheros Caja nun se ta executando.

en: The child save process unexpectedly exited.  We are unable to write the screenshot to disk.
ast: El procesu d'atroxu fíu coló ensin éxitu. Nun ye dable escribir la captura al discu.

en: The content of your home folder has changed. Select rescan to update the disk usage details.
ast: El conteníu del to direutoriu home camudó. Escoye volver a escanear pa actualizar los detalles d'usu del discu

en: The database used to query the GdictContext
ast: La base de datos usada pa consultar el GDictContext

en: The default database to use
ast: La base de datos predeterminada

en: The default search strategy to use
ast: La estratexa de la gueta a emplegar

en: The description of this dictionary source
ast: La descripción d'esta fonte de diccionarios

en: The directory the last screenshot was saved in.
ast: El direutoriu au s'atroxó la cabera captura.

en: The document "%s" already exists.  Would you like to replace it?
ast: El documentu «%s» yá esiste. ¿Deseya reemplazalu?

en: The document does not exist.
ast: El documentu nun esiste.

en: The document name you selected is a folder.
ast: El nome de documentu que escoyisti ye una carpeta.

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
ast: El ficheru «%s» yś esiste. ¿Deseya reemplazalu?

en: The file is not a regular file or is not a text file.
ast: El ficheru nun ye un ficheru regular o nun ye un ficheru de testu.

en: The filename used by this dictionary source
ast: El nome de ficheru usáu por esta fonte de diccionario

en: The folder does not exist.
ast: El direutoriu nun esiste.

en: The font to be used when printing
ast: La tipografía pa emplegar na imprensión

en: The font to be used when printing a definition.
ast: La fonte que se usa pa imprentar una definición.

en: The hostname of the dictionary server to connect to
ast: El nome del host del sirvidor de diccionariu al que coneutase

en: The maximum depth drawn in the chart from the root
ast: La másima fondura dende la raíz que se dibuxa nel diagrama

en: The name of the client of the context object
ast: El nome del cliente del oxetu de contestu

en: The name of the default individual database or meta-database to use on a dictionary source. An exclamation mark ("!") means that all the databases present in a dictionary source should be searched
ast: El nome por omisión de la base de datos individual o meta-base de datos a usar pa una fonte de diccionariu. Un signu d'esclamación ("!") significa restolar en toes les bases de datos presentes na fonte de diccionariu

en: The name of the default search strategy to use on a dictionary source, if available. The default strategy is 'exact', that is match exact words.
ast: El nome de la estratexa de gueta por omisión pa usar con una fonte de diccionariu, si ta disponible. La estratexa predeterminada ye 'exact', que ye concasar les pallabres exautamente.

en: The name of the dictionary source used
ast: El nome de la fonte de diccionarios a emplegar

en: The name of the dictionary source used to retrieve the definitions of words.
ast: El nome de la fonte de diccionarios emplegada pa obtener les definiciones de les pallabres.

en: The number of seconds to wait before taking the screenshot.
ast: El númberu de segundos qu'esperar enantes d'obtener la captura.

en: The port of the dictionary server to connect to
ast: El puertu del sirvidor de diccionarios al que coneutase

en: The search results may be invalid.  There were errors while performing this search.
ast: El resultáu de la gueta pue ser inválido. Hebo fallos al facer la gueta.

en: The search results may be out of date or invalid.  Do you want to disable the quick search feature?
ast: Los resultaos de la gueta puen ser non válidos o nun tar al día. ¿Quier desactivar la gueta rápida?

en: The status code as returned by the dictionary server
ast: El códigu d'estáu tal como lo devuelve'l sirvidor de diccionarios

en: The strategy used to query the GdictContext
ast: La estratexa usada pa consultar el GDictContext

en: The transport mechanism used by this dictionary source
ast: El mecanismu de tresporte usáu por esta fonte de diccionariu

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
ast: Nun hai un visor instaláu capaz d'amosar el documentu.

en: There is no installed viewer capable of displaying the folder.
ast: Nun hai instaláu dengún visor que seya quien a amosar la carpeta.

en: There was an error displaying help.
ast: Hebo un fallu al amosar l'aida.

en: There was an error displaying help: %s
ast: Hebo un fallu al amosar l'aida: %s

en: There was an error while displaying help
ast: Hebo un fallu al amosar l'aida

en: This key defines the order of the columns in the search results. This key should not be modified by the user.
ast: Esta clave define l'orde de les columnes nos resultaos de la gueta. Esta clave nun tendría de modificase pol usuariu.

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a quick search. The wildcards '*' and '?' are supported. The default values are /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, and /var/*.
ast: Esta clave define les rutes que la ferramienta de gueta excluyirá d'una gueta rápida. Los comodines «*» y «?» sopórtense. Los valores predeterminados son  /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, and /var/*.

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a second scan when performing a quick search. The second scan uses the find command to search for files. The purpose of the second scan is to find files that have not been indexed. The wildcards '*' and '?' are supported. The default value is /.
ast: Esta clave define les rutes que la ferramienta de gueta excluyirá d'un segundu analís al facer una gueta rápida. El segundu analís usa'l comandu «find» pa guetar ficheros. L'envís del segundu analís ye guetar ficheros que nun foron indizaos. Sopórtense los comodines «*X y «?». El valor predetermináu ye /.

en: This key defines the window height, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default height.
ast: Esta clave define l'altor de la ventana, y úsase pa remembrar el tamañu de la ferramienta de gueta ente les sesiones. Afitándola a -1 fadrá que la ferramienta de gueta use l'altor predetermináu.

en: This key defines the window width, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default width.
ast: Esta clave define l'anchor de la ventana, y úsase pa remembrar el tamañu de la ferramienta de gueta ente les sesiones. Afitándola a -1 fadrá que la ferramienta de gueta use l'anchor predetermináu.

en: This key determines if the "Contains the text" search option is selected when the search tool is started.
ast: Esta clave determina si la opción «Contién el testu» ta seleicionada cuando s'anicia la ferramienta de gueta.

en: This key determines if the "Date modified less than" search option is selected when the search tool is started.
ast: Esta clave determina si la opción «Data de modificación menor que» ta seleicionada cuando s'anicia la ferramienta de gueta.

en: This key determines if the "Date modified more than" search option is selected when the search tool is started.
ast: Esta clave determina si la opción «Data de modificación posterior a» ta seleicionada cuando s'anicia la ferramienta de gueta.

en: This key determines if the "File is empty" search option is selected when the search tool is started.
ast: Esta clave determina si la opción «Ficheru ermu» ta seleicionada cuando s'anicia la ferramienta de gueta.

en: This key determines if the "Follow symbolic links" search option is selected when the search tool is started.
ast: Esta clave determina si la opción «Siguir enllaces simbólicos» ta seleicionada cuando s'anicia la ferramienta de gueta.

en: This key determines if the "Name does not contain" search option is selected when the search tool is started.
ast: Esta clave determina si la opción «El nome nun contién» ta seleicionada cuando s'anicia la ferramienta de gueta.

en: This key determines if the "Name matches regular expression" search option is selected when the search tool is started.
ast: Esta clave determina si la opción «El nome concasa cola expresión regular» ta seleicionada cuando s'anicia la ferramienta de gueta.

en: This key determines if the "Owned by group" search option is selected when the search tool is started.
ast: Esta clave determina si la opción «Perteneciente al grupu» ta seleicionada cuando s'anicia la ferramienta de gueta.

en: This key determines if the "Owned by user" search option is selected when the search tool is started.
ast: Esta clave determina si la opción «Perteneciente al usuariu» ta seleicionada cuando s'anicia la ferramienta de gueta.

en: This key determines if the "Owner is unrecognized" search option is selected when the search tool is started.
ast: Esta clave determina si la opción «Propietariu non reconocíu» ta seleicionada cuando s'anicia la ferramienta de gueta.

en: This key determines if the "Show hidden files and folders" search option is selected when the search tool is started.
ast: Esta clave determina si la opción «Amosar ficheros y carpetes anubríos» ta seleicionada cuando s'anicia la ferramienta de gueta.

en: This key determines if the "Size at least" search option is selected when the search tool is started.
ast: Esta clave determina si la opción «Tamañu de a lo menos» ta seleicionada cuando s'anicia la ferramienta de gueta.

en: This key determines if the "Size at most" search option is selected when the search tool is started.
ast: Esta clave determina si la opción «Tamañu como muncho de» ta seleicionada cuando s'anicia la ferramienta de gueta.

en: This key determines if the search tool disables the use of the find command after performing a quick search.
ast: Esta clave determina si la ferramienta de gueta desactiva l'usu del comandu «find» dempués de facer una gueta rápida.

en: This key determines if the search tool disables the use of the locate command when performing simple file name searches.
ast: Esta ferramienta determina si desactiva l'usu del comandu locate al facer guetes cencielles de nomes de ficheru.

en: This key determines if the search tool window starts in a maximized state.
ast: Esta clave determina si ventana de la ferramienta de gueta s'aniciar n'estáu maximizáu.

en: This version of System Log does not support GZipped logs.
ast: Esta versión del Rexistro de socesos nun sofita ficheros comprimíos con GZip.

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
ast[0]: Esto abrirá %d ventana separtada.
ast[1]: Esto abrirá %d ventanes separtaes.

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
ast: Esto quitará dafechu la fonte de diccionarios de la llista.

en: Toggle dictionary window
ast: Camudar ventana del diccionariu

en: Toolbar is Visible
ast: Barra Ferramientes Visible

en: Total Size
ast: Tamañu total

en: Total filesystem capacity:
ast: Capacidá total del sistema de ficheros:

en: Transport
ast: Tresporte

en: Trash is unavailable.  Could not move "%s" to the trash.
ast: La papelera nun se pue emplegar. Nun se pue mover «%s» a la papelera.

en: Type
ast: Triba

en: Type the word you want to look up
ast: Teclee la pallabra que quier guetar

en: USER
ast: USUARIU

en: Unable to clear the temporary folder:
    %s
ast: Nun ye dable llimpiar la carpeta temporal:
    %s

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'
ast: Imposible coneutar col sirvidor de diccionariu en «%s:%d»

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'. The server replied with code %d (server down)
ast: Imposible coneutar al sirvidor de diccionarios en «%s:%d». El sirvidor respondió col códigu %d (sirvidor caíu)

en: Unable to create a context
ast: Imposible criar un contestu

en: Unable to create a source file
ast: Imposible criar un ficheru de fontes

en: Unable to create socket
ast: Nun pudo crease un socket

en: Unable to create the data directory '%s': %s
ast: Imposible criar el direutoriu de datos «%s»: %s

en: Unable to display the preview: %s
ast: Nun pue amosase la vista preliminar: %s

en: Unable to find a suitable dictionary source
ast: Nun se foi a alcontrar una fonte del diccionariu afayaíza

en: Unable to find dictionary source
ast: Nun ye dable alcontrar la fonte del diccionariu

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition file: %s
ast: Imposible obtener la clave «%s» dientro del ficheru de definición de fontes de diccionariu %s

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition: %s
ast: Nun ye dable obtener la clave «%s» dientro de la definición de fonte de diccionariu: %s

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : '%s'
ast: Nun ye posible analizar la respuesta del sirvidor de diccionarios
    : '%s'

en: Unable to remove source '%s'
ast: Nun pue quitase la fonte «%s»

en: Unable to rename file '%s' to '%s': %s
ast: Imposible renomar el ficheru «%s» a «%s»: %s

en: Unable to save source file
ast: Imposible atroxar el ficheru de fontes

en: Unable to set the channel as non-blocking: %s
ast: Imposible afitar la canal como non bloquiante: %s

en: Unable to take a screenshot of the current window
ast: Nun se pue tomar una captura de pantalla de la ventana autual

en: Unknown error saving screenshot to disk
ast: Fallu desconocíu al guardar la captura de pantalla al discu

en: Untitled document
ast: Documentu ensin títulu

en: Usage
ast: Usu

en: VALUE
ast: VALOR

en: Version:
ast: Versión:

en: View as Rings Chart
ast: Ver como Diagrama d'Aniellos

en: View as Treemap Chart
ast: Ver como Diagrama d'Árbol

en: View or monitor system log files
ast: Ver o monitorizar el rexistru d'actividá de los ficheros del sistema

en: Whether any change to the home directory should be monitored.
ast: Conseña si cualesquier cambéu nel direutoriu personal tien de ser monitorizáu.

en: Whether the context uses only local dictionaries or not
ast: Conseña si'l contestu usa namái los diccionarios llocales o non

en: Whether the status bar at the bottom of main window should be visible.
ast: Conseña si la barra d'estáu na estaya inferior de la ventana principal tien de ser adicable.

en: Whether the toolbar should be visible in main window.
ast: Conseña si la barra de ferramientes tien de ser adicable na ventana principal.

en: Width of the main window in pixels
ast: Anchor de la ventana principal en píxeles

en: Windows share
ast: Compartición Windows

en: Without mount points disk usage cannot be analyzed.
ast: Ensin puntos de montax, nun pue analizase l'usu del discu.

en: Word `%s' selected
ast: Pallabra «%s» seleicionada

en: Words to look up
ast: Pallabres que guetar

en: Words to match
ast: Pallabres que concasar

en: Wrapped
ast: Axustáu

en: You did not select a document name.
ast: Nun escoyisti un nome de documentu.

en: You don't have enough permissions to read the file.
ast: Nun tien los permisos pa lleer el ficheru.

en: You may not have write permissions to the document.
ast: Pue que nun tenga permisos d'escritura sobro'l documentu.

en: Zoom in
ast: Acercar zoom

en: Zoom out
ast: Amenorgar zoom

en: [LOGFILE...]
ast: [FICHERU DE SOCESOS...]

en: _About
ast: Tocante _a

en: _Analyzer
ast: _Analizador

en: _Close
ast: _Zarrar

en: _Collapse All
ast: _Contrayer too

en: _Contents
ast: _Índiz

en: _Copy
ast: _Copiar

en: _Date modified less than
ast: Data de mo_dificación inferior a

en: _Description:
ast: _Descripción:

en: _Domain Name:
ast: Nome de _Dominiu:

en: _Edit
ast: _Editar

en: _Expand All
ast: _Estenderexar too

en: _File
ast: _Ficheru

en: _Find...
ast: _Atopar...

en: _Find:
ast: _Guetar:

en: _First Definition
ast: _Primera definición

en: _Folder:
ast: _Carpeta:

en: _Go
ast: _Dir

en: _Help
ast: _Aida

en: _Image type:
ast: Tipu d'_imaxe:

en: _Last Definition
ast: C_abera definición

en: _Location (URI):
ast: _Llugar (URI):

en: _Look Up Selected Text
ast: _Guetar el testu seleicionáu

en: _Look in folder:
ast: _Mirar na carpeta:

en: _Monitor changes to your home folder
ast: _Monitorizar cambeos na so carpeta personal

en: _Name contains:
ast: El _nome contién:

en: _Name:
ast: _Nome:

en: _New
ast: _Nuevu

en: _Next
ast: _Siguiente

en: _Next Definition
ast: _Siguiente definición

en: _Open
ast: _Abrir

en: _Open Folder
ast: _Abrir Carpeta

en: _Open...
ast: _Abrir...

en: _Port:
ast: _Puertu:

en: _Preferences
ast: _Preferencies

en: _Previous
ast: _Anterior

en: _Previous Definition
ast: Definición _anterior

en: _Print
ast: Im_prentar

en: _Print font:
ast: Fonte pa im_prentar:

en: _Print...
ast: Im_prentar...

en: _Quit
ast: _Colar

en: _Replace
ast: _Reemplazar

en: _Rescan
ast: _Volver a inspeccionar

en: _Save
ast: _Guardar

en: _Save Results As...
ast: _Guardar resultáu como...

en: _Save a Copy...
ast: _Guardar una copia…

en: _Scan
ast: _Esplorar

en: _Select a dictionary source for looking up words:
ast: _Escoye una fonte de diccionarios pa guetar pallabres:

en: _Server:
ast: _Sirvidor:

en: _Share:
ast: _Compartir

en: _Show hidden folders
ast: _Amosar carpetes ocultes

en: _Sidebar
ast: Barra _llateral

en: _Statusbar
ast: Barra d'E_stáu

en: _Toolbar
ast: _Barra Ferramientes

en: _Transport:
ast: _Transporte:

en: _User Name:
ast: Nome d'_Usuariu:

en: _View
ast: _Ver

en: available:
ast: disponible:

en: contains hardlinks for:
ast: contién enllaces duros de:

en: days
ast: díes

en: effect
ast: efeutu

en: last update: %s
ast: cabera actualización: %s

en: link (broken)
ast: enllaz (frañáu)

en: link to %s
ast: enllaz a %s

en: nd copy)
ast: ª copia)

en: rd copy)
ast: ª copia)

en: seconds
ast: segundos

en: source
ast: fonte

en: st copy)
ast: ª copia)

en: th copy)
ast: ª copia)

en: today at %-I:%M %p
ast: güei a les %-I:%M %p

en: used:
ast: usaú:

en: word
ast: pallabra

en: yesterday at %-I:%M %p
ast: ayeri a les %-I:%M %p
