MATE Desktop Environment - en to br translation catalogue (649 entries)

en: 
    ... Too many errors to display ...
br: 
    ... Re a fazioù da skrammañ...

en:  (another copy)
br:  (eilad all)

en:  (copy)
br:  (eilad)

en:  (invalid Unicode)
br:  (Unicode didalvoudek)

en:  - Browse and monitor logs
br:  -Furchal ha teurel evezh ouzh ar c'herzhlevrioù

en:  - Look up words in dictionaries
br:  - Klask gerioù war ar geriadurioù

en: "%s" in %s
br: "%s" e %s

en: "%s" is not a valid folder
br: "%s" n'eo ket un teuliad talvoudek

en: %'d File Found | %'d Files Found
br[0]: %'d restr kavet
br[1]: %'d restr kavet

en: %'d file found | %'d files found
br[0]: %'d restr kavet
br[1]: %'d restr kavet

en: %5d item | %5d items
br[0]: %5d elfenn
br[1]: %5d elfenn

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
br: %A, %B %-d %Y da %-I:%M:%S %p

en: %d lines (%s) - %s
br: %d linenn (%s) - %s

en: %s (%dnd copy)%s
br: %s (%dvet eilad)%s

en: %s (%drd copy)%s
br: %s (%dde eilad)%s

en: %s (%dst copy)%s
br: %s (%dañ eilad)%s

en: %s (%dth copy)%s
br: %s (%dvet eilad)%s

en: %s (another copy)%s
br: %s (eilad all)%s

en: %s (copy)%s
br: %s (eilad)%s

en: %s - Dictionary
br: %s - Geriadur

en: (stopped)
br: (arsavet)

en: - the MATE Search Tool
br: - benveg da glask MATE

en: <p> As its name implies, Disk Usage Analyzer is a graphical utility that you can use to view and monitor your disk usage and folder structure. It displays summary information in ring or treemap charts. </p> <p> You can perform scans on a file system, your home or any other folder - local or remote. There is also an option to constantly monitor any external changes to the home directory and warn the user if a file is added/removed. </p>
br: <p> Evel ma vez divinet gant e anv, Dezrannerez arver kantenn a dalv d'ur maveg kevregat a vez arveret ganeoc'h da welout ha gouarniñ arver ho kantennad ha frammad ho teuliadoù. Skrammet e vez an titouroù eeunaet dre ziervadoù dre walenn pe dre wezennad. </p> <p> C'hwilervadurioù war ur reizhiad restroù, ho teuliad personel pe ne vern pe deuliad all -a-bell pe lec'hel - a c'hallit ober. Un dibarzh ez eus ivez evit gouarniñ a-hed an amzer ne vern pe gemmoù diavaez graet d'ho teuliad personel ha lakaat evezh war an arveriad evit lavarout hag ez eus bet ouzhpennet/dilamet ur restr. </p>

en: <p> MATE Dictionary allows you to look up words in on-line dictionaries. It comes preconfigured with a list of Dict servers (RFC 2229), to which you can add your own sources, while you can select specific servers for a specific query. </p>
br: <p>Geriadur MATE a ro tro deoc'h da glask gerioù e-kreiz geriadurioù enlinenn. Rakkefluniet eo gant ur roll dafariadoù geriadurioù (RFC 2229), ma c'hallit ouzhpennañ ho tarzhioù deoc'h enno rak gallout a rit diuzañ dafariadoù spesadel evit azgoulennoù spesadel. </p>

en: <p> MATE Screenshot is a simple utility that lets you capture screenshots of your desktop or of application windows. You can select to copy them to the system clipboard or save them in Portable Network Graphics (.png) image format. </p>
br: <p> Pakerez skrammadoù MATE a dalv d'ur maveg da bakañ srammadoù diwar ho purev pe diwar prenestroù hoc'h arloadoù. Mar fell deoc'h e vezont eilet e-barzh golver ar reizhiad pe enrollet dre ar mentrezh skeudennoù Portable Network Graphics (.png). </p>

en: <p> MATE Search Tool is a simple but powerful utility that allows you to search for files and folders on any mounted file system. Its interface gives you instant access to a wide variety of parameters for each search, such as text contained within a file, ownership, date of modification, file size, folder exclusion, etc.. </p>
br: <p>Benveg klask MATE a dalv d'ur maveg eeun met galloudus a ro tro deoc'h da glask restroù ha teuliadoù war ne vern pe reizhiad restroù savet. Gant e getal e tizhit kalz arventennoù evit pep klask, evel testennoù e-barzh ur restr, perc'henniezh, deiziad daskemmañ, ment ar restr, ezkaelaat teuliadoù, h.a. </p>

en: A definition found | %d definitions found
br[0]: Un termenadur bet kavet
br[1]: %d a dermenadurioù bet kavet

en: A dictionary for MATE Desktop
br: Ur geriadur evit burev MATE

en: A disk usage analyzing tool for MATE Desktop
br: Ur benveg da zezrannañ arver ar gantennad evit burev MATE

en: A file searching tool for MATE Desktop
br: Ur benveg da glask restroù evit burev MATE

en: A graphical tool to analyze disk usage.
br: Un arload kevregat da zezrannañ arver ar gantennad.

en: A list of URIs for partitions to be excluded from scanning.
br: Ur roll URIioù evit ar parzhioù a vo ezlakaet diouzh ar c'hwilervañ.

en: A locate database has probably not been created.
br: Moarvat n'eo ket bet krouet ar stlennvon lec'hel.

en: A screenshot utility for MATE Desktop
br: Ur maveg da bakañ skrammadoù evit burev MATE

en: A system log viewer for MATE.
br: Ur welerez evit kerzhlevr ar reizhiad evit MATE.

en: A_vailable options:
br: _Dibarzhioù hegerz :

en: Active Chart
br: Diervad oberiant

en: Add Dictionary Source
br: Ouzhpennañ tarzh ar geriadur

en: Add a new dictionary source
br: Ouzhpennañ un tarzh geriadur nevez

en: Add new filter
br: Ouzhpennañ ur sil nevez

en: Add search option
br: Ouzhpennañ un dibarzh klask

en: All_ocated Space
br: Eg_or derannet

en: Another search is in progress
br: Emañ ur c'hlask all o vont en-dro

en: Application does not accept documents on command line
br: An arload n'asant ket an teulioù dre arc'hadoù

en: Apply _effect:
br: Arloañ an _efed :

en: Are you sure you want to open %d document? | Are you sure you want to open %d documents?
br[0]: Ha fellout a ra deoc'h digeriñ %d teul ?
br[1]: Ha fellout a ra deoc'h digeriñ %d a deulioù ?

en: Are you sure you want to open %d folder? | Are you sure you want to open %d folders?
br[0]: Ha fellout a ra deoc'h digeriñ %d teuliad ?
br[1]: Ha fellout a ra deoc'h digeriñ %d a deuliadoù ?

en: Automatically start a search
br: Loc'hañ ur c'hlask gant un doare emgefreek

en: Available
br: Hegerz

en: Available St_rategies
br: Doareoù _klask hegerz

en: Available _Databases
br: Stlennvonioù hegerz

en: Available dictionaries
br: Geriadurioù hegerz

en: Available options
br: Dibarzhioù hegerz

en: Available strategies
br: Doareoù klask hegerz

en: Background:
br: Drekleur :

en: Bad command '%s'
br: Arc'had fall '%s'

en: Bad parameters for command '%s'
br: Arventennoù fall evit an arc'had '%s'

en: Bigger text size
br: Ment an destenn vrasoc'h

en: Border
br: Riblenn

en: Border Effect
br: Efed ar riblenn

en: Browse
br: Furchal

en: C_opy to Clipboard
br: _Eilañ er golver

en: Calculating percentage bars...
br: O jediñ barrennoù an dregantad...

en: Can't access source file
br: N'hall ket tizhout restr an tarzh

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
br: N'hall ket lakaat URIioù un teul d'un enankad mod .desktop e rizh 'Type=Link'

en: Can't read from "%s"
br: N'hall ket lenn diwar "%s"

en: Cannot Connect to Server. You must enter a name for the server.
br: N'hall ket kennaskañ ouzh an dafariad. Ret eo deoc'h enankañ un anv evit an dafariad.

en: Cannot check an excluded folder!
br: N'hall ket gwiriañ un teuliad ezlakaet !

en: Cannot create pixbuf image!
br: N'hall ket krouiñ ur skeudenn mod pixbuf !

en: Cannot scan location "%s"
br: N'hall ket c'hwilervañ lec'hiadur "%s"

en: Changes to your home folder will not be monitored.
br: Ne vo ket gwiriet ar c'hemmoù graet d'ho teuliad personel.

en: Character set conversion failed for "%s"
br: C'hwitadenn war emdroadur spletad arouezennoù evit "%s"

en: Chart model
br: Patrom diervad

en: Chart root node
br: Klom gwrizhienn an diervad

en: Check folder sizes and available disk space
br: Gwiriañ mentoù an teuliadoù ha plas hegerz war ar gantennad

en: Check word definitions and spellings in an online dictionary
br: Gwiriañ termenadurioù ha skritur gerioù dre ur geriadur enlinenn

en: Cl_ear
br: S_karzhañ

en: Clear definition
br: Skarzhañ an termenadur

en: Clear the definitions found
br: Skarzhañ an termenadurioù bet kavet

en: Clear the list of available databases
br: Skarzhañ roll ar stlennvonioù hegerz

en: Clear the list of available strategies
br: Skarzhañ ar roll eus an doareoù klask hegerz

en: Clear the list of similar words
br: Skarzhañ roll ar gerioù damheñvel

en: Clear the search string
br: Skarzhañ hedad ar c'hlask

en: Clear the text of the definition
br: Skarzhañ testenn an termenadur

en: Click to add the selected available search option.
br: Klikañ a-benn ouzhpennañ an dibarzh klask hegerz bet diuzet

en: Click to close "Search for Files".
br: Klikañ a-benn serriñ "Klask restroù".

en: Click to display the help manual.
br: Klikañ a-benn skrammañ an dornlevr a-fet skoazell.

en: Click to expand or collapse the list of available options.
br: Klikañ a-benn astenn pe zistrujañ roll an dibarzhioù hegerz.

en: Click to perform a search.
br: Klikañ a-benn seveniñ ur c'hlask.

en: Click to remove the "%s" search option.
br: Klikañ a-benn dilemel dibarzh klask "%s".

en: Click to stop a search.
br: Klikañ a-benn arsaviñ ur c'hlask.

en: Click to view the dictionary window
br: Klikañ a-benn gwelout prenestr ar geriadur

en: Client Name
br: Anv an arval

en: Close this log
br: Serriñ ar c'herzhlevr-mañ

en: Conflicting options: --window and --area should not be used at the same time.
br: Digeverlec'h eo an dibarzhioù : arabat ober gant --window ha --area war un dro.

en: Connect to Server
br: Kennaskañ ouzh an dafariad

en: Connection failed to the dictionary server at %s:%d
br: C'hwitadenn war kennaskañ ouzh dafariad ar geriadur da %s : %d

en: Connection timeout for the dictionary server at '%s:%d'
br: Re hir eo bet ar c'hennask ouzh dafariad ar geriadur da '%s : %d'

en: Contains the _text
br: Enderc'hel a ra an des_tenn

en: Contents
br: Endalc'hadoù

en: Context
br: Kendestenn

en: Copy the selection
br: Eilañ an diuzad

en: Could not analyze disk usage.
br: N'hall ket dezrannañ arver ar c'hantennad.

en: Could not delete "%s".
br: N'hall ket dilemel "%s".

en: Could not detect any mount point.
br: N'hall ket dinoiñ poentoù sevel ebet.

en: Could not initialize monitoring
br: N'hall ket deraouekaat ar gouarnañ

en: Could not move "%s" to the Trash
br: N'hall ket kas "%s" d'al lastez

en: Could not move "%s" to trash.
br: N'hall ket kas "%s" d'al lastez.

en: Could not move file to the Trash
br: N'hall ket kas ar restr d'al lastez

en: Could not open document "%s".
br: N'hall ket digeriñ an teul "%s".

en: Could not open folder "%s"
br: N'hall ket digeriñ an teuliad "%s"

en: Could not open folder "%s".
br: N'hall ket digeriñ an teuliad "%s".

en: Could not open help document.
br: N'hall ket digeriñ teul ar skoazell.

en: Could not open the following files:
br: N'hall ket digeriñ ar restroù da heul :

en: Could not save "%s" document to "%s".
br: N'hall ket enrollañ teul "%s" e "%s".

en: Could not save document.
br: N'hall ket enrollañ an teul.

en: Custom Location
br: Lec'hiadur personelaet

en: DAYS
br: DEIZIOÙ

en: Database
br: Stlennvon

en: Database `%s' selected
br: Stlennvon '%s' diuzet

en: Database to use
br: Stlennvon da arverañ

en: Date Modified
br: Deiziad an daskemm

en: Date modified more than
br: Deiziad an daskemm koshoc'h eget

en: Default Dictionary Server
br: Dafariad dre ziouer ar geriadur

en: Default Window Height
br: Sav ar prenestr dre ziouer

en: Default Window Maximized
br: Prenestr dre ziouer lakaet da vrasañ

en: Default Window Width
br: Led ar prenestr dre ziouer

en: Definition for '%s'
      From '%s':
    
    %s
br: Termenadur evit '%s'
      Diwar '%s':
    
    %s

en: Deleting "%s" failed: %s.
br: C'hwitadenn war dilemel "%s" : %s.

en: Description
br: Deskrivadur

en: Details: %s
br: Munudoù : %s

en: Device
br: Trobarzhell

en: Dictionaries
br: Geriadurioù

en: Dictionary
br: Geriadur

en: Dictionary Preferences
br: Gwellvezioù ar geriadur

en: Dictionary Sources
br: Tarzhioù ar geriadur

en: Dictionary entry
br: Enankad ar geriadur

en: Dictionary source '%s' has invalid transport '%s'
br: Tarzh ar geriadur '%s' en deus treuzdougen didalvoudek '%s'

en: Dictionary source `%s' selected
br: Tarzh ar geriadur '%s' diuzet

en: Dictionary source does not have name
br: N'eus anv ebet gant tarzh ar geriadur

en: Dictionary source to use
br: Tarzh ar geriadur da arverañ

en: Dictionary sources
br: Tarzhioù ar geriadur

en: Dictionary sources found
br: Kavet eo bet tarzhioù ar geriadur

en: Disable Quick Search
br: Diweredekaat ar c'hlask herrek

en: Disable Quick Search Second Scan
br: Diweredekaat eil c'hwilervadur ar c'hlask herrek

en: Disable _Quick Search
br: Diweredekaat ar _c'hlask herrek

en: Disable connection to session manager
br: Diweredekaat ar c'hennask ouzh ardoer an estez

en: Disk Usage Analyzer
br: Dezrannerez arver ar c'hantennoù

en: Disk Usage Analyzer Preferences
br: Gwellvezioù dezrannerez arver ar c'hantennoù

en: Do you want to delete "%s" permanently?
br: Ha fellout a ra deoc'h dilemel "%s" da vat ?

en: Double-click on the database to use
br: Daouglikañ war ar stlennvon da arverañ

en: Double-click on the matching strategy to use
br: Daouglikañ war an doare klask o klotañ ganti da arverañ

en: Double-click on the source to use
br: Daouglikañ war an tarzh da arverañ

en: Double-click on the word to look up
br: Daouglikañ war ar ger da glask

en: Drop shadow
br: Disheol bannet

en: Edit Dictionary Source
br: Embann tarzh ar geriadur

en: Edit filter
br: Embann ar sil

en: Edit the currently selected dictionary source
br: Embann tarzh ar geriadur diuzet bremañ

en: Effect to add to the border (shadow, border or none)
br: Efed da ouzhpennañ d'ar riblenn (disheol, riblenn pe netra)

en: Effect to add to the outside of a border. Possible values are "shadow", "none", and "border".
br: Efed da ouzhpennañ da drolinenn ar riblenn. Ar gwerzhioù a c'hell bezañ  "shadow" (disheol), "none" (netra), ha "border" (riblenn).

en: Effect:
br: Efed :

en: Effects
br: Efedoù

en: Enter a filename or partial filename with or without wildcards.
br: Enankañ un anv restr pe un anv restr darnel gant pe hep arouezennoù rumm.

en: Enter a text value for the "%s" search option.
br: Enankañ ur werzh mod testenn evit an dibarzh klask "%s".

en: Enter a value in %s for the "%s" search option.
br: Enankañ ur werzh e %s evit an dibarzh klask "%s".

en: Entry changed called for a non entry option!
br: Enankad kemmet bet galvet evit un dibarzh a dalv d'un anenankad !

en: Error loading UI definition file for the screenshot program: 
    %s
    
    Please check your installation of mate-utils.
br: Fazi e-pad ma oa o kargañ restr diarunusted ketal an arveriad evit ar goulev pakañ :
    %s
    
    Mar plij, gwiriit staliadur mate-utils.

en: Error loading the help page
br: Fazi e-pad ma oa o kargañ pajennad ar skoazell

en: Error parsing the search command.
br: Fazi e-pad ma oa o tielfennañ an arc'had klask.

en: Error running the search command.
br: Fazi e-pad ma oa o seveniñ an arc'had klask.

en: Error while looking up definition
br: Fazi e-pad ma oa o klask an termenadur

en: Error while looking up the definition of "%s":
    %s
br: Fazi e-pad ma oa o klask termenadur "%s" :
    %s

en: Error while matching
br: Fazi e-pad ma oa o klask ur genglotadenn

en: Error while reading reply from server:
    %s
br: Fazi e-pad ma oa o lenn ar respont a-berzh an dafariad :
    %s

en: Error while retrieving the definition
br: Fazi e-pad ma oa oc'h atoriñ an termenadur

en: Error while saving screenshot
br: Ur fazi ez eus bet e-pad ma oa oc'h enrollañ ar skrammad

en: Error while uncompressing the GZipped log. The file might be corrupt.
br: Fazi e-pad ma oa o tigoazhañ ar c'herzhlevr GZipet. Kontronet eo bet ar restr moarvat.

en: Error while writing to '%s'
br: Fazi e-pad ma oa o skrivañ e '%s'

en: Error: %s
br: Fazi : %s

en: Exclude other filesystems
br: Ezlakaat ar reizhiad restroù all

en: Excluded partitions URIs
br: URIioù ar parzhioù ezlakaet

en: FILE
br: RESTR

en: FLAGS
br: BANNIELOÙ

en: FTP (with login)
br: FTP (gant kennask)

en: F_ind:
br: K_avout :

en: Failed to parse command line arguments: %s
br: C'hwitadenn war dielfennañ arguzennoù an arc'had : %s

en: Failed to set process group id of child %d: %s.
br: C'hwitadenn war arventennañ naoudi (id) ar strollad eus mab %d : %s.

en: File already exists
br: Ar restr zo anezhi endeo

en: File is empty
br: Goullo eo ar restr

en: File is not a valid .desktop file
br: Ar restr n'eo ket ur restr mod .desktop talvoudek

en: Filename
br: Anv restr

en: Filesystem Type
br: Rizh ar reizhiad restroù

en: Filter name is empty!
br: Goullo eo anv ar sil !

en: Filter name may not contain the ':' character
br: Arabat da anv ar sil bezañ gant an arouezenn ':' ennañ

en: Filters
br: Siloù

en: Find Ne_xt
br: Klask an hini _war-lerc'h

en: Find Next
br: Klask an hini war-lerc'h

en: Find Pre_vious
br: Klask an hini _kent

en: Find Previous
br: Klask an hini kent

en: Find a word or phrase in the document
br: Kavout ur ger pe ur frazenn en teul-mañ

en: Find a word or phrase in the log
br: Kavout ur ger pe ur frazenn er c'herzhlevr

en: Find next occurrence of the search string
br: Kavout reveziadenn da heul an hedad klask

en: Find previous occurrence of the search string
br: Kavout reveziadenn gent an hedad klask

en: Folder
br: Teuliad

en: Follow symbolic links
br: Heuliañ an ereoù arouezel

en: Foreground:
br: Rakleur :

en: GDict Options
br: Dibarzhioù GDict

en: GDict debugging flags to set
br: Bannieloù diveugañ GDict da arventennañ

en: GDict debugging flags to unset
br: Bannieloù diveugañ GDict da ziarventennañ

en: GROUP
br: STROLLAD

en: Go to the first definition
br: Mont d'an termenadur kentañ

en: Go to the last definition
br: Mont d'an termenadur diwezhañ

en: Go to the next definition
br: Mont d'an termenadur a zeu

en: Go to the previous definition
br: Mont d'an termenadur kent

en: Grab _after a delay of
br: Pakañ _goude un dale eus

en: Grab a window instead of the entire screen
br: Pakañ ur prenestrad e-lec'h ar skrammad a-bezh

en: Grab an area of the screen instead of the entire screen
br: Pakañ ur maez eus ar skrammad e-lec'h ar skrammad a-bezh

en: Grab the current _window
br: Pakañ ar _prenestr bremanel

en: Grab the whole _desktop
br: Pakañ ar _burev a-bezh

en: H_ostname:
br: Anv_ostiz :

en: Height of the main window in pixels
br: Sav ar prenestr pennañ e pikselioù

en: Hide
br: Kuzhañ

en: Highlight
br: Usskediñ

en: Hostname
br: Anv-ostiz

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
br: Mar bez amsavet ur restr ez eus anezhi e vo flastret hec'h endalc'had.

en: Impossible to open the file %s
br: N'eus ket tro da zigeriñ ar restr %s

en: Impossible to save the screenshot to %s.
     Error was %s.
     Please choose another location and retry.
br: N'hall ket enrollañ al luc'hskeudenn e %s.
     Ar fazi a oa %s.
     Mar plij, dibabit ul lec'hiadur all ha klaskit en-dro.

en: Include Border
br: Enlakaat ar riblenn

en: Include Pointer
br: Enlakaat biz al logodenn

en: Include _pointer
br: Enlakaat b_iz al logodenn

en: Include the pointer in the screenshot
br: Lakaat biz al logodenn war al luc'hskeudenn

en: Include the window _border
br: Enlakaat ri_blenn ar prenestr

en: Include the window border with the screenshot
br: Enlakaat riblenn ar prenestr gant ar skrammad

en: Include the window manager border along with the screenshot
br: Enlakaat riblenn ardoer ar prenestroù er skeudenn

en: Interactively set options
br: Dibarzhioù arventennet gant un doare etrewezhiat

en: Invalid database '%s'
br: Stlennvon didalvoudek '%s'

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
br: Dibarzh didalvoudek lakaet da arguzenn an arc'had rummañ dre (sortby).

en: Invalid strategy '%s'
br: Doare klask '%s' didalvoudek

en: Invalid transport type '%d'
br: Rizh treuzdougen didalvoudek '%d'

en: KILOBYTES
br: KILOEIZHBITOÙ

en: List View
br: Gwelout dre roll

en: List of saved filters
br: Roll ar siloù enrollet

en: List of saved regexp filters
br: Roll ar siloù mod regexp enrollet

en: Loading...
br: O kargañ...

en: Local Only
br: Lec'hel nemetken

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
br: Lec'hiaduriñ an teulioù hag an teuliadoù war an urzhiataer-mañ dre anv pe dre endalc'had

en: Log File Viewer
br: Gwelerez kerzhlevrioù

en: Log Viewer
br: Gwelerez kerzhlevr

en: Log file to open up on startup
br: Kerzhlevr da zigeriñ gant al loc'hañ

en: Log files to open up on startup
br: Kerzhlevrioù da zigeriñ gant al loc'hañ

en: Longdo Thai-English Dictionaries
br: Geriadurioù longdo taieg-Saozneg

en: Look _up:
br: Kl_ask :

en: Look in Folder
br: Sellout en teuliad

en: Look in folder
br: Klask en teuliad

en: Look up words in dictionaries
br: Klask gerioù war ar geriadurioù

en: Lookup failed for host '%s': %s
br: C'hwitadenn war ar c'hlask evit an ostiz '%s' : %s

en: Lookup failed for host '%s': host not found
br: C'hwitadenn war ar c'hlask evit an ostiz '%s' : n'eo ket bet kavet an ozstiz

en: Lookup failed for hostname '%s': no suitable resources found
br: C'hwitadenn war klask anv an ostiz '%s' : loazioù dereat n'int ket bet kavet

en: MATE Dictionary
br: Geriadur MATE

en: MATE Disk Usage Analyzer
br: Dezrannerez arver kantenn MATE

en: MATE Search Tool
br: Benveg klask MATE

en: Manage Filters
br: Ardeiñ ar siloù

en: Manage filters
br: Ardeiñ ar siloù

en: Maximum depth
br: Donder uc'hek

en: Mo_ve to Trash
br: Ka_s d'al Lastez

en: Monitor Home
br: Gouarniñ an teuliad personel

en: Mount Point
br: Poent ar savadenn

en: Move to parent folder
br: Mont d'an teuliad kar

en: Moving "%s" failed: %s.
br: C'hwitadenn war dilec'hiañ "%s" : %s.

en: Na_me does not contain
br: En anv n'eus ket

en: Name
br: Anv

en: Name contains
br: En anv emañ

en: Name matches regular e_xpression
br: An anv a genglot gant ar bomm reolie_k

en: New look up
br: Klask nevez

en: No '%s' group found inside the dictionary source definition
br: Strollad '%s' kavet ebet e-barzh termenadur tarzh ar geriadur

en: No Files Found
br: Restr ebet bet kavet

en: No connection to the dictionary server at '%s:%d'
br: Kennask ebet ouzh dafariad ar geriadur da '%s : %d'

en: No context available for source '%s'
br: Kendestenn ebet hegerz evit an tarzh '%s'

en: No databases found on dictionary server at '%s'
br: N'eus ket bet kavet stlennvonioù war dafariad ar geriadur e '%s'

en: No definitions found
br: Termenadur ebet bet kavet

en: No definitions found for '%s'
br: Termenadur ebet bet kavet evit '%s'

en: No dictionary source available with name '%s'
br: N'eus tarzh geriadur ebet hegerz gant an anv '%s'

en: No files found
br: Restr ebet bet kavet

en: No hostname defined for the dictionary server
br: Anv ostiz ebet bet erspizet evit dafariad ar geriadur

en: No strategies found on dictionary server at '%s'
br: N'eus ket bet kavet doareoù klask war dafariad ar geriadur e '%s'

en: None
br: Hini ebet

en: Normal text size
br: Ment an destenn reizh

en: Not a launchable item
br: N'eo ket un elfenn loc'hadus

en: Not found
br: N'eo ket bet kavet

en: Only show lines that match one of the given filters
br: Diskouez arroudennoù a glot gant unan eus ar siloù lavaret

en: Open Containing _Folder
br: Digeriñ an _teuliad a endalc'h traoù

en: Open Log
br: Digeriñ ar c'herzhlevr

en: Open Wit_h
br: Digeriñ gan_t

en: Open a log from file
br: Digeriñ ur c'herzhlevr diouzh ur restr

en: Open the help contents for the log viewer
br: Digeriñ endalc'hadoù ar skoazell evit gwelerez ar c'herzhlevr

en: Open with %s
br: Digeriñ gant %s

en: Optional information:
br: Titouroù dibarzhel :

en: Owned by _group
br: Perc'hennet gant ur _strollad

en: Owned by _user
br: Perc'hennet gant un _arveriad

en: Owner is unrecognized
br: Dianavezet eo ar perc'henner

en: PATH
br: TREUG

en: PATTERN
br: GOUSTUR

en: P_review...
br: Albe_rz...

en: Paths
br: Treugoù

en: Please enter a name and try again.
br: Roit un anv ha klaskit en-dro mar plij.

en: Please specify either foreground or background color!
br: Mar plij, erspizit liv ar rakleur pe liv an drekleur !

en: Please wait until the current search ends.
br: Mar plij, gortozit ma 'z echuo ar c'hlask bremanel.

en: Port
br: Porzh

en: Preferences
br: Gwellvezioù

en: Preview this document
br: Alberz an teul-mañ

en: Print
br: Moullañ

en: Print definition
br: Moullañ an termenadur

en: Print result to the console
br: Skrammañ an disoc'h war ar penel

en: Print the definitions found
br: Moullañ an termenadurioù bet kavet

en: Print the text of the definition
br: Moullañ testenn an termenadur

en: Print this document
br: Moullañ an teuliad-mañ

en: Public FTP
br: FTP foran

en: Quick Search Excluded Paths
br: Treugoù ezlakaet diouzh ar c'hlask herrek

en: Quick Search Second Scan Excluded Paths
br: Treugoù ezlakaet diouzh eil c'hwilervadur ar c'hlask herrek

en: Quit the log viewer
br: Kuitaat gwelerez ar c'herzhlevr

en: Ready
br: Prest

en: Refresh
br: Azgrenaat

en: Regular expression is empty!
br: Goullo eo ar bomm reoliek !

en: Regular expression is invalid: %s
br: Didalvoudek eo ar bomm reoliek : %s

en: Reload the list of available databases
br: Adkargañ roll ar stlennvonioù hegerz

en: Reload the list of available sources
br: Adkargañ roll an tarzhioù hegerz

en: Reload the list of available strategies
br: Adkargañ ar roll eus an doareoù klask hegerz

en: Remove "%s"
br: Dilemel "%s"

en: Remove "%s"?
br: Lemel "%s"?

en: Remove the currently selected dictionary source
br: Dilemel tarzh ar geriadur diuzet bremañ

en: Remove the window border from the screenshot
br: Lemel kuit riblenn ar prenestr diwar ar skrammad

en: Rescan your home folder?
br: Adc'hwilervañ ho teuliad personel ?

en: STRING
br: HEDAD

en: S_can Remote Folder...
br: C'hwil_ervañ un teuliad a-bell...

en: S_earch results:
br: Dis_oc'hoù ar c'hlask :

en: S_ize at least
br: Ment _izek

en: S_tatusbar
br: Barrenn s_tad

en: Save Screenshot
br: Enrollañ ar skrammad

en: Save Search Results As...
br: Enrollañ disoc'hoù ar c'hlask evel...

en: Save Snapshot
br: Enrollañ al luc'hskeudenn

en: Save a Copy
br: Enrollañ un eilad

en: Save definition
br: Enrollañ an termenadur

en: Save images of your desktop or individual windows
br: Enrollañ ar skeudennoù eus ho purev pe brenestroù hiniennel

en: Save in _folder:
br: Enrollañ en _teuliad :

en: Save screenshot
br: Enrollañ ar skrammad

en: Save the definitions found
br: Enrollañ an termenadurioù bet kavet

en: Save the text of the definition to a file
br: Enrollañ testenn an termenadur en ur restr

en: Saving file...
br: Oc'h enrollañ ar restr...

en: Scan
br: C'hwilervañ

en: Scan F_older...
br: C'hwilervañ an _teuliad...

en: Scan Filesystem
br: C'hwilervañ ar reizhiad restroù

en: Scan Folder
br: C'hwilervañ an teuliad

en: Scan Home
br: C'hwilervañ an teuliad personel

en: Scan Remote Folder
br: C'hwilervañ un teuliad a-bell

en: Scan _Filesystem
br: C'hwilervañ ar r_eizhiad restroù

en: Scan _Home Folder
br: C'_hwilervañ an teuliad personel

en: Scan a folder
br: C'hwilervañ un teuliad

en: Scan a remote folder
br: C'hwilervañ un teuliad a-bell

en: Scan filesystem
br: C'hwilervañ ar reizhiad restroù

en: Scan home folder
br: C'hwilervañ an teuliad personel

en: Scanning...
br: O c'hwilervañ...

en: Screenshot at %s - %d.png
br: Skrammad e %s - %d.png

en: Screenshot at %s.png
br: Skrammad e %s.png

en: Screenshot delay
br: Dale evit ur skeudenn

en: Screenshot directory
br: Kavlec'hiad ar_skrammad

en: Screenshot taken
br: Paket eo bet ar skrammad

en: Screenshot.png
br: Skrammad.png

en: Search Result Columns Order
br: Urzh bannoù disoc'hoù ar c'hlask

en: Search for Files
br: Klask restroù

en: Search history
br: Roll istor ar c'hlaskoù

en: Search paths used by this object
br: Klask an treugoù arveret gant an ergorenn-mañ

en: Searching for '%s'...
br: O klask '%s'...

en: Searching...
br: O klask...

en: Secure WebDAV (HTTPS)
br: WebDAV diarvar (HTTPS)

en: See mate-dictionary --help for usage
br: Gwelout e mate-dictionary --help evit an arver

en: Select Folder
br: Diuzañ un teuliad

en: Select _All
br: Diuz pep tr_a

en: Select _area to grab
br: Diuzañ ar m_aez da bakañ

en: Select _devices to include in filesystem scan:
br: Diuzañ an trobarzhelloù da enlakaat e c'hwilervadur ar reizhiad restroù :

en: Select a folder
br: Diuzañ un teuliad

en: Select a search option from the drop-down list.
br: Diuzañ un dibarzh klask diwar ar roll dibunadus.

en: Select and set the "%s" search option
br: Diuzañ hag arventennañ an dibarzh klask "%s"

en: Select more _options
br: Diuzañ mui_oc'h a zibarzhioù

en: Select more options
br: Diuzañ muioc'h a zibarzhioù

en: Select the "%s" search option
br: Diuzañ an dibarzh klask "%s"

en: Select the entire log
br: Diuzañ ar c'herzhlevr a-bezh

en: Select the folder or device from which you want to begin the search.
br: Diuzañ an teuliad pe an drobarzhell ma fell deoc'h kregiñ ar c'hlask dioutañ/diouti.

en: Service _type:
br: Ri_zh gwazerezh :

en: Session management options:
br: Dibarzhioù ardeiñ an estez :

en: Set sort order to descending, the default is ascending
br: Arventennañ ar rummañ war zigreskaat, war gweskaat emañ an arventenn dre ziouer

en: Set the font used for printing the definitions
br: Arventennañ an nodrezh arveret evit diskouez an termenadurioù

en: Set the model of the chart
br: Arventennañ patrom an diervad

en: Set the root node from the model
br: Arventennañ klom gwrizhienn an diervad

en: Set the text of "Look in folder" search option
br: Arventennañ testenn an dibarzh klask "Klask en teuliad"

en: Set the text of "Name contains" search option
br: Arventennañ testenn eus an dibarzh klask "En anv emañ"

en: Show Additional Options
br: Diskouez an dibarzhioù ouzhpenn

en: Show GDict Options
br: Diskouez dibarzhioù GDict

en: Show Side Pane
br: Diskouez ar banell gostez

en: Show Status Bar
br: Diskouez barrenn ar stad

en: Show hidden and backup files
br: Diskouez ar restroù gwarediñ ha kuzh

en: Show matches only
br: Diskouez ar c'hlotadennoù hepken

en: Show more _details
br: Diskouez muioc'h a vunu_doù

en: Show or hide the definition window
br: Diskouez pe guzhañ prenestr an termenadur

en: Show session management options
br: Diskouez dibarzhioù ardeiñ an estez

en: Show the about dialog for the log viewer
br: Diskouez ar voestad emziviz Diwar-benn evit gwelerez ar c'herzhlevr

en: Show the application's version
br: Diskouez handelv an arload

en: Show version
br: Diskouez an handelv

en: Show version of the application
br: Diskouez handelv an arload

en: Si_ze at most
br: Ment _uc'hek

en: Side _Pane
br: _Panell gostez

en: Similar _Words
br: Gerioù _damheñvel

en: Similar words
br: Gerioù damheñvel

en: Size
br: Ment

en: Size of the font used to display the log
br: Ment an nodrezh arveret da skrammañ ar c'herzhlevr

en: Smaller text size
br: Ment an destenn vihanoc'h

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
br: Rummañ ar restroù dre unan eus ar re da heul : anv, teuliad, ment, rizh pe deiziad

en: Source
br: Tarzh

en: Source Name
br: Anv an tarzh

en: Sources
br: Tarzhioù

en: Specifies a list of log files to open up at startup. A default list is created by reading /etc/syslog.conf.
br: Erspizañ a ra ur roll kerzhlevrioù da zigeriñ gant al loc'hañ. Ur roll dre ziouer zo krouet dre lenn /etc/syslog.conf.

en: Specifies the height of the log viewer main window in pixels.
br: Erspizañ a ra sav prenestr pennañ gwelerez ar c'herzhlevr e pikselioù

en: Specifies the log file displayed at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
br: Erspizañ a ra ar roll kerzhlevrioù da skrammañ gant al loc'hañ. An hini dre ziouer zo pe /var/adm/messages pe /var/log/messages, hervez ho reizhiad korvoiñ.

en: Specifies the size of the fixed-width font used to display the log in the main tree view. The default is taken from the default terminal font size.
br: Erspizañ a ra ment an nodrezh e led fest da skrammañ ar c'herzhlevr war gwel pennañ dre wezennad. Diouzh ment nodrezh an dermenell dre ziouer eo tapet ar vent dre ziouer.

en: Specifies the width of the log viewer main window in pixels.
br: Erspizañ a ra led prenestr pennañ gwelerez ar c'herzhlevr e pikselioù

en: Specify file containing saved configuration
br: Erspizañ ar restr a endalc'h ar c'hefluniadur bet enrollet

en: Specify session management ID
br: Erspizañ naoudi (ID) ardeiñ an estez

en: St_atusbar
br: Barrennad ar st_ad

en: Starting %s
br: Loc'hañ %s

en: Status
br: Stad

en: Statusbar is Visible
br: Hewel ar ar varrenn-stad

en: Stop scanning
br: Arsaviñ ar c'hwilervañ

en: Strategies
br: Doareoù klask

en: Strategy
br: Doare klask

en: Strategy `%s' selected
br: Doare klask '%s' diuzet

en: Subfolder tips visible
br: Hewel tunioù an isteuliadoù

en: System Log Viewer
br: Gwelerez kerzhlevr ar reizhiad

en: Take Screenshot
br: Pakañ ur skrammad

en: Take _Screenshot
br: Pakañ ur _skrammad

en: Take a picture of the screen
br: Pakañ ur skeudenn diwar ar skramm

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
br: Pakañ ur skeudenn goude un dale erspizet [e eilennoù]

en: The GdictContext bound to this source
br: GdictContext liammet gant an tarzh-mañ

en: The GdictContext object used to get the word definition
br: Ergorenn GdictContext arveret a-benn kaout termenadur ar ger

en: The caja file manager is not running.
br: N'emañ ket an ardoer restroù Caja o vont en-dro.

en: The child save process unexpectedly exited.  We are unable to write the screenshot to disk.
br: An argerzh-mab da enrollañ zo aet kuit gant un doare dic'hortoz.  N'omp ket gouest da enrollañ ar skeudenn war ar gantenn.

en: The content of your home folder has changed. Select rescan to update the disk usage details.
br: Kemmet en deus endalc'had ho kavlec'hiad personel. Diuzit adc'hwilervañ a-benn hizivaat munudoù arver ar gantennad.

en: The database used to query the GdictContext
br: Ar stlennvon arveret a-benn kerc'hat GdictContext

en: The default database of this dictionary source
br: Stlennvon dre ziouer tarzh ar geriadur-mañ

en: The default database to use
br: Ar stlennvon dre ziouer da arverañ

en: The default search strategy to use
br: An doare klask da arverañ dre ziouer

en: The default strategy of this dictionary source
br: Doare klask tarzh ar geriadur-mañ

en: The description of this dictionary source
br: Deskrivadur tarzh ar geriadur-mañ

en: The directory the last screenshot was saved in.
br: Ar c'havlec'hiad ma 'eo bet enrollet ar skeudenn diwezhañ ennañ.

en: The display name of this dictionary source
br: Anv strammañ eus tarzh ar geriadur-mañ

en: The document "%s" already exists.  Would you like to replace it?
br: An teul "%s" ez eus anezhañ endeo. Ha fellout a ra deoc'h hec'h amsaviñ ?

en: The document does not exist.
br: An teul n'eus ket anezhañ.

en: The document name you selected is a folder.
br: Anv un teuliad eo anv an teul bet diuzet ganeoc'h.

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
br: Ar restr "%s" ez eus anezhi endeo. Ha fellout a ra deoc'h hec'h amsaviñ ?

en: The file is not a regular file or is not a text file.
br: Ar restr n'eo ket ur restr reoliek pe n'eo ket ur restr mod testenn.

en: The filename used by this dictionary source
br: An anv restr arveret gant tarzh ar geriadur-mañ

en: The folder does not exist.
br: An teuliad n'eus ket anezhañ.

en: The font to be used when printing
br: An nodrezh da arverañ pa vez moullet

en: The font to be used when printing a definition.
br: An nodrezh da arverañ pa vez moullet un termenadur.

en: The hostname of the dictionary server to connect to
br: Anv ostiz dafariad ar geriadur da gennaskañ outañ

en: The maximum depth drawn in the chart from the root
br: An donder uc'hek treset war an diervad diouzh ar wrizhienn

en: The name of the client of the context object
br: Anv an arval eus an ergorenn kemparzhel

en: The name of the default individual database or meta-database to use on a dictionary source. An exclamation mark ("!") means that all the databases present in a dictionary source should be searched
br: Anv ar stlennvon hiniennel dre ziouer pe meta-stlennvon da arverañ war tarzh ur geriadur. Ar poent estlamm ("!") a dalv e tlefe klasket an holl stlennvonioù a zo e tarzh ur geriadur

en: The name of the default search strategy to use on a dictionary source, if available. The default strategy is 'exact', that is match exact words.
br: Anv an doare klask da arverañ dre ziouer gant tarzh ur geriadur, mar bez hegerz. 'Rik' eo an doare klask dre ziouer mar klot gant ar gerioù gant un doare peurvat.

en: The name of the dictionary source used
br: Anv tarzh ar geriadur arveret

en: The name of the dictionary source used to retrieve the definitions of words.
br: Anv tarzh ar geriadur arveret a-benn adkavout termenadur ar gerioù.

en: The number of seconds to wait before taking the screenshot.
br: An niver a eilennoù da c'hortoz kent pakañ ur skeudenn.

en: The port of the dictionary server to connect to
br: Porzh dafariad ar geriadur da gennaskañ outañ

en: The search results may be invalid.  There were errors while performing this search.
br: Marteze ez eo didalvoudek disoc'hoù ar c'hlask.  Degouezhet ez eus fazioù e-pad ma oa o seveniñ ar c'hlask-mañ.

en: The search results may be out of date or invalid.  Do you want to disable the quick search feature?
br: Didalvoudek pe dispredet e c'hall bezañ disoc'hoù ar c'hlask.  Ha fellout a ra deoc'h diweredekaat mollad ar c'hlask herrek ?

en: The status code as returned by the dictionary server
br: Boneg ar stad kaset gant dafariad ar geriadur

en: The strategy used to query the GdictContext
br: An doare klask arveret a-benn kerc'hat GdictContext

en: The transport mechanism used by this dictionary source
br: An ijinenn dreuzdougen arveret gant tarzh ar geriadur

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
br: N'eus gwelerez staliet ebet gouest da skrammañ an teul.

en: There is no installed viewer capable of displaying the folder.
br: N'eus gwelerez staliet ebet gouest da skrammañ an teuliad.

en: There was an error displaying help.
br: Bez e oa ur fazi en ur ziskouez ar skoazell.

en: There was an error displaying help: %s
br: Bez e oa ur fazi en ur skrammañ ar skoazell : %s

en: There was an error while displaying help
br: Ur fazi ez eus bet e-pad ma oa o skrammañ ar skoazell

en: This key defines the default value of the "Look in Folder" widget.
br: An alc'hwez-mañ a zespiz gwerzh dre ziouer ar widjed "Sellout en teuliad".

en: This key defines the items which were searched for in the past.
br: An alc'hwez-mañ a zespiz an elfennoù a oa klasket en tremened.

en: This key defines the order of the columns in the search results. This key should not be modified by the user.
br: An alc'hwez-mañ a zespiz urzh ar bannoù e disoc'hoù ar c'hlask. Ne zlefent ket bezañ daskemmet gant an arveriaded.

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a quick search. The wildcards '*' and '?' are supported. The default values are /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, and /var/*.
br: Gant an alc'hwez-mañ ez eo erspizet an treugoù a vo ezlakaet diouzh ur c'hlask herrek gant ar benveg klask. Skoret eo an arouezennoù rumm '*' ha '?'. Ar gwerzhioù dre ziouer zo /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, ha /var/*.

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a second scan when performing a quick search. The second scan uses the find command to search for files. The purpose of the second scan is to find files that have not been indexed. The wildcards '*' and '?' are supported. The default value is /.
br: Gant an alc'hwez-mañ ez eo erspizet an treugoù a vo ezlakaet diouzh un eil c'hwilervadur pa vez sevenet ur c'hlask herrek gant ar benveg klask. Arveret e vez an arc'had klask gant an eil c'hwilervadur a-benn klask restroù. Kavout ar restroù nad int ket bet lakaet war an ibil eo pal an eil c'hwilervadur. Skoret eo an arouezennoù rumm '*' ha '?'. Ar werzh dre ziouer zo /.

en: This key defines the window height, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default height.
br: Sav ar prenestr zo erspizet gant an alc'hwez-mañ hag arveret eo a-benn derc'hel soñj er benveg klask dre anestezioù. Mar bez arventennet da -1 e vo arveret ar sav dre ziouer gant ar benveg klask.

en: This key defines the window width, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default width.
br: Led ar prenestr zo erspizet gant an alc'hwez-mañ hag arveret eo a-benn derc'hel soñj er benveg klask dre anestezioù. Mar bez arventennet da -1 e vo arveret al led dre ziouer gant ar benveg klask.

en: This key determines if the "Contains the text" search option is selected when the search tool is started.
br: An alc'hwez-mañ a zespiz hag-eñ e vo diuzet an dibarzh klask "Enderc'hel a ra an destenn" pa vo loc'het ar benveg da glask.

en: This key determines if the "Date modified less than" search option is selected when the search tool is started.
br: An alc'hwez-mañ a zespiz hag-eñ e vo diuzet an dibarzh klask "Deiziad an daskemm tostoc'h eget" pa vo loc'het ar benveg da glask.

en: This key determines if the "Date modified more than" search option is selected when the search tool is started.
br: An alc'hwez-mañ a zespiz hag-eñ e vo diuzet an dibarzh klask "Deiziad an daskemm koshoc'h eget" pa vo loc'het ar benveg da glask.

en: This key determines if the "Exclude other filesystems" search option is selected when the search tool is started.
br: An alc'hwez-mañ a zespiz hag-eñ e vo diuzet an dibarzh klask "Ezlakaat ar reizhiad restroù all" pa vo loc'het ar benveg da glask.

en: This key determines if the "File is empty" search option is selected when the search tool is started.
br: An alc'hwez-mañ a zespiz hag-eñ e vo diuzet an dibarzh klask "Goullo eo ar restr" pa vo loc'het ar benveg da glask.

en: This key determines if the "Follow symbolic links" search option is selected when the search tool is started.
br: An alc'hwez-mañ a zespiz hag-eñ e vo diuzet an dibarzh klask "Heuliañ an ereoù arouezel" pa vo loc'het ar benveg da glask.

en: This key determines if the "Name does not contain" search option is selected when the search tool is started.
br: An alc'hwez-mañ a zespiz hag-eñ e vo diuzet an dibarzh klask "N'eus ket en anv" pa vo loc'het ar benveg da glask.

en: This key determines if the "Name matches regular expression" search option is selected when the search tool is started.
br: An alc'hwez-mañ a zespiz hag-eñ e vo diuzet an dibarzh klask "An anv a genglot gant ar bomm reoliek" pa vo loc'het ar benveg da glask.

en: This key determines if the "Owned by group" search option is selected when the search tool is started.
br: An alc'hwez-mañ a zespiz hag-eñ e vo diuzet an dibarzh klask "Perc'hennet gant ur strollad" pa vo loc'het ar benveg da glask.

en: This key determines if the "Owned by user" search option is selected when the search tool is started.
br: An alc'hwez-mañ a zespiz hag-eñ e vo diuzet an dibarzh klask "Perc'hennet gant un arveriad" pa vo loc'het ar benveg da glask.

en: This key determines if the "Owner is unrecognized" search option is selected when the search tool is started.
br: An alc'hwez-mañ a zespiz hag-eñ e vo diuzet an dibarzh klask "Dianavezet eo ar perc'henner" pa vo loc'het ar benveg da glask.

en: This key determines if the "Show hidden files and folders" search option is selected when the search tool is started.
br: An alc'hwez-mañ a zespiz hag-eñ e vo diuzet an dibarzh klask "Diskouez ar restroù hag an teuliadoù kuzh" pa vo loc'het ar benveg da glask.

en: This key determines if the "Size at least" search option is selected when the search tool is started.
br: An alc'hwez-mañ a zespiz hag-eñ e vo diuzet an dibarzh klask "Ment izek" pa vo loc'het ar benveg da glask.

en: This key determines if the "Size at most" search option is selected when the search tool is started.
br: An alc'hwez-mañ a zespiz hag-eñ e vo diuzet an dibarzh klask "Ment uc'hek" pa vo loc'het ar benveg da glask.

en: This key determines if the search tool disables the use of the find command after performing a quick search.
br: An alc'hwez-mañ a zespiz hag-eñ e vo diweredekaet arver an arc'had klask gant ar benveg klask goude bezañ sevenet ur c'hlask herrek.

en: This key determines if the search tool disables the use of the locate command when performing simple file name searches.
br: An alc'hwez-mañ a zespiz hag-eñ e vo diweredekaet arver an arc'had lec'hiaduriñ gant ar benveg klask goude bezañ sevenet ur c'hlask dre anvioù ar restroù eeun.

en: This key determines if the search tool window starts in a maximized state.
br: An alc'hwez a zespiz hag-eñ e loc'h prenestr ar binvioù gant e vent vrasañ.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
br: Dasparzhet eo ar meziant-mañ gant ar spi e vo talvoudus met GANT GWARANT EBET ; hep ar gwarant enpleg a-fet TALVOUDEGEZH KENWERZHEL pe VARREGEZH EVIT UR PAL PERSONEL. Taolit ur sell war Lañvaz Foran Hollek GNU evit gouzout hiroc'h.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
br: Ur meziant digor eo ar goulev-mañ ; dasparzhet pe/ha daskemmet e vez dindan termenoù al Lañvaz Foran Hollek GNU evel ma'z eo bet embannet gant Diazezadenn ar Meziantoù Digor ; da lâret eo handelv 2 eus al lañvaz pe (evel ma plij deoc'h) ne vern pe handelv nevesoc'h.

en: This version of System Log does not support GZipped logs.
br: Ne vez ket skoret ar c'herzhlevrioù GZipet gant handelv kerzhlevr ar reizhiad-mañ

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
br[0]: Digoret e vo %d prenestr disheñvel.
br[1]: Digoret e vo %d a brenestroù disheñvel.

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
br: Dilamet e vo tarzh ar geriadur diwar ar roll da vat gant an dra-mañ.

en: Toggle dictionary window
br: Trec'haoliñ prenestr ar geriadur

en: Too many arguments. Only one directory can be specified.
br: Re a arguzennoù. Ur c'havlec'hiad hepken a vez erspizet.

en: Toolbar is Visible
br: Hewel eo ar varrenn-ostilhoù

en: Total Size
br: Ment klok

en: Total filesystem capacity
br: Barr kadaviñ hollek ar reizhiad restroù

en: Total filesystem capacity:
br: Barr kadaviñ hollek ar reizhiad restroù :

en: Total filesystem usage
br: Arver hollek ar reizhiad restroù

en: Transport
br: Treuzdougen

en: Trash is unavailable.  Could not move "%s" to the trash.
br: N'eo ket hegerz al lasez. N'hall ket kas "%s" d'al lastez.

en: Type
br: Rizh

en: Type the word you want to look up
br: Biziatait ar ger a fell deoc'h klask

en: USER
br: ARVERIAD

en: Unable to clear the temporary folder:
    %s
br: N'eo ket gouest da skarzhañ an teuliad padennek :
    %s

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'
br: N'eo ket gouest da gennaskañ ouzh dafariad ar geriadur da '%s' : %d

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'. The server replied with code %d (server down)
br: N'eo ket gouest da gennaskañ ouzh dafariad ar geriadur da '%s : %d'. Gant ar voneg %d en deus respontet an dafariad (dafariad sac'het)

en: Unable to create a context
br: N'eo ket gouest da grouiñ ur gendestenn

en: Unable to create a source file
br: N'eo ket gouest da grouiñ ur restr tarzh

en: Unable to create socket
br: N'eo ket gouest da grouiñ ur giez

en: Unable to create the data directory '%s': %s
br: N'eo ket gouest da grouiñ ur c'havlec'hiad roadennoù '%s' : %s

en: Unable to display the preview: %s
br: N'eo ket gouest da skrammañ an alberz : %s

en: Unable to find a suitable dictionary source
br: N'eo ket gouest da gavout un tarzh geriadur dereat

en: Unable to find dictionary source
br: N'eo ket gouest da gavout tarzh ar geriadur

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition file: %s
br: N'eo ket gouest da gaout an alc'hwez '%s' e-barzh restr termenadur tarzh ar geriadur : %s

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition: %s
br: N'eo ket gouest da gaout an alc'hwez '%s' e-barzh termenadur tarzh ar geriadur : %s

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : '%s'
br: N'eo ket goust da zielfennañ respont dafariad ar geriadur
    : '%s'

en: Unable to remove source '%s'
br: N'eo ket gouest da zilemel an tarzh '%s'

en: Unable to rename file '%s' to '%s': %s
br: N'eo ket gouest da adenvel ar restr '%s' da '%s' : %s

en: Unable to save source file
br: N'eo ket gouest da enrollañ ar restr tarzh

en: Unable to set the channel as non-blocking: %s
br: N'eo ket gouest da arventennañ ar sanell evel unan ankaelus : %s

en: Unable to take a screenshot of the current window
br: N'eo ket gouest da bakañ ur skeudenn eus ar prenestr bremanel

en: Unknown error saving screenshot to disk
br: Fazi dianav e-pad ma oa oc'h enrollañ ar skeudenn war ar gantenn

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
br: Handelv '%s' restr ar burev dianav

en: Unrecognized launch option: %d
br: Dibarzhioù loc'hañ dianavezet : %d

en: Untitled document
br: Teul dianv

en: Usage
br: Arver

en: VALUE
br: GWERZH

en: Version:
br: Handelv :

en: View as Rings Chart
br: Gwelout evel un diervad dre walenn

en: View as Treemap Chart
br: Gwelout evel un diervad dre wezennad

en: View or monitor system log files
br: Gwelout pe deurel evezh ouzh kerzhlevrioù ar reizhiad

en: Whether any change to the home directory should be monitored.
br: Menegiñ a ra hag eñ e vo taolet evezh ouzh ar c'hemmoù graet d'ar c'harvlec'hiad personel.

en: Whether the context uses only local dictionaries or not
br: Menegiñ a ra hag-eñ e vo arveret geriadurioù lec'hel pe get gant ar gendestenn

en: Whether the status bar at the bottom of main window should be visible.
br: Menegiñ a ra hag eñ e vo hewel ar varrenn stad eus ar prenestr pennañ.

en: Whether the subfolder tooltips of the selected folder are drawn.
br: Menegiñ a ra hag eñ e vo diskouezet tunioù an isteuliadoù evit an teuliad diuzet.

en: Whether the toolbar should be visible in main window.
br: Menegiñ a ra hag eñ e vo hewel ar varrennad ostilhoù er prenestr pennañ.

en: Which type of chart should be displayed.
br: Pe rizh diervad a zlefe bezañ skrammet.

en: Width of the main window in pixels
br: Led ar prenestr pennañ e pikselioù

en: Windows share
br: Rannañ gant Windows

en: Without mount points disk usage cannot be analyzed.
br: Hep poentoù sevel n'eus ket tro da zezrannañ arver ur gantennad.

en: Word `%s' selected
br: Ger '%s' diuzet

en: Words to look up
br: Gerioù da glask

en: Words to match
br: Gerioù da lakaat da genglotañ

en: Wrapped
br: Tizhet eo dibenn ar restr

en: You did not select a document name.
br: N'hoc'h eus ket diuzet un anv teul.

en: You don't have enough permissions to read the file.
br: N'hoc'h eus ket aotreoù a-walc'h a-benn lenn ar restr.

en: You may not have write permissions to the document.
br: N'hoc'h eus ket an aotreoù da skrivañ war an teul-mañ.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301, USA
br: Moarvat hoc'h eus bet un eilad eus al Lañvaz Foran Hollek GNU gant File-Roller ; ma n'hoc'h eus ket bet, skrivit da : Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA

en: Zoom in
br: Zoum brasaat

en: Zoom out
br: Zoum bihanaat

en: [DIRECTORY]
br: [KAVLEC'HIAD]

en: [LOGFILE...]
br: [KERZHLEVR...]

en: _About
br: _Diwar-benn

en: _Analyzer
br: Dezr_annerez

en: _Close
br: _Serriñ

en: _Collapse All
br: Bi_hanaat an holl

en: _Contents
br: Endal_c'hadoù

en: _Copy
br: _Eilañ

en: _Date modified less than
br: _Deiziad an daskemm tostoc'h eget

en: _Description:
br: _Deskrivadur :

en: _Domain Name:
br: Anv an _domani :

en: _Edit
br: _Embann

en: _Expand All
br: _Ast_enn an holl

en: _File
br: _Restr

en: _Filters
br: _Siloù

en: _Find...
br: _Kavout...

en: _Find:
br: _Kavout :

en: _First Definition
br: Termenadur _kentañ

en: _Folder:
br: _Teuliad :

en: _Go
br: _Mont

en: _Help
br: _Skoazell

en: _Image type:
br: _Rizh skeudenn :

en: _Last Definition
br: Termenadur _diwezhañ

en: _Location (URI):
br: _Lec'hiadur (URI):

en: _Look Up Selected Text
br: _Klask an destenn bet diuzet

en: _Look in folder:
br: _Klask en teuliad :

en: _Monitor changes to your home folder
br: _Teurel evezh ouzh kemmoù en ho teuliad personel

en: _Name contains:
br: En a_nv emañ :

en: _Name:
br: _Anv :

en: _New
br: _Nevez

en: _Next
br: _War-lerc'h

en: _Next Definition
br: Te_rmenadur a zeu

en: _Open
br: _Digeriñ

en: _Open Folder
br: _Digeriñ un teuliad

en: _Open with %s
br: _Digeriñ gant %s

en: _Open...
br: _Digeriñ...

en: _Port:
br: _Porzh :

en: _Preferences
br: _Gwellvezioù

en: _Previous
br: _Kent

en: _Previous Definition
br: _Termenadur kent

en: _Print
br: _Moullañ

en: _Print font:
br: Nodrezh ar _moullañ :

en: _Print...
br: _Moullañ...

en: _Quit
br: _Kuitaat

en: _Regular Expression:
br: _Bomm reoliek :

en: _Replace
br: _Amsaviñ

en: _Rescan
br: C'hwilervañ _en-dro

en: _Save
br: _Enrollañ

en: _Save Results As...
br: _Enrollañ an disoc'h evel...

en: _Save a Copy...
br: _Enrollañ un eilad...

en: _Scan
br: _C'hwilervañ

en: _Select a dictionary source for looking up words:
br: _Diuzañ ur tarzh geriadur a-benn teurel ur sell war ar gerioù :

en: _Server:
br: _Dafariad :

en: _Share:
br: _Rannañ :

en: _Show hidden folders
br: Di_skouez an teuliadoù kuzh

en: _Sidebar
br: _Barrenn gostez

en: _Statusbar
br: Barrenn ar _stad

en: _Toolbar
br: Barrenn _Ostilhoù

en: _Transport:
br: _Treuzdougen :

en: _User Name:
br: _Anv an arveriad :

en: _View
br: G_welout

en: available:
br: hegerz :

en: contains hardlinks for:
br: a endalc'h ereoù kreñv evit :

en: days
br: a zeizioù

en: db
br: stlennvon

en: effect
br: efed

en: kilobytes
br: a giloeizhbitoù

en: last update: %s
br: hizivaat diwezhañ : %s

en: link (broken)
br: ere (torr)

en: link to %s
br: ere da %s

en: nd copy)
br: vet eilad)

en: rd copy)
br: e eilad)

en: seconds
br: eilenn

en: source
br: tarzh

en: st copy)
br: añ eilad)

en: th copy)
br: vet eilad)

en: today at %-I:%M %p
br: hiziv da %-I:%M %p

en: used:
br: arveret :

en: word
br: ger

en: yesterday at %-I:%M %p
br: dec'h da %-I:%M %p
