MATE Desktop Environment - en to si translation catalogue (380 entries)

en: 
    ... Too many errors to display ...
si: 
    ... දෝෂ ගොඩාක් පෙන්වීමට ඇත ...

en:  (another copy)
si:  (තවත් පිටපතක්)

en:  (copy)
si:  (පිටපත)

en:  (invalid Unicode)
si:  (සාවද්‍ය යුනිකෙතය)

en:  - Look up words in dictionaries
si:  - ඝබ්දකෝෂ වලින් වචන විමසීම

en: "%s" is not a valid folder
si: "%s" නිරවද්‍ය බහලුමක් නොවේ

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
si: %A, %B %-d %Y   %-I:%M:%S %p ට

en: %d lines (%s) - %s
si: %d පේලි (%s) - %s

en: %s (%dnd copy)%s
si: %s (%dවෙනි පිටපත)%s

en: %s (%drd copy)%s
si: %s (%dවෙනි පිටපත)%s

en: %s (%dst copy)%s
si: %s (%dවෙනි පිටපත)%s

en: %s (%dth copy)%s
si: %s (%dවෙනි පිටපත)%s

en: %s (another copy)%s
si: %s (තවත් පිටපතක්)%s

en: %s (copy)%s
si: %s (පිටපත)%s

en: %s - Dictionary
si: ශබ්දකෝෂය - %s

en: (stopped)
si: (නැවැත්වූවා)

en: A graphical tool to analyze disk usage.
si: තැටි භාවිතය විශ්ලේෂණයට ප්‍රස්ථාරික මෙවලම

en: A_vailable options:
si: දැනට ඇති විකල්ප (_v):

en: Add Dictionary Source
si: ශබ්දකෝෂ මූලය එක් කරන්න

en: Add a new dictionary source
si: නව ශබ්දකෝෂ මූලයක් එක් කරන්න

en: Add search option
si: සෙවීමේ විකල්පයක් එකතු කරන්න

en: All_ocated Space
si: යෙදවූ ඉඩ (_o)

en: Another search is in progress
si: වෙනත් සෙවීමක් සිදුවෙමින් පවතී

en: Are you sure you want to open %d document? | Are you sure you want to open %d documents?
si[0]: ඔබට විශ්වාසද, %d ගොනුව විවෘතකල යුතුද ?
si[1]: ඔබට විශ්වාසද, %d ගොනුව විවෘතකල යුතුද ?

en: Are you sure you want to open %d folder? | Are you sure you want to open %d folders?
si[0]: ඔබට %d බහාළලුම විවෘතකල යුතුද?
si[1]: ඔබට %d බහාළලුම විවෘතකල යුතුද?

en: Available
si: භාවිතයට ඇති

en: Available St_rategies
si: තිබෙන උපායයන් (_r)

en: Available _Databases
si: තිබෙන දත්ත සමුදායයන් (_D)

en: Available dictionaries
si: තිබෙන ශබ්දකෝෂ

en: Available options
si: දැනට ඇති විකල්ප

en: Available strategies
si: තිබෙන උපායයන්

en: Bad command '%s'
si: වැරදි විධානය '%s'

en: Bad parameters for command '%s'
si: විධානයේ පරාමිතිකයන් වැරදිය '%s'

en: Bigger text size
si: ලොකු අකුරු

en: Border
si: දාරය

en: Border Effect
si: දාරයේ විලාසය

en: Browse
si: ගවේෂණය

en: Calculating percentage bars...
si: ප්‍රතිශතක තීරු ගනනය කරනවා...

en: Cannot create pixbuf image!
si: pixbuf පින්තූරයක් සෑදිය නොහැක!

en: Check word definitions and spellings in an online dictionary
si: වදන් අර්ථදැක්වීම් සහ අක්ෂරවින්‍යාසය සබැදි ශබ්දකෝෂයෙන් පරීක්ෂා කරන්න

en: Cl_ear
si: පැහැදිලි කරන්න (_e)

en: Clear definition
si: අර්ථදැක්වීම හිස් කරන්න

en: Clear the definitions found
si: හමුවූ අර්ථදැක්වීම් හිස් කරන්න

en: Clear the list of available databases
si: තිබෙන දත්තසමුදා ලැයිස්තුව හිස් කරන්න

en: Clear the list of available strategies
si: තිබෙන උපායයන් ලැයිස්තුව හිස් කරන්න

en: Clear the list of similar words
si: සම වචන ඇති ලැයිස්තුව හිස් කරන්න

en: Clear the text of the definition
si: අර්ථදැක්වීම් පෙළ හිස් කරන්න

en: Click to add the selected available search option.
si: දැනට ඇති විකල්ප අතුරින් තෝරා ඇති විකල්පය එකතු කිරීමට ක්ලික් කරන්න

en: Click to close "Search for Files".
si: "ගොනු සෙවුම" වසා දැමීමට ක්ලික් කරන්න.

en: Click to display the help manual.
si: උදවු අත්පොත පෙන්වීමට ක්ලික් කරන්න

en: Click to perform a search.
si: සෙවීම සක්‍රීය කරන්න ක්ලික් කරන්න.

en: Click to remove the "%s" search option.
si: "%s" සෙවීමේ විකල්පය ඉවත් කිරීමට ක්ලික් කරන්න.

en: Click to stop a search.
si: සෙවීම අක්‍රීය කරන්න ක්ලික් කරන්න.

en: Click to view the dictionary window
si: අර්ථදැක්වීම් කවුළුව පෙන්වන්න නම් ක්ලික් කරන්න

en: Client Name
si: සේවාදායකයාගේ නම

en: Connection failed to the dictionary server at %s:%d
si: සබැදුම අසාර්ථකයි, ශබ්දකෝෂ සේවාදායකය %s:%d

en: Contains the _text
si: පෙළ ඇතුලත්ව (_t)

en: Contents
si: ාන්තර්ගත

en: Context
si: සන්ධර්භය

en: Copy the selection
si: තෝරාගත් කොටස අලවන්න

en: Could not analyze disk usage.
si: තැටියේ හාවිතය විශ්ලේෂණය කල නොහැක.

en: Could not delete "%s".
si: "%s" මැකිය නොහැක.

en: Could not open document "%s".
si: "%s" ලේඛය විවෘත කල නොහැක.

en: Could not open folder "%s"
si: "%s" බහලුම විවෘත කල නොහැක

en: Could not open folder "%s".
si: "%s" බහාලුම විවෘත කල නොහැක.

en: Could not open help document.
si: උදව් ලේඛ විවෘතකල නොහැක

en: Could not save "%s" document to "%s".
si: "%s" ගොනුව ලෙස "%s" සුරැකිය නොහැක.

en: Could not save document.
si: ලේඛය සුරැකිය නොහැක.

en: Custom Location
si: රිසිකළ පිහිටීම

en: Database
si: දත්ත සමුදාය

en: Database `%s' selected
si: තේරූ දත්ත සමුදාය `%s'

en: Database to use
si: භාවිතයට දත්ත සමුදාය

en: Date Modified
si: වෙනස්කල දිනය

en: Date modified more than
si: වෙනස්කල දිනය වැඩියි

en: Default Dictionary Server
si: පෙරනිමි ශබ්දකෝෂ සේවාදායකය

en: Default Window Height
si: කවුළුවේ පෙරනිමි උස

en: Default Window Width
si: කවුළුවේ පෙරනිමි පළල

en: Definition for '%s'
      From '%s':
    
    %s
si: අර්ථදැක්වීම සදහා '%s'
      සිට '%s':
    
    %s

en: Deleting "%s" failed: %s.
si: මැකීම "%s" අසාර්ථකයි: %s.

en: Description
si: විස්තරය

en: Details: %s
si: විස්තර: %s

en: Device
si: මෙවලම්

en: Dictionaries
si: ශබ්දකෝෂ

en: Dictionary
si: ශබ්ද කෝෂය

en: Dictionary Preferences
si: ශබ්දකෝෂ වරණයන්

en: Dictionary entry
si: ශබ්දකෝෂ නිවේෂණය

en: Dictionary source '%s' has invalid transport '%s'
si: ශබ්දකෝෂ මූලය '%s' ට වැරදි ප්‍රවාහන '%s'

en: Dictionary source does not have name
si: ශබ්දකෝෂ මූලයට නමක් නැත

en: Dictionary source to use
si: භාවිතයට ශබ්දකෝෂ මූලය

en: Dictionary sources found
si: ශබ්දකෝෂ මූල හමුවිය

en: Disable Quick Search
si: ක්ෂණික සෙවුම අක්‍රීය කරන්න

en: Disable Quick Search Second Scan
si: ක්ෂණික සෙවුමේ දෙවන පරිලෝකණය අක්‍රීය කරන්න

en: Disable _Quick Search
si: ක්ෂණික සෙවුම අක්‍රීයයි (_Q)

en: Disk Usage Analyzer
si: තැටි භාවිත විශ්ලේෂකය

en: Disk Usage Analyzer Preferences
si: තැටි භාවිත විශ්ලේෂක වරණය

en: Do you want to delete "%s" permanently?
si: ස්ථීරවම ඔබට "%s" මකා දැමීමට අවෂයද?

en: Drop shadow
si: හෙළුම් ඡායාව

en: Edit Dictionary Source
si: ශබ්දකෝෂ මූලය වෙනස් කරන්න

en: Effects
si: රංග සැරසිලි

en: Enter a text value for the "%s" search option.
si: "%s" සෙවීමේ විකල්පයට පෙළ අගයයන් ඇතුලත් කරන්න..

en: Enter a value in %s for the "%s" search option.
si: "%s" ‍සෙවීමේ විකල්පයට %s අගයයන් ඇතුලත් කරන්න.

en: Error parsing the search command.
si: සෙවීමේ විධානය යොමු කිරීමේදී දෝෂයකි.

en: Error running the search command.
si: සෙවීමේ විධානය ක්‍රියා කිරීමේදී දෝෂයකි.

en: Error while looking up definition
si: අර්ථදැක්වීම බැලීමේදී ගැයළුවකි

en: Error while looking up the definition of "%s":
    %s
si: "%s" හී අර්ථදැක්වීම විමසීමේදී දෝෂයකි.:
    %s

en: Error while matching
si: සමාණකිරීමේ ගැටළුවකි

en: Error while reading reply from server:
    %s
si: සේවාදායකයෙහි පුතිවදන කියවීමේ දෝෂයකි:
    %s

en: Error while retrieving the definition
si: අර්ථදැක්වීම ලබාගැනීමේදී ගැයළුවකි

en: Error while writing to '%s'
si:  '%s' ට ලිවීමේදී ගැටළුවකි

en: Error: %s
si: දෝෂය: %s

en: FTP (with login)
si: FTP (පිවිසීමක් සමඟ)

en: F_ind:
si: සොයන්න (_i):

en: File already exists
si: දැනටමත් ගොනුව තිබේ

en: File is empty
si: හිස් ගොනුවකි

en: Filename
si: ගොනු නම

en: Filesystem Type
si: ගොනු පද්ධති වර්ගය

en: Find Ne_xt
si: මීළඟ සෙවුම (_x)

en: Find Pre_vious
si: පෙර සෙවුම (_x)

en: Find a word or phrase in the document
si: ලේඛයේ පද ඛණ්ඩය සොයන්න

en: Folder
si: බහලුම

en: Follow symbolic links
si: සංකේතාත්මක සබැදි අනුගමනය කරන්න

en: Go to the first definition
si: පළමු අර්ථදැක්වීම්ට යන්න

en: Go to the last definition
si: අවසන් අර්ථදැක්වීම්ට යන්න

en: Go to the next definition
si: ඊලග  අර්ථදැක්වීම්ට යන්න

en: Go to the previous definition
si: පෙර අර්ථදැක්වීම්ට යන්න

en: H_ostname:
si: සත්කාරකයේ නම (_o):

en: Hostname
si: ධාරක නම

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
si: ඔබ දැනට ඇති ගොනුව ප්‍රතිස්ථාපනය කරන්නේ නම් එහි අන්තර්ගතය නැවත ලියවේ.

en: Include Border
si: දාරය ඇතුලත් කරන්න

en: Include the window _border
si: කවුළුවේ දාරය ඇතුලත් කරන්න (_b)

en: Invalid database '%s'
si: දත්ත සමුදාය වැරදිය '%s'

en: Invalid strategy '%s'
si: උපාය වැරදිය '%s'

en: Invalid transport type '%d'
si: ප්‍රවාහන වර්ගය වැරදිය '%d'

en: List View
si: ලැයිස්තු දසුන

en: Local Only
si: පෙදෙසි පමණි

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
si: නමින් හෝ අන්තර්ගතයෙන් ලේඛන හෝ බහලුම් පිහිටුම් සොයාගන්න

en: Longdo Thai-English Dictionaries
si: Longdo තායි-ඉංග්‍රීසි ශබ්දකෝෂය

en: Look _up:
si: විමසන්න (_u):

en: Look in folder
si: බහාළුමේ විමසන්න

en: Look up words in dictionaries
si: ශබ්දකෝෂයේ ඇති වචන විමසන්න

en: Lookup failed for host '%s': %s
si: '%s': %s සත්කාරකයේ විමසීම අසාර්ථකයි

en: Lookup failed for host '%s': host not found
si: '%s' සත්කාරකයේ විමසීම අසාර්ථකයි: සත්කාරය හමු නොවිනි

en: Lookup failed for hostname '%s': no suitable resources found
si:  '%s' සත්කාර නාමයේ විමසීම අසාර්ථකයි: සුදුසු සම්පත් හමු නොවිනි.

en: Maximum depth
si: උපරිම ගැඹුර

en: Mo_ve to Trash
si: ඉවතලන බදුනට දමන්න (_v)

en: Na_me does not contain
si: නම අන්තර්ගත නොවන (_m)

en: Name
si: නම

en: Name contains
si: නම ඇතුලත්වීම්

en: New look up
si: නව විමසන්නට

en: No Files Found
si: ගොනු හමු නොවිනි

en: No connection to the dictionary server at '%s:%d'
si:  '%s:%d'

en: No context available for source '%s'
si: '%s' වන මූලයට ප්‍රකරණ නොමැත

en: No databases found on dictionary server at '%s'
si: දත්ත සමුදායයන් හමුනෙවෙුනි, ශබ්දකෝෂ සේවාදායකය '%s'

en: No definitions found
si: අර්ථදැක්වීම් හමු නොවුනි

en: No definitions found for '%s'
si: '%s' සදහා අර්ථදැක්වීම් හමුනොවිනි.

en: No dictionary source available with name '%s'
si: '%s' නම සහිත ශබ්දකෝෂ මූලය නොමැත

en: No files found
si: ගොනු හමු නොවිනි

en: No hostname defined for the dictionary server
si: ශබ්දකෝෂ සේවාදායකයේ සත්කාරක නාමය පිහිටුවා නැත

en: No strategies found on dictionary server at '%s'
si: උපායයන් හමුනෙවෙුනි, ශබ්දකෝෂ සේවාදායකය '%s'

en: None
si: කිසිවක් නැත

en: Normal text size
si: සාමාන්‍ය අකුරු

en: Not found
si: හමු නොවිනි

en: Owned by _group
si: හිමිකම සමූහය සතු (_g)

en: Owned by _user
si: හිමිකම පරිශීලක සතු (_u)

en: Owner is unrecognized
si: හිමිකරු නොහදුනන

en: Paths
si: පෙත්

en: Please enter a name and try again.
si: කරුණාකර නම නැවත ඇතුලත් කර නැවත උත්සාහ කරන්න.

en: Please wait until the current search ends.
si: සෙවීම ඉවරවනතුරු රැදීසිට්න්න

en: Port
si: කෙවනිය

en: Print
si: මුද්‍රණය

en: Print definition
si: අර්ථදැක්වීම මුද්‍රණය කරන්න

en: Print result to the console
si: ප්‍රතිඵලය කොන්සෝලයේ මුද්‍රණය කරන්න

en: Print the definitions found
si: හමුවූ අර්ථදැක්වීම් මුද්‍රණය කරන්න

en: Print the text of the definition
si: අර්ථදැක්වීම් පෙළ මුද්‍රණය කරන්න

en: Print this document
si: මෙම ලේඛය මුද්‍රණය කරන්න

en: Ready
si: සුදානම්

en: Refresh
si: නැවුම් කරන්න

en: Reload the list of available databases
si: තිබෙන දත්තසමුදා නැවත ලැයිස්තුගත කරන්න

en: Reload the list of available strategies
si: තිබෙන උපායයන් නැවත ලැයිස්තුගත කරන්න

en: Remove "%s"
si: ඉවත් කරන්න "%s"

en: Remove "%s"?
si: "%s" ඉවත් කරන්නද ?

en: Remove the currently selected dictionary source
si: දැනට තෝරා ඇති ශබ්දකෝෂ මූලය ඉවත් කරන්න

en: Rescan your home folder?
si: ඔබගේ නිවාස බහලුම නැවත පරිලෝකිතය කලයුතුද?

en: S_can Remote Folder...
si: දුරස්ථ බහලුම පරිලෝකනය... (_c)

en: S_earch results:
si: සෙවීම් ප්‍රතිඵළ (_e):

en: S_ize at least
si: ප්‍රමාණයෙන් අඩුමලෙස (_i)

en: S_tatusbar
si: තත්ව තීරුව (_t)

en: Save Screenshot
si: තිරපිටපත සුරකින්න

en: Save Search Results As...
si: සෙවුම් ප්‍රතිඵල වෙනම සුරකින්න

en: Save Snapshot
si: ඡායාරූපය සුරකින්න

en: Save a Copy
si: පිටපතක් සුරකින්න

en: Save definition
si: අර්ථදැක්වීම සුරකින්න

en: Save in _folder:
si: බහලුම තුළ සුරකින්න (_f):

en: Save the definitions found
si: හමුවූ අර්ථදැක්වීම් සුරකින්න

en: Save the text of the definition to a file
si: අර්ථදැක්වීම් පෙළ ගොනුවකට සුරකින්න

en: Scan
si: පරිලෝකනය කරන්න

en: Scan F_older...
si: බහලුම පරිලෝකනය... (_o)

en: Scan Filesystem
si: ගොනු පද්ධතිය පරිලෝකණය කරන්න

en: Scan Folder
si: බහලුම පරිලෝකනය

en: Scan Home
si: නිවස පරිලෝකනය

en: Scan Remote Folder
si: දුරස්ථ බහලුම පරිලෝකනය

en: Scan _Filesystem
si: ගොනු පද්ධතිය පරිලෝකණය කරන්න (_F)

en: Scan _Home Folder
si: නිවෙස් බහලුම පරිලෝකනය කරන්න (_H)

en: Scan a folder
si: බහලුම පරිලෝකනය කරන්න

en: Scan a remote folder
si: දුරස්ථ බහලුම පරිලෝකනය කරන්න

en: Scan filesystem
si: ගොනු පද්ධතිය පරිලෝකණය කරන්න

en: Scan home folder
si: නිවෙස් බහලුම පරිලෝකනය කරන්න

en: Scanning...
si: පරිලෝකනය කරමින්...

en: Screenshot directory
si: තිරපිටපත් ඩිරෙක්ටරිය

en: Screenshot.png
si: තිරපිටපත.png

en: Search Result Columns Order
si: සෙවුම් ප්‍රතිළඵලයේ තීරු අනුපිළිවෙල

en: Search for Files
si: ගොනු සදහා සෙවුම

en: Search paths used by this object
si: මේ වස්තුව භාවිතාකර පෙත් සොයන්න

en: Searching for '%s'...
si: '%s' සදහා සොයනවා...

en: Searching...
si: සොයයමින්...

en: Select Folder
si: තෝරාගත් බහලුම

en: Select _All
si: සියල්ල තෝරන්න (_A)

en: Select _devices to include in filesystem scan:
si: ගොනු පද්දතිය පරිලෝකිතයට ඇතුලත්විය යුතු උපාංග තෝරන්න (_d)

en: Select a folder
si: බහලුම තෝරන්න

en: Select a search option from the drop-down list.
si: පතන ලැයිස්තුව මගින් සෙවීමේ විකල්පය තෝරන්න.

en: Select more _options
si: තවත් විකල්ප තෝරන්න (_o)

en: Select more options
si: තවත් විකල්ප තෝරන්න

en: Select the "%s" search option
si: "%s" ‍සෙවීමේ විකල්පය තෝරන්න

en: Service _type:
si: සේවා වර්‍ගය (_t):

en: Show Additional Options
si: අතිරේඛ විකල්ප පෙන්වන්න

en: Show Side Pane
si: පැති කවුළුව පෙන්වන්න

en: Show Status Bar
si: තත්ව තීරුව පෙන්වන්න

en: Show hidden and backup files
si: සගවා ඇති ගොනු සහ බහාළුම් පෙන්වන්න

en: Show more _details
si: වැඩි විස්තර පෙන්වන්න (_d)

en: Show or hide the definition window
si: අර්ථදැක්වීම් කවුළුව පෙන්වන්න හෝ හංගන්න

en: Show the application's version
si: යෙදුමේ අනුවාදය පෙන්වන්න

en: Si_ze at most
si: ප්‍රමාණයෙන් වැඩිමලෙස (_z)

en: Side _Pane
si: පැති පුවරුව (_P)

en: Similar _Words
si: සමාන වචන (_W)

en: Similar words
si: සමාන වචන

en: Size
si: ප්‍රමාණය

en: Smaller text size
si: කුඩා අකුරු

en: Source
si: මූලය

en: Source Name
si: මූලයේ නම

en: Sources
si: මූල

en: St_atusbar
si: තත්ව පුවරුව (_a)

en: Status
si: තත්වය

en: Stop scanning
si: පරිලෝකනය නවතන්න

en: Strategies
si: උපක්‍රම

en: Strategy
si: උපාය

en: Strategy `%s' selected
si: තේරූ උපාය `%s'

en: Take Screenshot
si: තිරපිටපතක් ගන්න

en: Take _Screenshot
si: තිරපිටපතක් ගන්න (_S)

en: Take a picture of the screen
si: තිරයේ පින්තූරයක් ගන්න

en: The caja file manager is not running.
si: 'caja' ගොනු කළමනාකරු ක්‍රියා නොකරයි.

en: The default database to use
si: භාවිතයට පෙරනිමි දත්ත සමුදාය

en: The default search strategy to use
si: පෙරනිමි සෙවුම් උපාය භාවිතා කරන්න

en: The description of this dictionary source
si: ශබ්දකෝෂ මූලයේ විස්තරය

en: The directory the last screenshot was saved in.
si: අවසාන තිරපිටපත සුරැකූ ඩිරෙක්ටරිය

en: The document "%s" already exists.  Would you like to replace it?
si: "%s" ගොනුව දැනටමත් පවතී. ඔබට එය ප්‍රතිස්ථාපනය කල යුතුද ?

en: The document does not exist.
si: ලේඛය දැනට නොතිබුනි.

en: The filename used by this dictionary source
si: මේ ශබ්දකෝෂ මූලය ලෙස ගොනු නාමය භාවිතා කර ඇත

en: The folder does not exist.
si: බහලුම භාවිතයේ නොමැත.

en: The font to be used when printing
si: මුද්‍රණයේදී භාවිතාවන අකුරු වර්ග

en: The font to be used when printing a definition.
si: අර්ථදැක්වීම් මුද්‍රණයේදී භාවිතාවන අකුරු වර්ග

en: The hostname of the dictionary server to connect to
si: සම්බන්ධවිය යුතු ශබ්දකෝෂ සේවාදායකයේ සත්කාරක නාමය

en: The name of the dictionary source used
si: භාවිතාකල ශබ්දකෝෂ මූලයේ නම

en: The name of the dictionary source used to retrieve the definitions of words.
si: වදන් වල අර්ථදැක්වීම් නිවැරදි කරගැනීමට භාවිතාකල ශබ්දකෝෂ මූලයේ නම.

en: The port of the dictionary server to connect to
si: සම්බන්ධවිය යුතු ශබ්දකෝෂ සේවාදායකයේ තොට

en: The transport mechanism used by this dictionary source
si: මේ ශබ්දකෝෂ මූලය භාවිතා කර ඇති ප්‍රවාහන වර්ගය

en: There was an error displaying help.
si: උදව් දර්ශනය කිරීමේදි දෝෂයක් තිබුණි.

en: There was an error while displaying help
si: උදව් සංදර්ශණය කිරීමේදී දෝෂයකි

en: This key determines if the "Contains the text" search option is selected when the search tool is started.
si: ‍‍‍‍" පෙළෙහි ඇතුලත් " සෙවීමේ විකල්පය තේරීමෙන් මෙම යතුර තීරණය කර ඇත. සෙවීමේ මෙවලම ආරම්භයි.

en: This key determines if the "Date modified less than" search option is selected when the search tool is started.
si: ‍‍‍‍" වෙනස්කල දිනය අඩුයි " සෙවීමේ විකල්පය තේරීමෙන් මෙම යතුර තීරණය කර ඇත. සෙවීමේ මෙවලම ආරම්භයි.

en: This key determines if the "Date modified more than" search option is selected when the search tool is started.
si: ‍‍‍‍" වෙනස්කල දිනය වැඩියි" සෙවීමේ විකල්පය තේරීමෙන් මෙම යතුර තීරණය කර ඇත. සෙවීමේ මෙවලම ආරම්භයි.

en: This key determines if the "File is empty" search option is selected when the search tool is started.
si: ‍‍‍‍" හිස් ගොනු " සෙවීමේ විකල්පය තේරීමෙන් මෙම යතුර තීරණය කර ඇත. සෙවීමේ මෙවලම ආරම්භයි.

en: This key determines if the "Follow symbolic links" search option is selected when the search tool is started.
si: ‍‍‍‍" සංකේතාත්මක සබැදිය අනුගමනය කරන්න " සෙවීමේ විකල්පය තේරීමෙන් මෙම යතුර තීරණය කර ඇත. සෙවීමේ මෙවලම ආරම්භයි.

en: This key determines if the "Name does not contain" search option is selected when the search tool is started.
si: ‍‍‍‍" නම අඩංගු නොවන " සෙවීමේ විකල්පය තේරීමෙන් මෙම යතුර තීරණය කර ඇත. සෙවීමේ මෙවලම ආරම්භයි.

en: This key determines if the "Owned by group" search option is selected when the search tool is started.
si: ‍‍‍‍" හිමිකාරීත්වය සමූහය සතු " සෙවීමේ විකල්පය තේරීමෙන් මෙම යතුර තීරණය කර ඇත. සෙවීමේ මෙවලම ආරම්භයි.

en: This key determines if the "Owned by user" search option is selected when the search tool is started.
si: ‍‍‍‍" හිමිකාරීත්වය පරිශීලක සතු " සෙවීමේ විකල්පය තේරීමෙන් මෙම යතුර තීරණය කර ඇත. සෙවීමේ මෙවලම ආරම්භයි.

en: This key determines if the "Owner is unrecognized" search option is selected when the search tool is started.
si: ‍‍‍‍" හිමිකරු නොහදුනන " සෙවීමේ විකල්පය තේරීමෙන් මෙම යතුර තීරණය කර ඇත. සෙවීමේ මෙවලම ආරම්භයි.

en: This key determines if the "Show hidden files and folders" search option is selected when the search tool is started.
si: ‍‍‍‍" සගවා ඇති ගොනු සහ බහාළුම් පෙන්වන්න " සෙවීමේ විකල්පය තේරීමෙන් මෙම යතුර තීරණය කර ඇත. සෙවීමේ මෙවලම ආරම්භයි.

en: This key determines if the "Size at least" search option is selected when the search tool is started.
si: ‍‍‍‍" ප්‍රමාණයෙන් අඩුමලෙස " සෙවීමේ විකල්පය තේරීමෙන් මෙම යතුර තීරණය කර ඇත. සෙවීමේ මෙවලම ආරම්භයි.

en: This key determines if the "Size at most" search option is selected when the search tool is started.
si: ‍‍‍‍" ප්‍රමාණයෙන් වැඩිමලෙස " සෙවීමේ විකල්පය තේරීමෙන් මෙම යතුර තීරණය කර ඇත. සෙවීමේ මෙවලම ආරම්භයි.

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
si[0]: මෙය එකිනෙක වෙන්වු කවුළු  %d ක් විවෘත කරයි.
si[1]: මෙය එකිනෙක වෙන්වු කවුළු  %d ක් විවෘත කරයි.

en: Toolbar is Visible
si: මෙවලම්තීරුව දෘශ්‍ය වේ

en: Total Size
si: මුළු ප්‍රමාණය

en: Total filesystem capacity:
si: ගොනු පද්ධතියේ මුළු ධාරිතාව:

en: Transport
si: ප්‍රවාහනය

en: Type
si: වර්‍ගය

en: Type the word you want to look up
si: විමසන්න අවෂ්‍ය වදන ඇතුල් කරන්න

en: Unable to clear the temporary folder:
    %s
si: තාවකාලික බහාලුම ඉවත්කල නොහැක:
    %s

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'
si: '%s:%d' වන ශබ්දකෝෂ සේවාදායකයට සම්බන්ධවිය නොහැක

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'. The server replied with code %d (server down)
si:  '%s:%d' හි ශබ්දකෝෂ සේවාදායකයට සම්බන්ධවිය නොහැක. සේවාදායකයේ පිළිතුරු කේතය %d (සේවාදායකය වසා ඇත)

en: Unable to create a context
si: ප්‍රකර්ණය සෑදීමට නොහැකිය

en: Unable to create a source file
si: මූල ගොනුව සෑදිය නොහැක

en: Unable to create socket
si: කෙවෙනියට සම්බන්ධවිය නොහැක

en: Unable to create the data directory '%s': %s
si: '%s': %s වන දත්ත ඩිරෙක්ටරිය සෑදිය නොහැක

en: Unable to find a suitable dictionary source
si: ගැලපෙන ශබ්දකෝෂ මූලය සෙවීමට නොහැක

en: Unable to find dictionary source
si: ශබ්දකෝෂ මූලය සොයාගත නොහැක

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition file: %s
si: %s වන අභ්‍යන්තර ශබ්දකෝෂ මූල අර්ථදැක්වීමේ ගොනුවේ '%s' වන යතුර ලබාගත ෙනාහැක :

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition: %s
si: %s වන අභ්‍යන්තර ශබ්දකෝෂ මූල අර්ථදැක්වීමේ '%s' වන යතුර ලබාගත ෙනාහැක :

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : '%s'
si: ශබ්දකෝෂ සේවාදායකයේ පිළිතුර හැරවිය නොහැක 
    : '%s'

en: Unable to remove source '%s'
si: ශබ්දකෝෂ මූලය ඉවත් කල නොහැක '%s'

en: Unable to rename file '%s' to '%s': %s
si:  '%s' , '%s': %s ගොනුවේ නම වෙනස්කල නොහැක

en: Unable to save source file
si: මූල ගොනුව සුරැකිය නොහැක

en: Unknown error saving screenshot to disk
si: තැටියේ තිරපිටපත සුරැකීමේදී නාදුනන දෝෂයකි

en: Untitled document
si: නමක් නොමැති ලේඛය

en: Usage
si: භාවිතය

en: Version:
si: වෙළුම:

en: Whether any change to the home directory should be monitored.
si: මූල ඩිරෙක්ටරියේ ඕනෑම වෙනස්කිරීමක් අධීක්ෂණය කල හැකි විය යුතුයි.

en: Whether the toolbar should be visible in main window.
si: ප්‍රධාන කවුළුවේ මෙවලම් තීරුව දෘෂ්‍යමාන විය යුතුයි.

en: Word `%s' selected
si: තේරූ වචන`%s'

en: Words to look up
si:  විමසන්න වචන

en: Words to match
si: ගැලපීමට වචන

en: You did not select a document name.
si: ලේඛයේ නම ඔබ තෝරා නැත.

en: You may not have write permissions to the document.
si: ගොනුවට ලිවීම සදහා ඔබට අවසර නැත.

en: Zoom in
si: විශාල කරන්න

en: Zoom out
si: කුඩා කරන්න

en: _About
si: සම්බන්ධව (_A)

en: _Analyzer
si: විශ්ලේෂක (_A)

en: _Close
si: වසන්න (_C)

en: _Collapse All
si: සියල්ල හකුලන්න (_C)

en: _Contents
si: අන්තර්ගත (_C)

en: _Copy
si: පිටපත් කරන්න (_C)

en: _Date modified less than
si: වෙනස්කල දිනය අඩුයි (_D)

en: _Description:
si: විස්තරය (_D):

en: _Edit
si: සැකසුම් (_E)

en: _Expand All
si: සියල්ල සිගහරින්න (_E)

en: _File
si: ගොනු (_F)

en: _First Definition
si: පළමු අර්ථදැක්වීම්ට (_F)

en: _Folder:
si: බහලුම (_F):

en: _Go
si: යන්න (_G)

en: _Help
si: උදව් (_H)

en: _Image type:
si: පිළිඹිබු වර්‍ගය (_I):

en: _Last Definition
si: අවසන් අර්ථදැක්වීම්ට (_L)

en: _Location (URI):
si: පිහිටීම (URI) (_L):

en: _Look Up Selected Text
si: තේරූ වචන විමසන්න (_L)

en: _Look in folder:
si: බහාළුමේ විමසන්න (_L):

en: _Monitor changes to your home folder
si: නිවෙස් බහලුම වෙනස්කිරීම් අධීක්ෂණය කිරීමට (_M)

en: _Name contains:
si: නම අඩංගු (_N):

en: _Name:
si: නම (_N):

en: _New
si: නව (_N)

en: _Next
si: මීළඟ (_N)

en: _Next Definition
si: ඊලග  අර්ථදැක්වීම්ට (_N)

en: _Open
si: විවෘත කරන්න (_O)

en: _Open Folder
si: බහලුම විවෘත කරන්න (_O)

en: _Open...
si: විවෘත කරන්න... (_O)

en: _Port:
si: තොට (_P):

en: _Preferences
si: අභිප්‍රේත (_P)

en: _Previous
si: පෙර (_P)

en: _Previous Definition
si: පෙර අර්ථදැක්වීම්ට (_P)

en: _Print
si: මුද්‍රණය (_P)

en: _Print font:
si: ඉදිරිපිටුව මුද්‍රණය කරන්න (_P):

en: _Print...
si: මුද්‍රණය... (_P)

en: _Quit
si: ඉවත් වන්න (_Q)

en: _Replace
si: ආදේශය (_R)

en: _Rescan
si: නැවත පරිලෝකිතය (_R)

en: _Save
si: සුරකින්න (_S)

en: _Save Results As...
si: ප්‍රතිඵලය වෙනම සුරකින්න (_S)

en: _Save a Copy...
si: පිටපතක් ලෙස සුරකින්න... (_S)

en: _Scan
si: පරිලෝකනය (_S)

en: _Show hidden folders
si: සැගවුනු බහලුම් පෙන්වන්න (_S)

en: _Sidebar
si: පැති තීරුවේ (_S)

en: _Statusbar
si: තත්ව පුවරුව (_S)

en: _Toolbar
si: මෙවලම් පුවරුව (_T)

en: _Transport:
si: පරිවහනය (_T):

en: _View
si: දසුන (_V)

en: available:
si: තිබෙන:

en: days
si: දින

en: effect
si: විලාසය

en: kilobytes
si: කිලෝබයිට

en: last update: %s
si: අන්තිම යාවත්කාල කිරීම: %s

en: link (broken)
si: පුරුක (බිදුනි)

en: link to %s
si: %s වෙත සබැදිය

en: nd copy)
si: වෙනි පිටපත)

en: rd copy)
si: වෙනි පිටපත)

en: seconds
si: තත්පර

en: source
si: මූලය

en: st copy)
si: වෙනි පිටපත)

en: th copy)
si: වෙනි පිටපත)

en: today at %-I:%M %p
si: අද %-I:%M %p ට

en: used:
si: භාවිතය:

en: word
si: වචන

en: yesterday at %-I:%M %p
si: ඊයේ %-I:%M %p ට
