MATE Desktop Environment - en to sl translation catalogue (645 entries)

en: 
    ... Too many errors to display ...
sl: 
    ... Preveč napak za prikaz ...

en:  (another copy)
sl: (druga kopija)

en:  (copy)
sl:  (kopija)

en:  (invalid Unicode)
sl: (neveljaven Unicode)

en:  - Browse and monitor logs
sl:  - Brskanje in nadzorovanje dnevnikov

en:  - Look up words in dictionaries
sl:  - Poišči besede v slovarjih

en: "%s" in %s
sl: "%s" v %s

en: "%s" is not a valid folder
sl: "%s" ni veljavna mapa

en: %'d File Found | %'d Files Found
sl[0]: %'d najdena datoteka
sl[1]: %'d najdeni datoteki
sl[2]: %'d najdenih datotek
sl[3]: %'d najdene datoteke

en: %'d file found | %'d files found
sl[0]: %'d najdena datoteka
sl[1]: %'d najdeni datoteki
sl[2]: %'d najdenih datotekih
sl[3]: %'d najdene datoteke

en: %5d item | %5d items
sl[0]: %5d predmet
sl[1]: %5d predmeta
sl[2]: %5d predmetov
sl[3]: %5d predmeti

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
sl: %A, %-d. %B %Y ob %-H:%M:%S

en: %d lines (%s) - %s
sl: %d vrstic (%s) - %s

en: %s (%dnd copy)%s
sl: %s (%d. kopija)%s

en: %s (%drd copy)%s
sl: %s (%d. kopija)%s

en: %s (%dst copy)%s
sl: %s (%d. kopija)%s

en: %s (%dth copy)%s
sl: %s (%d. kopija)%s

en: %s (another copy)%s
sl: %s (druga kopija)%s

en: %s (copy)%s
sl: %s (kopija)%s

en: %s - Dictionary
sl: %s - Slovar

en: (stopped)
sl: (zaustavljeno)

en: - the MATE Search Tool
sl: - MATE orodje za iskanje

en: A definition found | %d definitions found
sl[0]: %d najdena razlaga
sl[1]: %d najdeni razlagi
sl[2]: %d najdenih razlag
sl[3]: %d najdene razlage

en: A dictionary for MATE Desktop
sl: Slovar za MATE Namizje

en: A disk usage analyzing tool for MATE Desktop
sl: Orodje za analizo uporabe diska za MATE Namizje.

en: A file searching tool for MATE Desktop
sl: Orodje za iskanje datotek v MATE Namizju

en: A graphical tool to analyze disk usage.
sl: Grafično orodje za preučevanje uporabe diska.

en: A list of URIs for partitions to be excluded from scanning.
sl: Seznam naslovov URI za razdelke, ki bodo izločeni iz preiskovanja.

en: A locate database has probably not been created.
sl: Zbirka podatkov ukaza locate verjetno še ni ustvarjena.

en: A screenshot utility for MATE Desktop
sl: Orodje za zajem zaslonskih slik v MATE Namizju

en: A system log viewer for MATE.
sl: Pregledovalnik sistemskega dnevnika za MATE.

en: A_vailable options:
sl: Razpoložljive _možnosti:

en: Active Chart
sl: Aktivni Graf

en: Add Dictionary Source
sl: Dodaj slovarski vir

en: Add a new dictionary source
sl: Dodaj nov slovarski vir

en: Add new filter
sl: Dodaj nov filter

en: Add search option
sl: Dodaj možnosti iskanja

en: All_ocated Space
sl: _Dodeljen prostor

en: Another search is in progress
sl: V teku je že drugo iskanje

en: Application does not accept documents on command line
sl: Program ne sprejme dokumentov preko ukazne vrstice

en: Apply _effect:
sl: Uveljavi _učinek:

en: Are you sure you want to open %d document? | Are you sure you want to open %d documents?
sl[0]: Ali ste prepričani, da želite odpreti %d dokument?
sl[1]: Ali ste prepričani, da želite odpreti %d dokumenta?
sl[2]: Ali ste prepričani, da želite odpreti %d dokumentov?
sl[3]: Ali ste prepričani, da želite odpreti %d dokumente?

en: Are you sure you want to open %d folder? | Are you sure you want to open %d folders?
sl[0]: Ali ste prepričani, da želite odpreti %d mapo?
sl[1]: Ali ste prepričani, da želite odpreti %d mapi?
sl[2]: Ali ste prepričani, da želite odpreti %d map?
sl[3]: Ali ste prepričani, da želite odpreti %d mape?

en: Automatically start a search
sl: Samodejno začni iskanje

en: Available
sl: Na voljo

en: Available St_rategies
sl: Razpoložljive _strategije

en: Available _Databases
sl: Razpoložljive _podatkovne zbirke

en: Available dictionaries
sl: Slovarji na voljo

en: Available options
sl: Razpoložljive možnosti

en: Available strategies
sl: Razpoložljive strategije

en: Background:
sl: Ozadje:

en: Bad command '%s'
sl: Neveljaven ukaz '%s'

en: Bad parameters for command '%s'
sl: Slabi parametri za ukaz '%s'

en: Bigger text size
sl: Večja velikost besedila

en: Border
sl: Obroba

en: Border Effect
sl: Učinki na robovih

en: Browse
sl: Prebrskaj

en: C_opy to Clipboard
sl: _Kopiraj v odložišče.

en: Calculating percentage bars...
sl: Računanje odstotkovnih stolpcev ...

en: Can't access source file
sl: Ni mogoč dostop do izvorne datoteke

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
sl: Ni mogoče poslati naslova URI dokumenta na vnos 'Vrsta=Povezava' predmeta namizja

en: Can't read from "%s"
sl: Ni mogoče brati iz "%s"

en: Cannot Connect to Server. You must enter a name for the server.
sl: Ni se mogoče povezati s strežnikom. Vnesti morate ime strežnika.

en: Cannot check an excluded folder!
sl: Ni mogoče pregledati izločene mape!

en: Cannot create pixbuf image!
sl: Ni mogoče ustvariti slike pixbuf!

en: Cannot scan location "%s"
sl: Ni mogoče preiskati mesta "%s"

en: Changes to your home folder will not be monitored.
sl: Ali naj bodo spremembe v domačem imeniku nadzorovane.

en: Character set conversion failed for "%s"
sl: Pretvorba nabora znakov ni uspela za "%s"

en: Chart model
sl: Grafični grafikon

en: Chart root node
sl: Korensko vozlišče grafikona

en: Check folder sizes and available disk space
sl: Preveri velikosti map in razpoložljiv prostor na disku

en: Check word definitions and spellings in an online dictionary
sl: Preverite razlago in črkovanje besede v spletnem slovarju

en: Cl_ear
sl: P_očisti

en: Clear definition
sl: Počisti razlago

en: Clear the definitions found
sl: Počisti najdene razlage

en: Clear the list of available databases
sl: Počisti seznam zbirk podatkov, ki so na voljo

en: Clear the list of available strategies
sl: Počisti seznam strategij, ki so na voljo

en: Clear the list of similar words
sl: Počisti seznam podobnih besed

en: Clear the search string
sl: Počisti iskalni niz

en: Clear the text of the definition
sl: Počisti besedilo razlage

en: Click to add the selected available search option.
sl: Kliknite. če želite dodati izbrano možnost iskanja.

en: Click to close "Search for Files".
sl: Kliknite, da zaprete "Iskanje datotek".

en: Click to display the help manual.
sl: Kliknite za prikaz pomoči.

en: Click to expand or collapse the list of available options.
sl: Kliknite, če želite razširiti ali zložiti seznam možnosti, ki so na voljo.

en: Click to perform a search.
sl: Kliknite za izvedbo iskanja.

en: Click to remove the "%s" search option.
sl: Kliknite za odstranitev možnosti iskanja "%s".

en: Click to stop a search.
sl: Kliknite za zaustavitev iskanja.

en: Click to view the dictionary window
sl: Kliknite za prikaz okna slovarja

en: Client Name
sl: Ime odjemalca

en: Close this log
sl: Zapri ta dnevnik

en: Conflicting options: --window and --area should not be used at the same time.
sl: Možnosti v sporu: zastavic --window in --area ni mogoče uporabljati sočasno.

en: Connect to Server
sl: Povezava s strežnikom

en: Connection failed to the dictionary server at %s:%d
sl: Povezava s strežnikom slovarja na %s:%d ni uspela

en: Connection timeout for the dictionary server at '%s:%d'
sl: Povezava s strežnikom slovarja %s:%d ni uspela

en: Contains the _text
sl: Vsebuje _besedilo

en: Contents
sl: Vsebina

en: Context
sl: Vsebina

en: Copy the selection
sl: Kopiraj izbrano

en: Could not analyze disk usage.
sl: Ni mogoče preučiti uporabe diska.

en: Could not delete "%s".
sl: Ni mogoče izbrisati "%s".

en: Could not detect any mount point.
sl: Ni mogoče zaznati priklopne točke.

en: Could not initialize monitoring
sl: Ni mogoče začenjati nadzorovanja

en: Could not move "%s" to the Trash
sl: "%s" ni mogoče premakniti v smeti

en: Could not move "%s" to trash.
sl: Ni mogoče premakniti "%s" v smeti.

en: Could not move file to the Trash
sl: Datoteke ni mogoče premakniti v smeti

en: Could not open document "%s".
sl: Ni mogoče odpreti dokumenta "%s".

en: Could not open folder "%s"
sl: Ni mogoče odpreti mape "%s"

en: Could not open folder "%s".
sl: Ni mogoče odpreti mape "%s".

en: Could not open help document.
sl: Ni mogoče odpreti dokumenta pomoči.

en: Could not open the following files:
sl: Ni mogoče odpreti naslednjih datotek:

en: Could not save "%s" document to "%s".
sl: Ni mogoče shraniti dokumenta "%s" v "%s".

en: Could not save document.
sl: Ni mogoče shraniti dokumenta.

en: Custom Location
sl: Mesto po meri

en: DAYS
sl: DNEVI

en: Database
sl: Podatkovna zbirka

en: Database `%s' selected
sl: Izbrana podatkovna zbirka `%s'

en: Database to use
sl: Zbirka podatkov, ki naj se uporabi

en: Date Modified
sl: Datum spremembe:

en: Date modified more than
sl: Datum spremembe, starejši kot

en: Default Dictionary Server
sl: Privzeti strežnik slovarja

en: Default Window Height
sl: Privzeta višina okna

en: Default Window Maximized
sl: Razpeto privzeto okno

en: Default Window Width
sl: Privzeta širina okna

en: Definition for '%s'
      From '%s':
    
    %s
sl: Razlaga za '%s'
      Iz '%s':
    
    %s

en: Deleting "%s" failed: %s.
sl: Brisanje "%s" ni uspelo: %s.

en: Description
sl: Opis

en: Details: %s
sl: Podrobnosti: %s

en: Device
sl: Naprava

en: Dictionaries
sl: Slovarji

en: Dictionary
sl: Slovar

en: Dictionary Look up
sl: Poizvedba v slovarju

en: Dictionary Preferences
sl: Možnosti slovarja

en: Dictionary Sources
sl: Viri slovarja

en: Dictionary entry
sl: Slovarski vnos

en: Dictionary source '%s' has invalid transport '%s'
sl: Slovarski vir '%s' ima neveljaven prenos '%s'

en: Dictionary source `%s' selected
sl: Izbran slovarski vir `%s'

en: Dictionary source does not have name
sl: Slovarski vir nima imena

en: Dictionary source to use
sl: Slovarski vir, ki naj se uporabi

en: Dictionary sources
sl: Viri slovarja

en: Dictionary sources found
sl: Najdeni slovarski viri

en: Disable Quick Search
sl: Onemogoči hitro iskanje

en: Disable Quick Search Second Scan
sl: Onemogoči drugo preiskovanje med hitrim iskanjem

en: Disable _Quick Search
sl: Onemogoči _hitro iskanje

en: Disable connection to session manager
sl: Onemogoči povezavo z upravljalnikom seje

en: Disk Usage Analyzer
sl: Preučevalnik porabe diska

en: Disk Usage Analyzer Preferences
sl: Možnosti orodja za analizo porabe diska

en: Do you want to delete "%s" permanently?
sl: Ali želite trajno izbrisati "%s"?

en: Double-click on the database to use
sl: Z dvojnim klikom se izbere podatkovna zbirka

en: Double-click on the matching strategy to use
sl: Z dvojnim klikom na strategijo, ki jo želite uporabiti

en: Double-click on the source to use
sl: Z dvojnim klikom se izbere vir

en: Double-click on the word to look up
sl: Z dvojnim klikom na besedo se prikažejo druge možnosti

en: Drop shadow
sl: Senčenje

en: Edit Dictionary Source
sl: Uredi slovarski vir

en: Edit filter
sl: Uredi filter

en: Edit the currently selected dictionary source
sl: Uredi trenutno izbran vir slovarja

en: Effect to add to the border (shadow, border or none)
sl: Učinki za dodajanje robovom (senca, rob in brez)

en: Effect to add to the outside of a border. Possible values are "shadow", "none", and "border".
sl: Učinki, ki so dodani izven robov. Vrednosti na voljo so "senca", "brez" in "rob".

en: Effect:
sl: Učinek:

en: Effects
sl: Učinki

en: Enter a filename or partial filename with or without wildcards.
sl: Vpišite ime datoteke ali delno ime datoteke z ali brez nadomestnih znakov.

en: Enter a text value for the "%s" search option.
sl: Vpišite besedilo za možnost iskanja "%s".

en: Enter a value in %s for the "%s" search option.
sl: Vnesite vrednost v %s za možnost iskanja "%s".

en: Entry changed called for a non entry option!
sl: Sprememba vnosa je bila klicana za ne-vnosno možnost!

en: Error loading the help page
sl: Napaka med nalaganjem pomoči

en: Error parsing the search command.
sl: Napaka med razčlenjevanjem ukaza iskanja.

en: Error running the search command.
sl: Napaka med izvajanjem ukaza iskanja.

en: Error while looking up definition
sl: Napaka med iskanjem razlage

en: Error while looking up the definition of "%s":
    %s
sl: Napaka med iskanjem razlage za "%s":
    %s

en: Error while matching
sl: Napaka med iskanjem ujemanj

en: Error while reading reply from server:
    %s
sl: Napaka med branjem odgovora strežnika:
    %s

en: Error while retrieving the definition
sl: Napaka med pridobivanjem razlage

en: Error while saving screenshot
sl: Napaka med shranjevanjem zaslonske slike

en: Error while uncompressing the GZipped log. The file might be corrupt.
sl: Napaka med razširjanjem beležnice, stisnjene z GZip. Datoteka je morda poškodovana.

en: Error while writing to '%s'
sl: Napaka med pisanjem v '%s'

en: Error: %s
sl: Napaka: %s

en: Exclude other filesystems
sl: Izključi druge datotečne sisteme

en: Excluded partitions URIs
sl: Izločeni naslovi URI razdelkov

en: FILE
sl: DATOTEKA

en: FLAGS
sl: ZASTAVICE

en: FTP (with login)
sl: FTP (s prijavo)

en: F_ind:
sl: _Najdi:

en: Failed to parse command line arguments: %s
sl: Napaka med razčlenjevanjem argumenta ukazne vrstice: %s

en: Failed to set process group id of child %d: %s.
sl: Nastavljanje ID opravilne skupine podrejenega opravila %d ni uspelo: %s.

en: File already exists
sl: Datoteka že obstaja

en: File is empty
sl: Datoteka je prazna

en: File is not a valid .desktop file
sl: Datoteka ni veljavna .desktop datoteka

en: Filename
sl: Ime datoteke

en: Filesystem Type
sl: Vrsta datotečnega sistema

en: Filter name is empty!
sl: Ime datoteke je prazno!

en: Filter name may not contain the ':' character
sl: Ime filtra ne sme vsebovati dvopičja (':')

en: Filters
sl: Filtri

en: Find Ne_xt
sl: Najdi na_slednje

en: Find Next
sl: Najdi naslednje

en: Find Pre_vious
sl: Najdi _predhodne

en: Find Previous
sl: Najdi predhodne

en: Find a word or phrase in the document
sl: Najdi besedo ali reklo v dokumentu

en: Find a word or phrase in the log
sl: V beležnici poišči besedo ali reklo

en: Find next occurrence of the search string
sl: Najdi naslednjo ponovitev iskanega niza

en: Find previous occurrence of the search string
sl: Najdi predhodno ponovitev iskanega niza

en: Folder
sl: Mapa

en: Follow symbolic links
sl: Sledi simbolnim povezavam

en: Foreground:
sl: Ospredje:

en: GDict Options
sl: Možnosti GDict

en: GDict debugging flags to set
sl: Zastavice razhroščevanja GDict, ki naj bodo nastavljene

en: GDict debugging flags to unset
sl: Zastavice razhroščevanja GDict, ki naj ne bodo nastavljene

en: GROUP
sl: SKUPINA

en: Go to the first definition
sl: Pojdi na prvo razlago

en: Go to the last definition
sl: Pojdi na zadnjo razlago

en: Go to the next definition
sl: Pojdi na naslednjo razlago

en: Go to the previous definition
sl: Pojdi na prejšnjo razlago

en: Grab _after a delay of
sl: Zajemi _po zamiku

en: Grab a window instead of the entire screen
sl: Zajemi okno namesto celotnega zaslona

en: Grab an area of the screen instead of the entire screen
sl: Zajemi območje zaslona namesto celotnega zaslona

en: Grab the current _window
sl: Zajem trenutnega _okna

en: Grab the whole _desktop
sl: Zajemi celotno _namizje

en: H_ostname:
sl: _Ime gostitelja:

en: Height of the main window in pixels
sl: Višina glavnega okna v točkah

en: Hide
sl: Skrij

en: Highlight
sl: Poudari

en: Hostname
sl: Ime gostitelja

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
sl: Če zamenjate obstoječo datoteko, bo njena vsebina prepisana.

en: Impossible to open the file %s
sl: Ni mogoče odpreti datoteke '%s

en: Impossible to save the screenshot to %s.
     Error was %s.
     Please choose another location and retry.
sl: Ni mogoče shraniti zaslonske slike v %s.
    Napaka je %s
    Izberite novo mesto in poskusite znova.

en: Include Border
sl: Vključi robove

en: Include Pointer
sl: Vključi kazalnik

en: Include _pointer
sl: Vključi _kazalnik

en: Include the pointer in the screenshot
sl: V zaslonsko sliko vključi tudi kazalnik

en: Include the window _border
sl: Vključi robove okna

en: Include the window border with the screenshot
sl: V zaslonsko sliko vključi tudi robove okna

en: Include the window manager border along with the screenshot
sl: Vključi robove okenskega upravljalnika skupaj z zaslonsko sliko

en: Interactively set options
sl: Vzajemno določanje možnosti

en: Invalid database '%s'
sl: Neveljavna zbirka podatkov '%s'

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
sl: Argumentu ukazne vrstice razvrstitve je bila podana neveljavna možnost.

en: Invalid strategy '%s'
sl: Neveljavna strategija '%s'

en: Invalid transport type '%d'
sl: Neveljavna vrsta prenosa '%d'

en: KILOBYTES
sl: KILOBAJTI

en: List View
sl: Seznamski pogled

en: List of saved filters
sl: Seznam shranjenih filtrov

en: List of saved regexp filters
sl: Seznam shranjenih regularnih filtrov

en: Loading...
sl: Nalaganje ...

en: Local Only
sl: Samo krajevno

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
sl: Krajevno iskanje dokumentov in map po imenu ali vsebini

en: Log File Viewer
sl: Pregledovalnik dnevnikov

en: Log Viewer
sl: Pregledovalnik dnevnikov

en: Log file to open up on startup
sl: Dnevniška datoteka, ki naj se odpre ob zagonu

en: Log files to open up on startup
sl: Dnevniške datoteke, ki naj se odprejo ob zagonu

en: Longdo Thai-English Dictionaries
sl: Longdo tajsko- angleški slovarji

en: Look _up:
sl: _Poišči:

en: Look in Folder
sl: Poglej v mapo

en: Look in folder
sl: Poglej v mapo

en: Look up words in a dictionary
sl: Poizvedba besed v slovarju

en: Look up words in dictionaries
sl: Poišči besede v slovarjih

en: Lookup failed for host '%s': %s
sl: Iskanje za gostitelja '%s' ni uspelo: %s

en: Lookup failed for host '%s': host not found
sl: Iskanje za gostitelja '%s' ni uspelo: gostitelj ni bil najden

en: Lookup failed for hostname '%s': no suitable resources found
sl: Iskanje za ime gostitelja '%s' ni uspelo: noben ustrezen vir ni bil najden

en: MATE Dictionary
sl: MATE Slovar

en: MATE Disk Usage Analyzer
sl: MATE Analizator Uporabe Diska

en: MATE Search Tool
sl: MATE orodje za iskanje

en: Manage Filters
sl: Upravljanje s filtri

en: Manage filters
sl: Upravljanje s filtri

en: Maximum depth
sl: Največja globina

en: Mo_ve to Trash
sl: Pr_emakni v smeti

en: Mount Point
sl: Priklopna točka

en: Move to parent folder
sl: Premakni v nadrejeno mapo

en: Moving "%s" failed: %s.
sl: Premikanje "%s" ni uspelo: %s.

en: Na_me does not contain
sl: _Ime ne vsebuje

en: Name
sl: Ime

en: Name contains
sl: Ime vsebuje

en: Name matches regular e_xpression
sl: Ime ustreza _logičnemu izrazu

en: New look up
sl: Novo iskanje

en: No '%s' group found inside the dictionary source definition
sl: Skupine '%s' ni bilo najdene znotraj razlage vira slovarja

en: No Files Found
sl: Ni najdenih datotek

en: No connection to the dictionary server at '%s:%d'
sl: Ni povezave s strežnikom slovarja na '%s:%d'

en: No context available for source '%s'
sl: Za vir '%s' ni razpoložljive vsebine

en: No databases found on dictionary server at '%s'
sl: Nobena zbirka podatkov ni bila najdena na strežniku slovarja na '%s'

en: No definitions found
sl: Ni najdenih razlag

en: No definitions found for '%s'
sl: Najdena ni bila nobena razlaga za '%s'

en: No dictionary source available with name '%s'
sl: Na voljo ni nobenega vira slovarja z imenom '%s'

en: No files found
sl: Ni najdenih datotek

en: No hostname defined for the dictionary server
sl: Ime gostitelja za strežnik slovarja ni podano

en: No strategies found on dictionary server at '%s'
sl: Nobena strategija ni bila najdena na strežniku slovarja na '%s'

en: None
sl: Brez

en: Normal text size
sl: Normalna velikost besedila

en: Not a launchable item
sl: Predmet ni izvedljiv

en: Not found
sl: Ni zadetkov

en: Only show lines that match one of the given filters
sl: Pokaži le vrstice, ki sovpadajo z določili filtrov

en: Open Containing _Folder
sl: Odpri vsebojočo _mapo

en: Open Log
sl: Odpri dnevnik

en: Open Wit_h
sl: Odpri _z

en: Open a log from file
sl: Odpri dnevnik iz datoteke

en: Open the help contents for the log viewer
sl: Odpre vsebino pomoči za pregledovalnik dnevnikov

en: Open with %s
sl: Odpri z %s

en: Optional information:
sl: Dodatne podrobnosti:

en: Owned by _group
sl: Lastnik je _skupina

en: Owned by _user
sl: Lastnik je _uporabnik

en: Owner is unrecognized
sl: Lastnik ni prepoznan

en: PATH
sl: POT

en: PATTERN
sl: VZOREC

en: P_review...
sl: P_redogled ...

en: Paths
sl: Poti

en: Please enter a name and try again.
sl: Vpišite ime in poskusite znova.

en: Please specify either foreground or background color!
sl: Določiti je treba barvo pisave ali pa barvo ozadja!

en: Please wait until the current search ends.
sl: Počakajte, da se trenutno iskanje zaključi.

en: Port
sl: Vrata

en: Preferences
sl: Možnosti

en: Preview this document
sl: Predogled dokumenta

en: Print
sl: Natisni

en: Print definition
sl: Natisni razlago

en: Print result to the console
sl: Izpiši rezultate v konzolo

en: Print the definitions found
sl: Natisni najdene razlage

en: Print the text of the definition
sl: Natisne besedilo razlage

en: Print this document
sl: Natisni dokument

en: Public FTP
sl: Javni FTP

en: Quick Search Excluded Paths
sl: Iz hitrega iskanja izločene poti

en: Quick Search Second Scan Excluded Paths
sl: Iz drugega preiskovanja hitrega iskanja izločene poti

en: Quit the log viewer
sl: Končaj pregledovalnik dnevnika

en: Ready
sl: Pripravljeno

en: Refresh
sl: Osveži

en: Regular expression is empty!
sl: Logični izraz je prazen!

en: Regular expression is invalid: %s
sl: Logični izraz je neveljaven: %s

en: Reload the list of available databases
sl: Ponovno naloži seznam zbirk podatkov, ki so na voljo

en: Reload the list of available sources
sl: Ponovno naloži seznam dostopnih virov

en: Reload the list of available strategies
sl: Ponovno naloži seznam strategij

en: Remove "%s"
sl: Odstrani "%s"

en: Remove "%s"?
sl: Ali želite odstraniti "%s"?

en: Remove the currently selected dictionary source
sl: Odstrani trenutno izbran slovarski vir

en: Remove the window border from the screenshot
sl: Iz zaslonske slike odstrani robove okna

en: Rescan your home folder?
sl: Ali naj bo domača mapa ponovno preiskana?

en: STRING
sl: NIZ

en: S_can Remote Folder...
sl: Preišči _oddaljeno mapo ...

en: S_earch results:
sl: R_ezultati iskanja:

en: S_ize at least
sl: Velikost naj_manj

en: S_tatusbar
sl: _Vrstica stanja

en: Save Screenshot
sl: Shrani zajeto sliko

en: Save Search Results As...
sl: Shrani rezultate iskanja kot ...

en: Save Snapshot
sl: Shrani posnetek stanja

en: Save a Copy
sl: Shrani kopijo

en: Save definition
sl: Shrani razlago

en: Save images of your desktop or individual windows
sl: Shranite slike namizja ali posameznih oken

en: Save in _folder:
sl: _Shrani v mapo:

en: Save screenshot
sl: Shrani zaslonsko sliko

en: Save the definitions found
sl: Shrani najdene razlage

en: Save the text of the definition to a file
sl: Shrani besedilo razlage v datoteko

en: Saving file...
sl: Shranjevanje datoteke ...

en: Scan
sl: Preišči

en: Scan F_older...
sl: Preišči _mapo ...

en: Scan Filesystem
sl: Preišči datotečni sistem

en: Scan Folder
sl: Preišči mapo

en: Scan Home
sl: Preišči domačo mapo

en: Scan Remote Folder
sl: Preišči oddaljeno mapo

en: Scan _Filesystem
sl: Preišči _datotečni sistem

en: Scan _Home Folder
sl: Preišči _domačo mapo

en: Scan a folder
sl: Preišči mapo

en: Scan a remote folder
sl: Preišči oddaljeno mapo

en: Scan filesystem
sl: Preišči datotečni sistem

en: Scan home folder
sl: Preišči domačo mapo

en: Scanning...
sl: Preiskovanje ...

en: Screenshot at %s - %d.png
sl: zaslonska_slika-%s-%d.png

en: Screenshot at %s.png
sl: zaslonska_slika-%s.png

en: Screenshot delay
sl: Časovni zamik zajema zaslonske slike

en: Screenshot directory
sl: Mapa zaslonske slike

en: Screenshot taken
sl: Zaslonska slika je zajeta

en: Screenshot.png
sl: zaslonska_slika.png

en: Search Result Columns Order
sl: Vrstni red stolpcev z rezultati iskanja

en: Search for Files
sl: Iskanje datotek

en: Search history
sl: Zgodovina Iskanja

en: Search paths used by this object
sl: Iskalne poti, ki jih uporablja ta predmet

en: Searching for '%s'...
sl: Iskanje '%s' ...

en: Searching...
sl: Iskanje ...

en: Secure WebDAV (HTTPS)
sl: Varen WebDAV (HTTPS)

en: See mate-dictionary --help for usage
sl: Za uporabo si oglejte mate-dictionary --help

en: Select Folder
sl: Izbor mape

en: Select _All
sl: Izberi _vse

en: Select _area to grab
sl: Izbor _območja zajema

en: Select _devices to include in filesystem scan:
sl: Izberite _naprave za vključitev v preiskovanje datotečnega sistema:

en: Select a folder
sl: Izbira mape

en: Select a search option from the drop-down list.
sl: Izberite možnost iskanja iz spustnega seznama.

en: Select and set the "%s" search option
sl: Izberi in nastavi možnost iskanja "%s"

en: Select more _options
sl: Izberi _več možnosti

en: Select more options
sl: Izberi več možnosti

en: Select the "%s" search option
sl: Izberi možnost iskanja "%s"

en: Select the entire log
sl: Izberi celoten dnevnik

en: Select the folder or device from which you want to begin the search.
sl: Izberite mapo ali napravo, iz katere želite začeti iskanje.

en: Service _type:
sl: Vrsta _storitve:

en: Session management options:
sl: Možnosti upravljanja seje:

en: Set sort order to descending, the default is ascending
sl: Nastavi razvrščanje padajoče, privzeto je dvigajoče

en: Set the font used for printing the definitions
sl: Nastavite pisavo, ki naj bo uporabljena za tiskanje razlag

en: Set the model of the chart
sl: Določitev modela grafičnega grafikona

en: Set the root node from the model
sl: Določitev korenskega vozlišča modela

en: Set the text of "Look in folder" search option
sl: Nastavite besedilo možnosti iskanja "Poglej v mapo"

en: Set the text of "Name contains" search option
sl: Nastavite besedilo možnosti iskanja "Ime vsebuje"

en: Show Additional Options
sl: Pokaži dodatne možnosti

en: Show GDict Options
sl: Pokaži možnosti GDIct

en: Show Side Pane
sl: Pokaži stranski pladenj

en: Show Status Bar
sl: Pokaži vrstico stanja

en: Show hidden and backup files
sl: Pokaži skrite datoteke in varnostne kopije

en: Show matches only
sl: Pokaži le zadetke

en: Show more _details
sl: Pokaži več _podrobnosti

en: Show or hide the definition window
sl: Pokaži ali skrij okno z razlago

en: Show session management options
sl: Pokaži možnosti upravljanja seje

en: Show the about dialog for the log viewer
sl: Pokaži pogovorno okno O programu za pregledovalnik dnevnikov

en: Show the application's version
sl: Pokaži različico programa

en: Show version
sl: Pokaži različico

en: Show version of the application
sl: Pokaži različico programa

en: Si_ze at most
sl: Velikost naj_več

en: Side _Pane
sl: _Stranski pladenj

en: Similar _Words
sl: Podobne _besede

en: Similar words
sl: Podobne besede

en: Size
sl: Velikost

en: Size of the font used to display the log
sl: Velikost pisave, uporabljene za prikaz dnevnika

en: Smaller text size
sl: Manjša velikost besedila

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
sl: Razvrsti datoteke po enem od sledečega: ime, mapa, velikost, vrsta ali datum

en: Source
sl: Vir

en: Source Name
sl: Ime vira

en: Sources
sl: Viri

en: Specifies a list of log files to open up at startup. A default list is created by reading /etc/syslog.conf.
sl: Določa dnevniške datoteke, ki se odprejo ob zagonu. Privzeti seznam je ustvarjen z branjem iz /etc/syslog.conf.

en: Specifies the height of the log viewer main window in pixels.
sl: Določa višino glavnega okna pregledovalnika dnevnikov v točkah.

en: Specifies the log file displayed at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
sl: Določa dnevniško datoteko, ki se odpre ob zagonu. Privzeto je ali /var/adm/messages ali /var/log/messages, odvisno od vašega operacijskega sistema.

en: Specifies the size of the fixed-width font used to display the log in the main tree view. The default is taken from the default terminal font size.
sl: Določa velikost pisave z nespremenljivo širino, ki je uporabljena za prikaz dnevnika v glavnem drevesnem pogledu. Privzeto je vzeta iz privzete velikosti pisave terminala.

en: Specifies the width of the log viewer main window in pixels.
sl: Določa širino glavnega okna pregledovalnika dnevnikov v točkah.

en: Specify file containing saved configuration
sl: Določitev datoteke s shranjenimi nastavitvami

en: Specify session management ID
sl: Določi ID upravljanja seje

en: St_atusbar
sl: _Vrstica stanja

en: Starting %s
sl: Zaganjanje %s

en: Status
sl: Stanje

en: Statusbar is Visible
sl: Vrstica stanja je Vidna

en: Stop scanning
sl: Ustavi preiskovanje

en: Strategies
sl: Strategije

en: Strategy
sl: Strategija

en: Strategy `%s' selected
sl: Izbrana strategija '%s'

en: Subfolder tips visible
sl: Namigi podrejenih map so vidni

en: System Log Viewer
sl: Pregledovalnik sistemskega dnevnika

en: Take Screenshot
sl: Zajemi zaslonsko sliko

en: Take _Screenshot
sl: Zajemi zaslonsko sliko

en: Take a picture of the screen
sl: Zajem zaslonske slike

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
sl: Zajemi zaslonsko sliko po navedenem zamiku [v sekundah]

en: The GdictContext bound to this source
sl: GdictContext, vezan na ta vir

en: The GdictContext object used to get the word definition
sl: Predmet GdictContext, uporabljen za pridobivanje razlag besed

en: The caja file manager is not running.
sl: Upravljalnik datotek Caja se ne izvaja.

en: The child save process unexpectedly exited.  We are unable to write the screenshot to disk.
sl: Podrejeno opravilo shranjevanja se je nepričakovano končalo. Zaslonske slike ni mogoče zapisati na disk.

en: The content of your home folder has changed. Select rescan to update the disk usage details.
sl: Vsebina vaše domače mape se je spremenila. S ponovno preiskavo se posodobijo podatki o zasedenosti map.

en: The database used to query the GdictContext
sl: Zbirka podatkov, uporabljena za poizvedbo v GdictContext

en: The default database of this dictionary source
sl: Privzeta podatkovna zbirka tega vira slovarja

en: The default database to use
sl: Privzeta zbirka podatkov, ki naj se uporabi

en: The default search strategy to use
sl: Privzeta strategija iskanja, ki naj se uporabi

en: The default strategy of this dictionary source
sl: Privzeta strategija tega vira slovarja

en: The description of this dictionary source
sl: Opis tega vira slovarja

en: The directory the last screenshot was saved in.
sl: Mapa, v katero je bila shranjena zadnja zaslonska slika.

en: The display name of this dictionary source
sl: Prikaz imena vira slovarja

en: The document "%s" already exists.  Would you like to replace it?
sl: Dokument "%s" že obstaja. Ali ga želite zamenjati?

en: The document does not exist.
sl: Dokument ne obstaja.

en: The document name you selected is a folder.
sl: Izbrano ime dokumenta je mapa.

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
sl: Datoteka "%s" že obstaja. Ali jo želite zamenjati?

en: The file is not a regular file or is not a text file.
sl: Datoteka ni običajna datoteka ali pa ni besedilna.

en: The filename used by this dictionary source
sl: Ime datoteke, ki ga uporablja ta slovarski vir

en: The folder does not exist.
sl: Mapa ne obstaja.

en: The font to be used when printing
sl: Pisava, ki naj se uporabi za tiskanje

en: The font to be used when printing a definition.
sl: Pisava, ki naj se uporabi za tiskanje definicij.

en: The hostname of the dictionary server to connect to
sl: Ime gostitelja strežnika slovarja, na katerega se želite priključiti

en: The maximum depth drawn in the chart from the root
sl: Največja narisana globina grafikona od korenskega vozlišča

en: The name of the client of the context object
sl: Ime odjemalca predmeta vsebine

en: The name of the default individual database or meta-database to use on a dictionary source. An exclamation mark ("!") means that all the databases present in a dictionary source should be searched
sl: Ime privzete posamezne zbirke podatkov ali meta zbirke podatkov, ki naj se uporabi v slovarskem viru. Klicaj ("!") določa, da naj bodo preiskane vse podatkovne zbirke navzoče v slovarskem viru.

en: The name of the default search strategy to use on a dictionary source, if available. The default strategy is 'exact', that is match exact words.
sl: Ime privzete strategije iskanja, ki naj se uporabi v slovarskem viru, če je na voljo. Privzeta strategija je 'exact', kar pomeni natančno skladanje besed.

en: The name of the dictionary source used
sl: Ime uporabljenega vira slovarja

en: The name of the dictionary source used to retrieve the definitions of words.
sl: Ime vira slovarja, ki naj se uporabi za pridobivanje razlage besed.

en: The number of seconds to wait before taking the screenshot.
sl: Čas v sekundah, po katerem se zajame zaslonska slika.

en: The port of the dictionary server to connect to
sl: Vrata strežnika slovarja, s katerim se želite povezati

en: The search results may be invalid.  There were errors while performing this search.
sl: Mogoče je, da so rezultati iskanja neveljavni. Med izvajanjem iskanja je prišlo do napak.

en: The search results may be out of date or invalid.  Do you want to disable the quick search feature?
sl: Mogoče je, da so ti rezultati iskanja zastareli ali neveljavni. Ali želite onemogočiti zmožnost hitrega iskanja?

en: The status code as returned by the dictionary server
sl: Koda stanja, kot jo je vrnil strežnik slovarja

en: The strategy used to query the GdictContext
sl: Strategija, uporabljena za poizvedbo v GdictContext

en: The transport mechanism used by this dictionary source
sl: Mehanizem prenosa, ki ga uporablja ta slovarski vir

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
sl: Za prikaz dokumenta ni nameščenega pregledovalnika.

en: There is no installed viewer capable of displaying the folder.
sl: Za prikaz mape ni nameščenega ustreznega pregledovalnika.

en: There was an error displaying help.
sl: Med prikazovanjem pomoči je prišlo do napake.

en: There was an error displaying help: %s
sl: Med prikazovanjem pomoči je prišlo do napake: %s

en: There was an error while displaying help
sl: Med prikazovanjem pomoči je prišlo do napake

en: This key defines the default value of the "Look in Folder" widget.
sl: Ključ določa vrednost gradnika "Poglej v mapo".

en: This key defines the items which were searched for in the past.
sl: Ta ključ določa predmete, ki so bili iskani v preteklosti

en: This key defines the order of the columns in the search results. This key should not be modified by the user.
sl: Ključ določa vrstni red stolpcev v rezultatih iskanja. Uporabniku tega ključa ni priporočljivo spreminjati.

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a quick search. The wildcards '*' and '?' are supported. The default values are /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, and /var/*.
sl: Ključ določa poti, ki jih bo orodje za iskanje izločilo iz hitrega iskanja. Podprta sta nadomestna znaka '*' in '?'.  Privzete vrednosti so /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/* in /var/*.

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a second scan when performing a quick search. The second scan uses the find command to search for files. The purpose of the second scan is to find files that have not been indexed. The wildcards '*' and '?' are supported. The default value is /.
sl: Ključ določa poti, ki jih bo orodje za iskanje izločilo iz drugega preiskovanja pri opravljanju hitrega iskanja. Drugo preiskovanje uporablja ukaz find za iskanje datotek. Namen drugega preiskovanja je poiskati nove datoteke. Podprta sta nadomestna znaka '*' in '?'. Privzeta vrednost je /.

en: This key defines the window height, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default height.
sl: Ključ določa višino okna in se uporablja, da ostane velikost orodja za iskanje enaka med sejami. Če jo nastavite na -1, bo orodje za iskanje uporabilo privzeto višino.

en: This key defines the window width, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default width.
sl: Ključ določa širino okna in se uporablja, da ostane velikost orodja za iskanje enaka med sejami. Če jo nastavite na -1, bo orodje za iskanje uporabilo privzeto širino.

en: This key determines if the "Contains the text" search option is selected when the search tool is started.
sl: Ključ določa, ali naj bo vključena možnost iskanja "Vsebuje besedilo", ko je zagnano orodje za iskanje.

en: This key determines if the "Date modified less than" search option is selected when the search tool is started.
sl: Ključ določa, ali naj bo vključena možnost iskanja "Datum spremembe, mlajši kot", ko je zagnano orodje za iskanje.

en: This key determines if the "Date modified more than" search option is selected when the search tool is started.
sl: Ključ določa, ali naj bo vključena možnost iskanja "Datum spremembe, starejši kot", ko je zagnano orodje za iskanje.

en: This key determines if the "Exclude other filesystems" search option is selected when the search tool is started.
sl: Ključ določa, ali naj bo omogočena možnost iskanja "Izključi druge datotečne sisteme", ko je zagnano orodje za iskanje.

en: This key determines if the "File is empty" search option is selected when the search tool is started.
sl: Ključ določa, ali naj bo vključena možnost iskanja "Datoteka je prazna", ko je zagnano orodje za iskanje.

en: This key determines if the "Follow symbolic links" search option is selected when the search tool is started.
sl: Ključ določa, ali naj bo vključena možnost iskanja "Sledi simboličnim povezavam", ko je zagnano orodje za iskanje.

en: This key determines if the "Name does not contain" search option is selected when the search tool is started.
sl: Ključ določa, ali naj bo vključena možnost iskanja "Ime ne vsebuje", ko je zagnano orodje za iskanje.

en: This key determines if the "Name matches regular expression" search option is selected when the search tool is started.
sl: Ključ določa, ali naj bo vključena možnost iskanja "Ime ustreza logičnemu izrazu", ko je zagnano orodje za iskanje.

en: This key determines if the "Owned by group" search option is selected when the search tool is started.
sl: Ključ določa, ali naj bo vključena možnost iskanja "Lastnik je skupina", ko je zagnano orodje za iskanje.

en: This key determines if the "Owned by user" search option is selected when the search tool is started.
sl: Ključ določa, ali naj bo vključena možnost iskanja "Lastnik je uporabnik", ko je zagnano orodje za iskanje.

en: This key determines if the "Owner is unrecognized" search option is selected when the search tool is started.
sl: Ključ določa, ali naj bo vključena možnost iskanja "Lastnik ni prepoznan", ko je zagnano orodje za iskanje.

en: This key determines if the "Show hidden files and folders" search option is selected when the search tool is started.
sl: Ključ določa, ali naj bo vključena možnost iskanja "Pokaži skrite datoteke in mape", ko je zagnano orodje za iskanje.

en: This key determines if the "Size at least" search option is selected when the search tool is started.
sl: Ključ določa, ali naj bo vključena možnost iskanja "Velikost najmanj", ko je zagnano orodje za iskanje.

en: This key determines if the "Size at most" search option is selected when the search tool is started.
sl: Ključ določa, ali naj bo vključena možnost iskanja "Velikost največ", ko je zagnano orodje za iskanje.

en: This key determines if the search tool disables the use of the find command after performing a quick search.
sl: Ključ določa, ali naj orodje za iskanje izključi uporabo ukaza find po izvedenem hitrem iskanju.

en: This key determines if the search tool disables the use of the locate command when performing simple file name searches.
sl: Ključ določa, ali naj orodje za iskanje izključi uporabo ukaza locate po izvedenem enostavnem iskanju imena datoteke.

en: This key determines if the search tool window starts in a maximized state.
sl: Ključ določa, ali naj bo okno orodja za iskanje zagnano v razpetem stanju.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sl: Ta program je na voljo v upanju, da bo uporaben, vendar je BREZ VSAKRŠNEGA JAMSTVA; tudi brez jamstva o USTREZNOSTI ZA PRODAJO ali PRIMERNOSTI ZA UPORABO. Za več podrobnosti si oglejte besedilo Splošnega javnega dovoljenja (GNU GPL).

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sl: Ta program spada med prosto programsko opremo; lahko ga širite in/ali spreminjate pod pogoji Splošnega javnega dovoljenja GNU (GNU General Public License), kot ga je objavila ustanova Free Software Foundation; bodisi različice 2 ali (po vaši izbiri) katirekoli poznejši različici.

en: This version of System Log does not support GZipped logs.
sl: Različica programa ne podpira dnevnikov, skrčenih z GZip.

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
sl[0]: Odprlo se bo %d ločeno okno.
sl[1]: Odprlo se bosta %d ločeni okni.
sl[2]: Odprlo se bo %d ločenih oken.
sl[3]: Odprla se bodo %d ločena okna.

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
sl: To bo trajno odstranilo slovarski vir iz seznama.

en: Toggle dictionary window
sl: Preklopi okno slovarja

en: Too many arguments. Only one directory can be specified.
sl: Preveč je argumentov. Določena je lahko le ena mapa.

en: Toolbar is Visible
sl: Orodna vrstica je vidna

en: Total Size
sl: Skupna velikost

en: Total filesystem capacity
sl: Celotna velikost datotečnega sistema

en: Total filesystem capacity:
sl: Celotna velikost datotečnega sistema:

en: Total filesystem usage
sl: Celotna poraba datotečnega sistema

en: Transport
sl: Prenos

en: Trash is unavailable.  Could not move "%s" to the trash.
sl: Smeti niso na voljo. "%s" ni mogoče premakniti v smeti.

en: Type
sl: Vrsta

en: Type the word you want to look up
sl: Vpišite besedo, ki jo želite poiskati

en: USER
sl: UPORABNIK

en: Unable to clear the temporary folder:
    %s
sl: Ni mogoče počistiti začasne mape:
    %s

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'
sl: Povezava s strežnikom slovarja na '%s:%d' ni mogoča

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'. The server replied with code %d (server down)
sl: Ni se mogoče povezati s strežniknikom slovarja na '%s:%d'. Strežnik je odgovoril s kodo %d (strežnik ne deluje)

en: Unable to create a context
sl: Ni mogoče ustvariti vsebine

en: Unable to create a source file
sl: Ni mogoče ustvariti datoteke vira

en: Unable to create socket
sl: Ni mogoče ustvariti vtiča

en: Unable to create the data directory '%s': %s
sl: Ni mogoče ustvariti podatkovnega imenika '%s': %s

en: Unable to display the preview: %s
sl: Ni mogoče prikazati predogleda: %s

en: Unable to find a suitable dictionary source
sl: Ni mogoče najti ustreznega vira slovarja

en: Unable to find dictionary source
sl: Ni mogoče najti vira slovarja

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition file: %s
sl: Ni mogoče najti ključa '%s' znotraj datoteke razlage vira slovarja: %s

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition: %s
sl: Ni mogoče najti ključa '%s' znotraj razlage vira slovarja: %s

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : '%s'
sl: Ni mogoče razčleniti odgovora strežnika slovarja
    : '%s'

en: Unable to remove source '%s'
sl: Ni mogoče odstraniti vira '%s'

en: Unable to rename file '%s' to '%s': %s
sl: Ni mogoče preimenovati datoteke '%s' v '%s': %s

en: Unable to save source file
sl: Ni mogoče shraniti datoteke vira

en: Unable to set the channel as non-blocking: %s
sl: Ni mogoče nastaviti kanala kot neblokirnega: %s

en: Unable to take a screenshot of the current window
sl: Ni mogoče zajeti zaslonske slike trenutnega namizja.

en: Unknown error saving screenshot to disk
sl: Neznana napaka med shranjevanjem zaslonske slike na disk

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
sl: Neznana različica datoteke namizja '%s'

en: Unrecognized launch option: %d
sl: Neprepoznana možnost zagona: %d

en: Untitled document
sl: Neimenovan dokument

en: Usage
sl: Uporaba

en: VALUE
sl: VREDNOST

en: Version:
sl: Različica:

en: View as Rings Chart
sl: Pogled krožnega grafikona

en: View as Treemap Chart
sl: Pogled drevesnega seznamskega grafikona

en: View or monitor system log files
sl: Pregledovanje ali nadzor sistemskih dnevniških datotek

en: Whether any change to the home directory should be monitored.
sl: Ali naj bodo spremembe v domačem imeniku nadzorovane.

en: Whether the context uses only local dictionaries or not
sl: Ali naj vsebina uporabi le krajevne slovarje ali ne

en: Whether the status bar at the bottom of main window should be visible.
sl: Ali naj bo vrstica stanja na dnu glavnega okna vidna.

en: Whether the subfolder tooltips of the selected folder are drawn.
sl: Ali naj bodo orodni namigi podmap izbrane mape izrisani.

en: Whether the toolbar should be visible in main window.
sl: Ali naj bo orodna vrstica v glavnem oknu vidna.

en: Which type of chart should be displayed.
sl: Kateri tip grafa naj bo prikazan.

en: Width of the main window in pixels
sl: Širina glavnega okna v točkah

en: Windows share
sl: Souporaba s sistemom Windows

en: Without mount points disk usage cannot be analyzed.
sl: Brez določene priklopne točne ni mogoče določiti zasedenosti diska.

en: Word `%s' selected
sl: Izbrana beseda '%s'

en: Words to look up
sl: Besede, ki jih želite poiskati

en: Words to match
sl: Besede, ki naj se skladajo

en: Wrapped
sl: Prelomljeno

en: You did not select a document name.
sl: Niste izbrali imena dokumenta.

en: You don't have enough permissions to read the file.
sl: Ni ustreznih dovoljenj za branje datoteke.

en: You may not have write permissions to the document.
sl: Morda nimate dovoljenj za pisanje v dokument.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301, USA
sl: Skupaj s tem programom bi morali prejeti izvod Splošnega dovoljenja GNU (GNU General Public License); v primeru, da ga niste, pišite na Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Zoom in
sl: Približaj

en: Zoom out
sl: Oddalji

en: [DIRECTORY]
sl: [IMENIK]

en: [LOGFILE...]
sl: [DNEVNIK ...]

en: _About
sl: _O programu

en: _Analyzer
sl: _Preučevalnik

en: _Close
sl: _Zapri

en: _Collapse All
sl: _Zloži vse

en: _Contents
sl: _Vsebina

en: _Copy
sl: _Kopiraj

en: _Date modified less than
sl: _Datum spremembe, mlajši kot

en: _Description:
sl: _Opis:

en: _Domain Name:
sl: _Ime domene:

en: _Edit
sl: _Uredi

en: _Expand All
sl: _Razširi vse

en: _File
sl: _Datoteka

en: _Filters
sl: _Filtri

en: _Find...
sl: _Najdi ...

en: _Find:
sl: _Najdi:

en: _First Definition
sl: P_rva razlaga

en: _Folder:
sl: _Mapa:

en: _Go
sl: P_ojdi

en: _Help
sl: Pomo_č

en: _Image type:
sl: _Vrsta slike:

en: _Last Definition
sl: _Zadnja razlaga

en: _Location (URI):
sl: _Mesto (URI):

en: _Look Up Selected Text
sl: _Pozvedba izbranega besedila

en: _Look in folder:
sl: _Glej v mapi:

en: _Monitor changes to your home folder
sl: _Nadziraj spremembe domače mape

en: _Name contains:
sl: _Ime vsebuje:

en: _Name:
sl: _Ime:

en: _New
sl: _Nov

en: _Next
sl: _Naslednji

en: _Next Definition
sl: _Naslednja razlaga

en: _Open
sl: _Odpri

en: _Open Folder
sl: Odpri _mapo

en: _Open with %s
sl: _Odpri z %s

en: _Open...
sl: _Odpri ...

en: _Port:
sl: _Vrata:

en: _Preferences
sl: _Možnosti

en: _Previous
sl: _Predhodni

en: _Previous Definition
sl: _Prejšnja razlaga

en: _Print
sl: _Natisni

en: _Print font:
sl: _Pisava za tiskanje

en: _Print...
sl: _Natisni ...

en: _Quit
sl: _Končaj

en: _Regular Expression:
sl: _Logični izraz:

en: _Replace
sl: _Zamenjaj

en: _Rescan
sl: Znova _preišči

en: _Save
sl: _Shrani

en: _Save Results As...
sl: _Shrani rezultate kot ...

en: _Save a Copy...
sl: Shrani _kopijo ...

en: _Scan
sl: _Preišči

en: _Select a dictionary source for looking up words:
sl: _Izberite slovarski vir za iskanje besed:

en: _Server:
sl: _Strežnik:

en: _Share:
sl: _Souporaba:

en: _Show hidden folders
sl: _Pokaži skrite mape

en: _Sidebar
sl: _Stranska vrstica

en: _Statusbar
sl: _Vrstica stanja

en: _Toolbar
sl: _Orodna vrstica

en: _Transport:
sl: _Prenos:

en: _User Name:
sl: _Uporabniško ime:

en: _View
sl: Po_gled

en: available:
sl: na voljo:

en: contains hardlinks for:
sl: vsebuje nespremenljive povezave za:

en: days
sl: dni

en: db
sl: zp

en: effect
sl: učinek

en: kilobytes
sl: kilobajtov

en: last update: %s
sl: zadnja posodobitev: %s

en: link (broken)
sl: povezava (pokvarjena)

en: link to %s
sl: povezava do %s

en: nd copy)
sl: . kopija)

en: rd copy)
sl: . kopija)

en: seconds
sl: sekund

en: source
sl: vir

en: st copy)
sl: . kopija)

en: th copy)
sl: . kopija)

en: today at %-I:%M %p
sl: danes ob %-H:%M

en: used:
sl: uporabljeno:

en: word
sl: beseda

en: yesterday at %-I:%M %p
sl: včeraj ob %-H:%M
