MATE Desktop Environment - en to tr translation catalogue (653 entries)

en: 
    ... Too many errors to display ...
tr: 
    ... Görüntülemek için çok fazla hata var ...

en:  (another copy)
tr:  (diğer kopya)

en:  (copy)
tr:  (kopya)

en:  (invalid Unicode)
tr:  (geçersiz Unikod)

en:  - Browse and monitor logs
tr:  - Günlüklere gözat ve izle

en:  - Look up words in dictionaries
tr:  - Kelimeleri sözlüklerde ara

en: "%s" in %s
tr: %2$s içinde "%1$s"

en: "%s" is not a valid folder
tr: "%s" geçerli bir dizin değil

en: %'d File Found | %'d Files Found
tr[0]: %'d Dosya Bulundu
tr[1]: %'d Dosya Bulundu

en: %'d file found | %'d files found
tr[0]: %'d dosya bulundu
tr[1]: %'d dosya bulundu

en: %5d item | %5d items
tr[0]: %5d unsur
tr[1]: %5d unsur

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
tr: %m/%-d/%y, %-H:%M

en: %d lines (%s) - %s
tr: %d satır (%s) - %s

en: %s (%dnd copy)%s
tr: %s (%d. kopya)%s

en: %s (%drd copy)%s
tr: %s (%d. kopya)%s

en: %s (%dst copy)%s
tr: %s (%d. kopya)%s

en: %s (%dth copy)%s
tr: %s (%d. kopya)%s

en: %s (another copy)%s
tr: %s (diğer kopya)%s

en: %s (copy)%s
tr: %s (kopya)%s

en: %s - Dictionary
tr: %s - Sözlük

en: (stopped)
tr: (durdu)

en: - the MATE Search Tool
tr: - MATE Arama Aracı

en: <p> As its name implies, Disk Usage Analyzer is a graphical utility that you can use to view and monitor your disk usage and folder structure. It displays summary information in ring or treemap charts. </p> <p> You can perform scans on a file system, your home or any other folder - local or remote. There is also an option to constantly monitor any external changes to the home directory and warn the user if a file is added/removed. </p>
tr: <p> İsminin işaret ettiği gibi Disk Kullanım Analizcisi, disk kullanımını ve klasör yapısını görüntülemek ve izlemek için kullanabileceğiniz grafik arayüzlü bir programdır. Özet bilgileri halkalar ya da ağaç şeklinde gösterir.</p> <p>Analizleri herhangi bir dosya sisteminde, ev klasörünüzde ya da başka bir klasörde yürütebilirsiniz - gerek yerel, gerek uzakta olsun. Ev klasörüne harici değişiklikleri devamlı olarak izleyen ve herhangi bir dosya eklenir ya da kaldırılırsa kullanıcıyı ikaz eden bir seçenek te mevcuttur. </p>

en: <p> MATE Dictionary allows you to look up words in on-line dictionaries. It comes preconfigured with a list of Dict servers (RFC 2229), to which you can add your own sources, while you can select specific servers for a specific query. </p>
tr: <p>MATE Sözlüğü çevrimiçi sözlüklerde kelime aramanıza imkân sağlar. Öntanımlı Dict sunucuları (RFC 2229) listesi ile dağıtılır ancak bunlara kendi kaynaklarınızı ekleyebilirsiniz ve belli bir sorgu için özel sunucular seçebilirsiniz. </p>

en: <p> MATE Screenshot is a simple utility that lets you capture screenshots of your desktop or of application windows. You can select to copy them to the system clipboard or save them in Portable Network Graphics (.png) image format. </p>
tr: <p> MATE Ekran Fotoğrafı masaüstünüzün ya da uygulama pencerelerinin fotoğrafını çekmenize imkân sağlayan sade bir programdır. Fotoğrafları sistem panosuna kopyalamayı ya da Taşınabilir Ağ Grafiği (Portable Network Graphics, .png) biçiminde kaydetmeyi seçebilirsiniz. </p>

en: <p> MATE Search Tool is a simple but powerful utility that allows you to search for files and folders on any mounted file system. Its interface gives you instant access to a wide variety of parameters for each search, such as text contained within a file, ownership, date of modification, file size, folder exclusion, etc.. </p>
tr: <p> MATE Arama Aracı takılı bütün dosya sistemlerinde dosya ve klasör aramanıza imkân sağlayan sade ama aynı zamanda güçlü bir programdır. Arayüzü her arama için dosyanın içerdiği metin, sahibi, değiştirilme tarihi, dosya boyutu, klasör dışlaması vs. gibi çok çeşitli parametrelere anında erişim sağlar </p>

en: A definition found | %d definitions found
tr[0]: %d tanım bulundu
tr[1]: %d tanım bulundu

en: A dictionary for MATE Desktop
tr: MATE Masaüstü için sözlük

en: A disk usage analyzing tool for MATE Desktop
tr: MATE Masaüstü için disk kullanım analiz aracı

en: A file searching tool for MATE Desktop
tr: MATE Masaüstü için dosya arama aracı

en: A graphical tool to analyze disk usage.
tr: Disk kullanımını analiz etmek için grafiksel bir araç.

en: A list of URIs for partitions to be excluded from scanning.
tr: Taramada dikkate alınmayacak bölümler için URI listesi.

en: A locate database has probably not been created.
tr: Bir locate veritabanı muhtemelen oluşturulmamış.

en: A screenshot utility for MATE Desktop
tr: MATE Masaüstü için ekran fotoğrafı programı

en: A system log viewer for MATE.
tr: MATE için sistem günlük görüntüleyici.

en: A_vailable options:
tr: Geçerli _seçenekler:

en: Active Chart
tr: Etkin Grafik

en: Add Dictionary Source
tr: Sözlük Kaynağı Ekle

en: Add a new dictionary source
tr: Yeni bir sözlük kaynağı ekle

en: Add new filter
tr: Yeni filtre ekle

en: Add search option
tr: Arama seçeneği ekle

en: All_ocated Space
tr: Ayrılmış _Alan

en: Another search is in progress
tr: Başka bir arama halen sürmekte

en: Application does not accept documents on command line
tr: Uygulama komut satırında belgeleri kabul etmez

en: Apply _effect:
tr: Efekt _uygula:

en: Are you sure you want to open %d document? | Are you sure you want to open %d documents?
tr[0]: %d belgeyi açmak istediğinizden emin misiniz?
tr[1]: %d belgeyi açmak istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to open %d folder? | Are you sure you want to open %d folders?
tr[0]: %d tane dizinü açmak istediğinizden emin misiniz?
tr[1]: %d tane dizinü açmak istediğinizden emin misiniz?

en: Automatically start a search
tr: Kendiliğinden aramaya başla

en: Available
tr: Mevcut

en: Available St_rategies
tr: Ulaşılabilir _Stratejiler

en: Available _Databases
tr: Ulaşılabilir _Veri tabanları

en: Available dictionaries
tr: Ulaşılabilir sözlükler

en: Available options
tr: Geçerli seçenekler

en: Available strategies
tr: Ulaşılabilir stratejiler

en: Background:
tr: Arka plan:

en: Bad command '%s'
tr: Geçersiz komut '%s'

en: Bad parameters for command '%s'
tr: '%s' komutu için geçersiz parametreler

en: Bigger text size
tr: Daha büyük metin boyutu

en: Border
tr: Köşelik

en: Border Effect
tr: Kenarlık Etkisi

en: Browse
tr: Göz at

en: C_opy to Clipboard
tr: Panoya _Kopyala

en: Calculating percentage bars...
tr: Yüzde çubuğu hesaplanıyor...

en: Can't access source file
tr: Kaynak dosyaya erişilemiyor

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
tr: Bir 'Type=Link' masaüstü girişine belge URI'leri geçilemez

en: Can't read from "%s"
tr: "%s" unsurundan okuma yapılamadı

en: Cannot Connect to Server. You must enter a name for the server.
tr: Sunucuya Bağlanılamıyor. Sunucu için bir isim girmeniz gerekiyor.

en: Cannot check an excluded folder!
tr: Dışlanan bir dizinü kontrol edilemez!

en: Cannot create pixbuf image!
tr: pixbuf görüntüsü oluşturulamıyor!

en: Cannot scan location "%s"
tr: Konum "%s" taranamadı

en: Changes to your home folder will not be monitored.
tr: Ev dizinindeki değişiklikler izlenmeyecek.

en: Character set conversion failed for "%s"
tr: "%s" için karakter çevrimi başarısız oldu

en: Chart model
tr: Çizelge modeli

en: Chart root node
tr: Çizelge kök düğümü

en: Check folder sizes and available disk space
tr: Dizin boyutlarını ve mevcut boş disk alanını kontrol et

en: Check word definitions and spellings in an online dictionary
tr: Sözcük tanımlarını ve yazımlarını çevrimiçi bir sözlükte denetle

en: Cl_ear
tr: T_emizle

en: Clear definition
tr: Tanımı temizle

en: Clear the definitions found
tr: Bulunan tanımları temizle

en: Clear the list of available databases
tr: Ulaşılabilir veri tabanlarının listesini temizle

en: Clear the list of available strategies
tr: Erişilebilir stratejilerin listesini temizle

en: Clear the list of similar words
tr: Benzer kelimeler listesini temizle

en: Clear the search string
tr: Arama dizgisini temizle

en: Clear the text of the definition
tr: Tanımın metnini temizle

en: Click to add the selected available search option.
tr: Seçili geçerli arama seçeneğini eklemek için tıklayın.

en: Click to close "Search for Files".
tr: "Dosya Ara"yı kapatmak için tıklayın.

en: Click to display the help manual.
tr: Yardım belgesini görmek için tıklayın.

en: Click to expand or collapse the list of available options.
tr: Arama seçenekleri listesini genişletmek ya da katlamak için tıklayın.

en: Click to perform a search.
tr: Arama yapmak için tıklayın.

en: Click to remove the "%s" search option.
tr: "%s" arama seçeneğini kaldırmak için tıklayın.

en: Click to stop a search.
tr: Aramayı durdurmak için tıklayın.

en: Click to view the dictionary window
tr: Sözlük penceresini görmek için tıklayın

en: Client Name
tr: İstemci İsmi

en: Close this log
tr: Günlüğü kapat

en: Conflicting options: --window and --area should not be used at the same time.
tr: Çakışan seçenekler: --window ve --area aynı anda kullanılmamalıdır.

en: Connect to Server
tr: Sunucuya Bağlan

en: Connection failed to the dictionary server at %s:%d
tr: %s:%d itibariyle sözlük sunucusuna bağlantı başarısız

en: Connection timeout for the dictionary server at '%s:%d'
tr: '%s:%d' itibariyle sözlük sunucusuna bağlantı zaman aşımına uğrası

en: Contains the _text
tr: Me_tni içerir

en: Contents
tr: İçindekiler

en: Context
tr: Bağlam

en: Copy the selection
tr: Seçimi kopyala

en: Could not analyze disk usage.
tr: Disk kullanımını analiz edilemedi.

en: Could not delete "%s".
tr: "%s" silinemedi.

en: Could not detect any mount point.
tr: Hiçbir bağlama noktası tespit edilemedi.

en: Could not initialize monitoring
tr: İzleme başlatılamadı

en: Could not move "%s" to the Trash
tr: "%s" Çöpe taşınamadı

en: Could not move "%s" to trash.
tr: "%s" çöpe taşınamadı.

en: Could not move file to the Trash
tr: Dosya Çöpe taşınamadı

en: Could not open document "%s".
tr: "%s" belgesi açılamadı.

en: Could not open folder "%s"
tr: "%s" dizinü açılamadı

en: Could not open folder "%s".
tr: "%s" dizinü açılamadı.

en: Could not open help document.
tr: Yardım belgesi açılamadı.

en: Could not open the following files:
tr: Aşağıdaki dosyalar açılamadı:

en: Could not save "%s" document to "%s".
tr: "%s" belgesi "%s" içine kaydedilemedi.

en: Could not save document.
tr: Belge kaydedilemedi.

en: Custom Location
tr: Özel Konum

en: DAYS
tr: GÜN

en: Database
tr: Veritabanı

en: Database `%s' selected
tr: Veritabanı `%s' seçildi

en: Database to use
tr: Kullanılacak veritabanı

en: Date Modified
tr: Değiştirildiği Tarih

en: Date modified more than
tr: En son ne kadar zaman sonra değiştirildiği

en: Default Dictionary Server
tr: Öntanımlı Sözlük Sunucusu

en: Default Window Height
tr: Öntanımlı Pencere Yüksekliği

en: Default Window Maximized
tr: Öntanımlı Pencere Ekranı Kapladı

en: Default Window Width
tr: Öntanımlı Pencere Genişliği

en: Definition for '%s'
      From '%s':
    
    %s
tr: '%2$s' veritabanından
      '%1$s' için tanım gelen tanım:
    
    %3$s

en: Deleting "%s" failed: %s.
tr: "%s" silinemedi: %s.

en: Description
tr: Betimleme

en: Details: %s
tr: Ayrıntılar: %s

en: Device
tr: Aygıt

en: Dictionaries
tr: Sözlükler

en: Dictionary
tr: Sözlük

en: Dictionary Applet Factory
tr: Sözlük Uygulamacığı Üreticisi

en: Dictionary Look up
tr: Sözlükte Arama

en: Dictionary Preferences
tr: Sözlük Tercihleri

en: Dictionary Sources
tr: Sözlük Kaynakları

en: Dictionary entry
tr: Sözlük girişi

en: Dictionary source '%s' has invalid transport '%s'
tr: Sözlük kaynağı '%s' geçersiz olan '%s' taşımasına sahip

en: Dictionary source `%s' selected
tr: Sözlük kaynağı `%s' seçildi

en: Dictionary source does not have name
tr: Sözlük kaynağının ismi yok

en: Dictionary source to use
tr: Kullanılacak sözlük kaynağı

en: Dictionary sources
tr: Sözlük kaynakları

en: Dictionary sources found
tr: Bulunan sözlük kaynakları

en: Disable Quick Search
tr: Hızlı Aramayı Kapat

en: Disable Quick Search Second Scan
tr: Hızlı Aramada İkincil Taramayı Kapat

en: Disable _Quick Search
tr: _Hızlı Aramayı Kapat

en: Disable connection to session manager
tr: Oturum yöneticisine bağlantıyı kapat

en: Disk Usage Analyzer
tr: Disk Kullanım Analizcisi

en: Disk Usage Analyzer Preferences
tr: Disk Kullanım Analizcisi Tercihleri

en: Do you want to delete "%s" permanently?
tr: "%s" kalıcı olarak silinmesini istediğinizden emin misiniz?

en: Double-click on the database to use
tr: Kullanılacak veri tabanının üstüne çift tıklayın

en: Double-click on the matching strategy to use
tr: Kullanılacak eşleşen stratejinin üstüne çift tıklayın

en: Double-click on the source to use
tr: Kullanmak için kaynağın üzerine çift tıklayın

en: Double-click on the word to look up
tr: Aranacak kelimenin üzerine çift tıklayın

en: Drop shadow
tr: Gölge düşür

en: Edit Dictionary Source
tr: Sözlük Kaynağı Düzenle

en: Edit filter
tr: Filtre düzenle

en: Edit the currently selected dictionary source
tr: Geçerli olarak seçili sözlük kaynağını düzenle

en: Effect to add to the border (shadow, border or none)
tr: Çerçeveye eklenecek efekt (gölge, kenarlık ya da hiçbiri)

en: Effect to add to the outside of a border. Possible values are "shadow", "none", and "border".
tr: Kenarlıkların dışına uygulanacak efekt. Geçerli değerler "shadow" (gölge), "none" (etki yok), "border" (kenarlık).

en: Effect:
tr: Etki:

en: Effects
tr: Efektler

en: Enter a filename or partial filename with or without wildcards.
tr: Dosyanın tam ismini ya da maske karakterli veya karaktersiz isminin bir parçasını girin.

en: Enter a text value for the "%s" search option.
tr: "%s" arama seçeneği için bir metin değeri girin.

en: Enter a value in %s for the "%s" search option.
tr: "%2$s" arama seçeneği için %1$s içine bir değer girin.

en: Entry changed called for a non entry option!
tr: Giriş olmayan seçenek için çağrılan giriş değiştirildi!

en: Error loading UI definition file for the screenshot program: 
    %s
    
    Please check your installation of mate-utils.
tr: Ekran Görüntüsü programının UI tanım dosyasının yüklenmesinde hata:
    %s
    
    Lütfen mate-utils kurulumunu kontrol edin.

en: Error loading the help page
tr: Yardım sayfası yüklenirken hata

en: Error parsing the search command.
tr: Arama komutu ayrıştırma hatası.

en: Error running the search command.
tr: Arama komutu çalıştırma hatası.

en: Error while looking up definition
tr: Tanım aranırken hata

en: Error while looking up the definition of "%s":
    %s
tr: "%s"" için tanım aranırken hata:
    %s

en: Error while matching
tr: Eşleşme yapılırken hata

en: Error while reading reply from server:
    %s
tr: Sunucudan gelen cevap okunurken hata:
    %s

en: Error while retrieving the definition
tr: Tanım alınırken hata

en: Error while saving screenshot
tr: Ekran görüntüsü kaydedilirken hata

en: Error while uncompressing the GZipped log. The file might be corrupt.
tr: GZip ile sıkıştırılmış günlük açılırken hata. Dosya bozuk olabilir.

en: Error while writing to '%s'
tr: '%s' dosyasına yazılırken hata

en: Error: %s
tr: Hata: %s

en: Exclude other filesystems
tr: Diğer dosya sistemleri hariç

en: Excluded partitions URIs
tr: Dikkate alınmayan disk bölümleri URI'leri

en: FILE
tr: DOSYA

en: FLAGS
tr: İMLER

en: FTP (with login)
tr: FTP (giriş ile)

en: F_ind:
tr: _Bul:

en: Factory for the dictionary applet
tr: Sözlük uygulamacığı için üretici

en: Failed to parse command line arguments: %s
tr: Komut satırı argümanları ayrıştırılamadı: %s

en: Failed to set process group id of child %d: %s.
tr: %d alt süreci numara ataması başarısız oldu: %s.

en: File already exists
tr: Dosya zaten mevcut

en: File is empty
tr: Dosya boş

en: File is not a valid .desktop file
tr: Dosya geçerli bir .desktop dosyası değil

en: Filename
tr: Dosya adı

en: Filesystem Type
tr: Dosya Sistemi Türü

en: Filter name is empty!
tr: Filtre ismi boş!

en: Filter name may not contain the ':' character
tr: Filtre ismi ':' karakteri içeremez

en: Filters
tr: Filtreler

en: Find Ne_xt
tr: _Sonrakini Bul

en: Find Next
tr: Sonrakini Bul

en: Find Pre_vious
tr: Ö_ncekini Bul

en: Find Previous
tr: Öncekini Bul

en: Find a word or phrase in the document
tr: Doküman içinde kelime ya da deyim ara

en: Find a word or phrase in the log
tr: Günlük içinde bir kelime ya da öbek ara

en: Find next occurrence of the search string
tr: Arama dizgisinin bir sonraki yerini bul

en: Find previous occurrence of the search string
tr: Arama dizgisinin önceki yerini bul

en: Folder
tr: Dizin

en: Follow symbolic links
tr: Sembolik bağlantıları izle

en: Foreground:
tr: Ön alan:

en: GDict Options
tr: GDict Seçenekleri

en: GDict debugging flags to set
tr: Atanacak GDict hata ayıklama imleri

en: GDict debugging flags to unset
tr: Kaldırmak için GDict hata ayıklama imleri

en: GROUP
tr: GRUP

en: Go to the first definition
tr: İlk tanıma git

en: Go to the last definition
tr: Son tanıma git

en: Go to the next definition
tr: Sonraki tanıma git

en: Go to the previous definition
tr: Önceki tanıma git

en: Grab _after a delay of
tr: Yakalamadan ö_nce beklenecek süre

en: Grab a window instead of the entire screen
tr: Tüm ekran yerine bir pencere yakala

en: Grab an area of the screen instead of the entire screen
tr: Tüm ekran yerine ekranın bir alanını yakala

en: Grab the current _window
tr: Mevcut _pencereyi yakala

en: Grab the whole _desktop
tr: Tüm _masaüstünü yakala

en: H_ostname:
tr: _Makine Adı:

en: Height of the main window in pixels
tr: Ana pencerenin benek olarak yüksekliği

en: Hide
tr: Sakla

en: Highlight
tr: Vurgula

en: Hostname
tr: Makine Adı

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
tr: Eğer mevcut bir dosyanın yerine koyarsanız, onun içeriği üzerine yazılır.

en: Impossible to open the file %s
tr: %s dosyasını açmak imkânsız

en: Impossible to save the screenshot to %s.
     Error was %s.
     Please choose another location and retry.
tr: Ekran görüntüsü %s konumuna kaydedilemiyor.
     Hatası %s
     Lütfen başka bir konum seçin ve tekrar deneyin.

en: Include Border
tr: Kenarlıkları Kapsa

en: Include Pointer
tr: Belirteç İçer

en: Include _pointer
tr: _Belirteç içer

en: Include the pointer in the screenshot
tr: Ekran görüntüsünde belirteci de içer

en: Include the window _border
tr: Pencere _kenarlığı içer

en: Include the window border with the screenshot
tr: Ekran görüntüsüyle birlikte pencere kenarlıklarını da kapsa

en: Include the window manager border along with the screenshot
tr: Ekran görüntüsüyle birlikte pencere yöneticisi kenarlıklarını da kapsa

en: Interactively set options
tr: Seçenekleri etkileşimli olarak ata

en: Invalid database '%s'
tr: Geçersiz veritabanı '%s'

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
tr: 'sortby' komut satırına parametre olarak girilmiş geçersiz seçenek.

en: Invalid strategy '%s'
tr: Geçersiz strateji '%s'

en: Invalid transport type '%d'
tr: Geçersiz taşıma tipi '%d'

en: KILOBYTES
tr: KİLOBAYT

en: List View
tr: Liste Görünümü

en: List of saved filters
tr: Kayıtlı filtre listesi

en: List of saved regexp filters
tr: Kayıtlı düzenli ifade filtre listesi

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: Local Only
tr: Sadece Yerel

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
tr: Bu bilgisayardaki dokümanları ve dizinleri ada veya içeriğe göre konumlandır

en: Log File Viewer
tr: Günlük Dosyası Görüntüleyicisi

en: Log Viewer
tr: Günlük Görüntüleyicisi

en: Log file to open up on startup
tr: Başlangıçta açılacak günlük dosyası

en: Log files to open up on startup
tr: Başlangıçta açılacak günlük dosyaları

en: Longdo Thai-English Dictionaries
tr: Longdo Tay-İngilizce Sözlükler

en: Look _up:
tr: A_ra:

en: Look in Folder
tr: Dizin içinde Ara

en: Look in folder
tr: Dizin içinde ara

en: Look up words in a dictionary
tr: Kelimeleri bir sözlükte ara

en: Look up words in dictionaries
tr: Kelimeleri sözlüklerde ara

en: Lookup failed for host '%s': %s
tr: Makine '%s' için arama başarısız: %s

en: Lookup failed for host '%s': host not found
tr: Makine '%s' için arama başarısız: makine bulunamadı

en: Lookup failed for hostname '%s': no suitable resources found
tr: Makine adı '%s' için arama başarısız: uygun kaynak bulunamadı

en: MATE Dictionary
tr: MATE Sözlüğü

en: MATE Disk Usage Analyzer
tr: MATE Disk Kullanım Analizcisi

en: MATE Search Tool
tr: MATE Arama Aracı

en: Manage Filters
tr: Filtreleri Yönet

en: Manage filters
tr: Filtreleri yönet

en: Maximum depth
tr: Azami derinlik

en: Mo_ve to Trash
tr: Çöp'e _Taşı

en: Monitor Home
tr: Evi İzle

en: Mount Point
tr: Bağlama Noktası

en: Move to parent folder
tr: Üst dizine taşı

en: Moving "%s" failed: %s.
tr: "%s" taşınamadı: %s.

en: Na_me does not contain
tr: İ_smi içermiyor

en: Name
tr: İsim

en: Name contains
tr: İsim içerir

en: Name matches regular e_xpression
tr: İsmi _düzemli ifade ile eşleştir

en: New look up
tr: Yeni arama

en: No '%s' group found inside the dictionary source definition
tr: Sözlük kaynağı tanımı içinde '%s' grubu bulunamadı

en: No Files Found
tr: Dosya Bulunamadı

en: No connection to the dictionary server at '%s:%d'
tr: '%s:%d' itibariyle sözlük sunucusuna bağlantı yok

en: No context available for source '%s'
tr: '%s' kaynağı için ulaşılabilir bağlam yok

en: No databases found on dictionary server at '%s'
tr: '%s'

en: No definitions found
tr: Tanım bulunamadı

en: No definitions found for '%s'
tr: '%s' için tanım bulunamadı

en: No dictionary source available with name '%s'
tr: '%s' isminde ulaşılabilir sözlük kaynağı yok

en: No files found
tr: Dosya bulunamadı

en: No hostname defined for the dictionary server
tr: Sözlük sunucusu için makine adı tanımlanmadı

en: No strategies found on dictionary server at '%s'
tr: '%s' sözlük sunucusu üzerinde bir strateji bulunamadı

en: None
tr: Hiçbiri

en: Normal text size
tr: Normal metin boyutu

en: Not a launchable item
tr: Başlatılabilir bir öğe değil

en: Not found
tr: Bulunamadı

en: Only show lines that match one of the given filters
tr: Sadece bir ya da daha fazla girilen filtre ile eşleşen satırları göster

en: Open Containing _Folder
tr: İçeren Klas_örü Aç

en: Open Log
tr: Günlük Aç

en: Open Wit_h
tr: _Birlikte Aç

en: Open a log from file
tr: Dosyadan günlük aç

en: Open the help contents for the log viewer
tr: Günlük görüntüleyici için yardım dosyasını aç

en: Open with %s
tr: %s ile Aç

en: Optional information:
tr: Tercihi bilgi:

en: Owned by _group
tr: Ait olduğu _grup

en: Owned by _user
tr: Ait olduğu k_ullanıcı

en: Owner is unrecognized
tr: Sahibi tanımsız

en: PATH
tr: YOL

en: PATTERN
tr: ŞABLON

en: P_review...
tr: Ö_nizleme...

en: Paths
tr: Yollar

en: Please enter a name and try again.
tr: Lütfen bir isim girin ve yeniden deneyin.

en: Please specify either foreground or background color!
tr: Lütfen ya ön ya da arka plan rengini belirtin!

en: Please wait until the current search ends.
tr: Lütfen geçerli arama bitene kadar bekleyin.

en: Port
tr: Kapı

en: Preferences
tr: Tercihler

en: Preview this document
tr: Bu belgeyi önizle

en: Print
tr: Yazdır

en: Print definition
tr: Tanımı yazdır

en: Print result to the console
tr: Sonucu konsola yazdır

en: Print the definitions found
tr: Bulunan tanımları yazdır

en: Print the text of the definition
tr: Tanımın metnini yazdır

en: Print this document
tr: Bu belgeyi yazdır

en: Print version information and exit
tr: Sürüm bilgisini yazdır ve çık

en: Public FTP
tr: Genel FTP

en: Quick Search Excluded Paths
tr: Harici Yollarda Hızlı Ara

en: Quick Search Second Scan Excluded Paths
tr: Harici Yollarda İkincil Hızlı Ara

en: Quit the log viewer
tr: Günlük görüntüleyicisinden çık

en: Ready
tr: Hazır

en: Refresh
tr: Tazele

en: Regular expression is empty!
tr: Düzenli ifade boş!

en: Regular expression is invalid: %s
tr: Düzenli ifade geçersiz: %s

en: Reload the list of available databases
tr: Erişilebilir veri tabanlarının listesini yeniden yükle

en: Reload the list of available sources
tr: Erişilebilir kaynakların listesini yenile

en: Reload the list of available strategies
tr: Erişilebilir stratejilerin listesini yeniden yükle

en: Remove "%s"
tr: "%s" Seçeneğini Kaldır

en: Remove "%s"?
tr: "%s" kaldırılsın mı?

en: Remove the currently selected dictionary source
tr: Geçerli olarak seçili sözlük kaynağını kaldır

en: Remove the window border from the screenshot
tr: Ekran görüntüsünden pencere kenarlıklarını çıkar

en: Rescan your home folder?
tr: Ev dizininiz tekrar taransın mı?

en: STRING
tr: DİZGİ

en: S_can Remote Folder...
tr: _Uzaktaki Dizini Tara...

en: S_earch results:
tr: Arama _sonuçları:

en: S_ize at least
tr: E_n küçük boyut

en: S_tatusbar
tr: _Durum çubuğu

en: Save Screenshot
tr: Ekran Görüntüsünü Kaydet

en: Save Search Results As...
tr: Arama Sonuçlarını Farklı Kaydet...

en: Save Snapshot
tr: Anlık Durum Kaydet

en: Save a Copy
tr: Bir Kopya Kaydet

en: Save definition
tr: Tanımı kaydet

en: Save images of your desktop or individual windows
tr: Masaüstünüze ya da ayrı ayrı pencerelerinize ait görüntüleri kaydet

en: Save in _folder:
tr: _Dizine kaydet:

en: Save screenshot
tr: Ekran görüntüsünü kaydet

en: Save the definitions found
tr: Bulunan tanımları kaydet

en: Save the text of the definition to a file
tr: Tanım metnini bir dosyaya kaydet

en: Saving file...
tr: Dosya kaydediliyor...

en: Scan
tr: Tara

en: Scan F_older...
tr: Dizini _Tara...

en: Scan Filesystem
tr: Dosya Sistemini Tara

en: Scan Folder
tr: Dizini Tara

en: Scan Home
tr: Ev Dizinini Tara

en: Scan Remote Folder
tr: Uzaktaki Dizini Tara

en: Scan _Filesystem
tr: _Dosya sistemini tara

en: Scan _Home Folder
tr: _Ev Dizinini Tara

en: Scan a folder
tr: Bir dizinü tara

en: Scan a remote folder
tr: Uzaktaki bir dizini tara

en: Scan filesystem
tr: Dosya sistemini tara

en: Scan home folder
tr: Ev dizinini tara

en: Scanning...
tr: Tarıyor...

en: Screenshot at %s - %d.png
tr: Ekran Görüntüsü %s - %d.png

en: Screenshot at %s.png
tr: Ekran Görüntüsü %s.png

en: Screenshot delay
tr: Ekran görüntüsü gecikmesi

en: Screenshot directory
tr: Ekran görüntüsü dizini

en: Screenshot taken
tr: Ekran görüntüsü alındı

en: Screenshot.png
tr: EkranGörüntüsü.png

en: Search Result Columns Order
tr: Arama Sonuçları Sütun Sırası

en: Search for Files
tr: Dosya Ara

en: Search history
tr: Arama tarihçesi

en: Search paths used by this object
tr: Bu nesne tarafından kullanılan arama yolları

en: Searching for '%s'...
tr: '%s' aranıyor...

en: Searching...
tr: Aranıyor...

en: Secure WebDAV (HTTPS)
tr: Güvenli WebDAV (HTTPS)

en: See mate-dictionary --help for usage
tr: Kullanım yardımı için mate-dictionary --help

en: Select Folder
tr: Bir Dizin Seçin

en: Select _All
tr: _Tümünü Seç

en: Select _area to grab
tr: Yakalamak için _alan seçin

en: Select _devices to include in filesystem scan:
tr: Dosya sistemi taramasında içermek için _aygıtları seç:

en: Select a folder
tr: Bir dizin seçin

en: Select a search option from the drop-down list.
tr: Açılır menüden bir arama seçeneği seçiniz.

en: Select and set the "%s" search option
tr: "%s" arama seçeneğini seçin ve değerini belirtin

en: Select more _options
tr: Daha fazla _seçenek seç

en: Select more options
tr: Daha fazla seçenek seç

en: Select the "%s" search option
tr: "%s" arama seçeneğini seçin

en: Select the entire log
tr: Tüm günlüğü seç

en: Select the folder or device from which you want to begin the search.
tr: Aramaya başlamak istediğiniz dizin ya da aygıt adını girin.

en: Service _type:
tr: Servis _türü:

en: Session management options:
tr: Oturum yönetimi seçenekleri:

en: Set sort order to descending, the default is ascending
tr: Sıralama düzenini azalan olarak ayarla, öntanımlı değer artandır

en: Set the font used for printing the definitions
tr: Tanımları yazdırmak için kullanılacak yazıtipini belirtin

en: Set the model of the chart
tr: Çizelgenin modelini ayarlayın

en: Set the root node from the model
tr: Modelden kök düğümü atan

en: Set the text of "Look in folder" search option
tr: "Dizin içinde ara" arama seçeneğinin metnini ayarlayın

en: Set the text of "Name contains" search option
tr: "İsim içerir" arama seçeneğinin değerini belirtin

en: Show Additional Options
tr: İlave Seçenekleri Göster

en: Show GDict Options
tr: GDict Seçeneklerini Göster

en: Show Side Pane
tr: Kenar Çubuğunu Göster

en: Show Status Bar
tr: Durum Çubuğunu Göster

en: Show hidden and backup files
tr: Gizli ve yedek dosyaları göster

en: Show matches only
tr: Sadece eşleşmeler

en: Show more _details
tr: Daha fazla _ayrıntı göster

en: Show or hide the definition window
tr: Tanım penceresini göster ya da gizle

en: Show session management options
tr: Oturum yönetimi seçeneklerini göster

en: Show the about dialog for the log viewer
tr: Günlük görüntüleyici için hakkında penceresini göster

en: Show the application's version
tr: Uygulamanın sürümünü göster

en: Show version
tr: Sürümü göster

en: Show version of the application
tr: Uygulamanın sürümünü göster

en: Si_ze at most
tr: En büyük bo_yut

en: Side _Pane
tr: _Kenar Çubuğu

en: Similar _Words
tr: Benzer _Kelimeler

en: Similar words
tr: Benzer kelimeler

en: Size
tr: Boyut

en: Size of the font used to display the log
tr: Günlüğü göstermek için kullanılan yazıtipi boyutu

en: Smaller text size
tr: Daha küçük metin boyutu

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
tr: Dosyaları şu ölçütlerden birine göre sırala: ad, dizin, boyut, tür ve tarih

en: Source
tr: Kaynak

en: Source Name
tr: Kaynak İsmi

en: Sources
tr: Kaynaklar

en: Specifies a list of log files to open up at startup. A default list is created by reading /etc/syslog.conf.
tr: Başlangıçta açılacak günlük dosyalarının listesini belirtir. /etc/syslog.conf dosyası okunarak öntanımlı bir liste oluşturulur.

en: Specifies the height of the log viewer main window in pixels.
tr: Günlük görüntüleyicisinin ana pencere yüksekliğini benek cinsinden belirtir.

en: Specifies the log file displayed at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
tr: Başlangıçta açılacak günlük dosyasını belirtir. Öntanımlı değer işletim sisteminize bağlı olarak ya /var/adm/messages ya da /var/log/messages olabilir.

en: Specifies the size of the fixed-width font used to display the log in the main tree view. The default is taken from the default terminal font size.
tr: Ana ağaç görünümü içindeki kaydın gösterilmesi için kullanılacak sabit genişlikli yazıtipi boyutu belirler. Öntanımlı olan öntanımlı terminal yazıtipinden alınmıştır.

en: Specifies the width of the log viewer main window in pixels.
tr: Benek cinsinden günlük görüntüleyici ana pencere genişliğini belirtir.

en: Specify file containing saved configuration
tr: Kaydedilmiş yapılandırma içeren dosyayı belirtin

en: Specify session management ID
tr: Oturum yönetimi kimliğini belirtin

en: St_atusbar
tr: _Durum Çubuğu

en: Starting %s
tr: %s başlatılıyor

en: Status
tr: Durum

en: Statusbar is Visible
tr: Durum Çubuğu Görünür

en: Stop scanning
tr: Taramayı durdur

en: Strategies
tr: Stratejiler

en: Strategy
tr: Strateji

en: Strategy `%s' selected
tr: Strateji `%s' seçildi

en: Subfolder tips visible
tr: Alt klasör balonları görünür

en: System Log Viewer
tr: Sistem Günlük Görüntüleyicisi

en: Take Screenshot
tr: Ekran Görüntüsü Al

en: Take _Screenshot
tr: Ekran Görüntüsü _Al

en: Take a picture of the screen
tr: Ekranın resmini çek

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
tr: Belirtilen süreden sonra [saniye olarak] ekran görüntüsü al

en: The GdictContext bound to this source
tr: Bu kaynağa bağlanacak GdictContext

en: The GdictContext object used to get the word definition
tr: Kelime tanımı alınırken kullanılan GdictContext nesnesi

en: The caja file manager is not running.
tr: Caja dosya yöneticisi çalışmıyor.

en: The child save process unexpectedly exited.  We are unable to write the screenshot to disk.
tr: Saklama alt süreci beklenmedik bir şekilde sonlandı. Ekran görüntüsü diske yazılamıyor.

en: The content of your home folder has changed. Select rescan to update the disk usage details.
tr: Ev dizininin içeriği değişti. Disk kullanım ayrıntılarını güncellemek için tekrar taramayı seçin.

en: The database used to query the GdictContext
tr: GdictContext sorgusu için kullanılacak veritabanı

en: The default database of this dictionary source
tr: Bu sözlük kaynağının öntanımlı veritabanı

en: The default database to use
tr: Kullanılacak öntanımlı veritabanı

en: The default search strategy to use
tr: Kullanılacak öntanımlı arama stratejisi

en: The default strategy of this dictionary source
tr: Bu sözlük kaynağının öntanımlı stratejisi

en: The description of this dictionary source
tr: Bu sözlük kaynağının tanımı

en: The directory the last screenshot was saved in.
tr: Son ekran görüntüsünün kaydedildiği dizin.

en: The display name of this dictionary source
tr: Bu sözlük kaynağının görünen ismi

en: The document "%s" already exists.  Would you like to replace it?
tr: "%s" belgesi zaten mevcut.  Yerine konulmasını ister misiniz?

en: The document does not exist.
tr: Belge bulunmuyor.

en: The document name you selected is a folder.
tr: Seçtiğiniz belge ismi bir dizin.

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
tr: "%s" dosyası zaten mevcut. Yerine koymak ister misiniz?

en: The file is not a regular file or is not a text file.
tr: Dosyası normal bir dosya değil veya bir metin dosyası değil.

en: The filename used by this dictionary source
tr: Sözlük sunucusunda kullanılan dosya adı

en: The folder does not exist.
tr: Dizin mevcut değil.

en: The font to be used when printing
tr: Yazdırma sırasında kullanılacak yazıtipi

en: The font to be used when printing a definition.
tr: Bir tanım yazdırılırken kullanılacak yazıtipi.

en: The hostname of the dictionary server to connect to
tr: Bağlanılacak sözlük sunucusunun makine adı

en: The maximum depth drawn in the chart from the root
tr: Kökten çizelgenin çizileceği azami derinlik

en: The name of the client of the context object
tr: Bağlam nesnesi istemcisinin ismi

en: The name of the default individual database or meta-database to use on a dictionary source. An exclamation mark ("!") means that all the databases present in a dictionary source should be searched
tr: Sözlük kaynağında kullanılacak öntanımlı ayrı veritabanının veya meta-veritabanı adı. Ünlem işareti ("!") bir sözlük kaynağında mevcut tüm veritabanlarının aranması anlamına gelmektedir.

en: The name of the default search strategy to use on a dictionary source, if available. The default strategy is 'exact', that is match exact words.
tr: Eğer ulaşılabilir ise bir sözlük kaynağında kullanılacak öntanımlı arama stratejisinin ismi. Öntanımlı strateji 'exact', tam kelimeleri seçer.

en: The name of the dictionary source used
tr: Kullanılan sözlük kaynağının ismi

en: The name of the dictionary source used to retrieve the definitions of words.
tr: Kelimelerin tanımlarının alınacağı öntanımlı sözlük kaynağının ismi.

en: The number of seconds to wait before taking the screenshot.
tr: Ekran görüntüsü alınmadan önce beklenecek saniye sayısı.

en: The port of the dictionary server to connect to
tr: Sözlük sunucusuna bağlanılacak kapı

en: The search results may be invalid.  There were errors while performing this search.
tr: Arama sonuçları geçersiz olabilir.  Bu aramayı gerçekleştirirken hatalar oluştu.

en: The search results may be out of date or invalid.  Do you want to disable the quick search feature?
tr: Arama sonuçları güncel ya da geçerli olmayabilir. Hızlı arama özelliğini devre dışı bırakmak ister misiniz?

en: The status code as returned by the dictionary server
tr: Sözlük sunucusundan dönen durum kodu

en: The strategy used to query the GdictContext
tr: GdictContext sorgulamak için kullanılacak strateji

en: The transport mechanism used by this dictionary source
tr: Bu sözlük sunucusu tarafından kullanılacak taşıma mekanizması

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
tr: Belgeyi gösterebilecek bir görüntüleyici yüklü değil.

en: There is no installed viewer capable of displaying the folder.
tr: Dizini gösterebilecek bir görüntüleyici yüklü değil.

en: There was an error displaying help.
tr: Yardım gösterilirken bir hata oluştu.

en: There was an error displaying help: %s
tr: Yardım gösterilirken bir hata oluştu: %s

en: There was an error while displaying help
tr: Yardım gösterilirken bir hata oluştu

en: This key defines the default value of the "Look in Folder" widget.
tr: Bu anahtar "Dizin içinde Ara" parçasının öntanımlı değerini tanımlar.

en: This key defines the items which were searched for in the past.
tr: Bu anahtar hangi unsurların geçmişte arandığını tanımlar.

en: This key defines the order of the columns in the search results. This key should not be modified by the user.
tr: Bu anahtar arama sonuçları içinde sütunların sırasını belirler.

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a quick search. The wildcards '*' and '?' are supported. The default values are /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, and /var/*.
tr: Bu anahtar arama aracının hızlı aramasından çıkarılacak yolları tanımlar. Maskeleme karakterleri '*' ve '?' desteklenmektedir. Öntanımlı değerler /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, ve /var/*.

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a second scan when performing a quick search. The second scan uses the find command to search for files. The purpose of the second scan is to find files that have not been indexed. The wildcards '*' and '?' are supported. The default value is /.
tr: Bu anahtar ikinci kez yapılacak hızlı aramadan çıkarılacak yolları tanımlar. İkinci arama dosyaları aramak için bul komutunu kullanır. İkinci aramanın amacı dizinlenmemiş dosyaları bulmaktadır. Maskeleme karakterleri '*' ve '?' desteklenmektedir. Öntanımlı değer /'dir.

en: This key defines the window height, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default height.
tr: Bu anahtar pencere yüksekliğini tanımlar ve oturumlar arası arama aracının boyutunu hatırlamak için kullanılır.

en: This key defines the window width, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default width.
tr: Bu anahtar pencere genişliğini tanımlar ve oturumlar arasında arama aracının boyutunu hatırlamakta kullanılır. Bunu -1 yapmak arama aracının öntanımlı genişliği kullanmasını sağlar.

en: This key determines if the "Contains the text" search option is selected when the search tool is started.
tr: Bu anahtar arama aracı başladığında "İçerdiği metin" arama seçeneğinin seçili olup olmadığını belirler.

en: This key determines if the "Date modified less than" search option is selected when the search tool is started.
tr: Bu anahtar arama aracı başladığında "En son ne kadar zaman önce değiştirildiği" arama seçeneğinin seçili olup olmadığını belirler.

en: This key determines if the "Date modified more than" search option is selected when the search tool is started.
tr: Bu anahtar arama aracı başladığında "En son ne kadar zaman sonra değiştirildiği" arama seçeneğinin seçili olup olmadığını belirler.

en: This key determines if the "Exclude other filesystems" search option is selected when the search tool is started.
tr: Bu anahtar arama aracı başladığında "Diğer dosya sistemleri hariç" arama seçeneğinin seçili olup olmadığını belirler.

en: This key determines if the "File is empty" search option is selected when the search tool is started.
tr: Bu anahtar arama aracı başladığında "Dosya boş" arama seçeneğinin seçili olup olmadığını belirler.

en: This key determines if the "Follow symbolic links" search option is selected when the search tool is started.
tr: Bu anahtar arama aracı başladığında "Sembolik bağlantıları izle" arama seçeneğinin seçili olup olmadığını belirler.

en: This key determines if the "Name does not contain" search option is selected when the search tool is started.
tr: Bu anahtar arama aracı başladığında "İsim içinde bulunmaz" arama seçeneğinin seçili olup olmadığını belirler.

en: This key determines if the "Name matches regular expression" search option is selected when the search tool is started.
tr: Bu anahtar arama aracı başladığında "İsim düzenli deyimlerle uyuşuyor" arama seçeneğinin seçili olup olmadığını belirler.

en: This key determines if the "Owned by group" search option is selected when the search tool is started.
tr: Bu anahtar arama aracı başladığında "Ait olduğu grup" arama seçeneğinin seçili olup olmadığını belirler.

en: This key determines if the "Owned by user" search option is selected when the search tool is started.
tr: Bu anahtar arama aracı başladığında "Ait olduğu kullanıcı" arama seçeneğinin seçili olup olmadığını belirler.

en: This key determines if the "Owner is unrecognized" search option is selected when the search tool is started.
tr: Bu anahtar arama aracı başladığında "Sahibi tanımsız" arama seçeneğinin seçili olup olmadığını belirler.

en: This key determines if the "Show hidden files and folders" search option is selected when the search tool is started.
tr: Bu anahtar arama aracı başladığında "Gizli dosya ve dizinleri göster" arama seçeneğinin seçili olup olmadığını belirler.

en: This key determines if the "Size at least" search option is selected when the search tool is started.
tr: Bu anahtar arama aracı başladığında "En küçük boyut" arama seçeneğinin seçili olup olmadığını belirler.

en: This key determines if the "Size at most" search option is selected when the search tool is started.
tr: Bu anahtar arama aracı başladığında "En büyük boyut" arama seçeneğinin seçili olup olmadığını belirler.

en: This key determines if the search tool disables the use of the find command after performing a quick search.
tr: Bu anahtar arama aracının hızlı aramalardan sonra 'find' komutunun kullanımının iptal edilip edilmediğini gösterir.

en: This key determines if the search tool disables the use of the locate command when performing simple file name searches.
tr: Bu anahtar arama aracının basit dosya adı aramalarında 'locate' komutunun kullanımının iptal edilip edilmediğini gösterir.

en: This key determines if the search tool window starts in a maximized state.
tr: Bu anahtar arama aracı penceresinin ekranı kaplamış durumda başlayıp başlamayacağını belirler.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
tr: Bu program faydalı olacağı umut edilerek dağıtılmaktadır, fakat HİÇBİR GARANTİSİ YOKTUR; hatta ÜRÜN DEĞERİ ya da BİR AMACA UYGUNLUK gibi garantiler de vermez. Lütfen daha fazla detay için GNU Genel Kamu Lisansı'nı inceleyin.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
tr: Bu program özgür bir yazılımdır, Özgür Yazılım Vakfı'nın yayınladığı GNU Genel Kamu Lisansı'nın 2. veya daha sonraki sürümlerindeki şartlar altında dağıtabilir ve/veya değiştirilebilir.

en: This version of System Log does not support GZipped logs.
tr: Sistem Günlüğü'nü bu sürümü GZip ile sıkıştırılmış günlükleri desteklemez.

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
tr[0]: Bu %d farklı pencere açacak.
tr[1]: Bu %d farklı pencere açacak.

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
tr: Bu, sözlük kaynağını kalıcı olarak listeden kaldıracaktır.

en: Toggle dictionary window
tr: Sözlük penceresi seç

en: Too many arguments. Only one directory can be specified.
tr: Çok fazla argüman. Sadece bir dizin belirtilebilir.

en: Toolbar is Visible
tr: Araç çubuğu Görünür

en: Total Size
tr: Toplum Boyut

en: Total filesystem capacity
tr: Toplam dosya sistemi kapasitesi

en: Total filesystem capacity:
tr: Toplam dosya sistemi kapasitesi:

en: Total filesystem usage
tr: Toplam dosya sistemi kullanımı

en: Transport
tr: Taşıma

en: Trash is unavailable.  Could not move "%s" to the trash.
tr: Çöp erişilemez.  "%s" çöpe taşınamadı.

en: Type
tr: Tür

en: Type the word you want to look up
tr: Aramak istediğiniz kelimeyi yazın

en: USER
tr: KULLANICI

en: Unable to clear the temporary folder:
    %s
tr: Geçici dizin temizlenemiyor:
    %s

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'
tr: Sözlük sunucusuna bağlanılamadı '%s:%d'

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'. The server replied with code %d (server down)
tr: Sözlük sunucusuna '%s:%d' itibariyle bağlanılamadı. Sunucu %d kodu ile cevap verdi (sunucu çalışmıyor)

en: Unable to create a context
tr: Bir bağlam oluşturulamadı

en: Unable to create a source file
tr: Kaynak dosya oluşturulamadı

en: Unable to create socket
tr: Soket oluşturulamadı

en: Unable to create the data directory '%s': %s
tr: '%s' veri dizini oluşturulamıyor: %s

en: Unable to display the preview: %s
tr: Önizleme gösterilemiyor: %s

en: Unable to find a suitable dictionary source
tr: Uygun bir sözlük kaynağı bulunamadı

en: Unable to find dictionary source
tr: Sözlük kaynağı bulunamadı

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition file: %s
tr: '%s' anahtarı sözlük kaynak tanım dosyası %s içinden alınamadı

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition: %s
tr: '%s' anahtarı sözlük kaynağı %s içinden alınamadı

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : '%s'
tr: Sözlük sunucusu cevabının ayrıştırılmasında hata
    : '%s'

en: Unable to remove source '%s'
tr: '%s' kaynağı kaldırılamıyor

en: Unable to rename file '%s' to '%s': %s
tr: '%s' dosyasının ismi '%s' olarak değiştirilemedi: %s

en: Unable to save source file
tr: Kaynak dosya kaydedilemedi

en: Unable to set the channel as non-blocking: %s
tr: Kanal bloke edilemez olarak tanımlamadı: %s

en: Unable to take a screenshot of the current window
tr: Mevcut pencerenin ekran görüntüsü alınamadı

en: Unknown error saving screenshot to disk
tr: Ekran görüntüsü kaydedilirken bilinmeyen hata

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
tr: Tanınmayan masaüstü dosyası Sürüm '%s'

en: Unrecognized launch option: %d
tr: Tanınmayan başlatma seçeneği: %d

en: Untitled document
tr: İsimsiz doküman

en: Usage
tr: Kullanım

en: VALUE
tr: DEĞER

en: Version:
tr: Sürüm:

en: View as Rings Chart
tr: Halka Çizelgesi Olarak Göster

en: View as Treemap Chart
tr: Ağaç Haritası Çizelgesi Olarak Göster

en: View or monitor system log files
tr: Sistem günlük dosyalarını göster ya da izle

en: Whether any change to the home directory should be monitored.
tr: Ev dizinindeki değişikliklerin izlenip izlenmemesi.

en: Whether the context uses only local dictionaries or not
tr: Bağlamın yerel sözlükleri kullanıp kullanmayacağı

en: Whether the status bar at the bottom of main window should be visible.
tr: Ana pencerenin altındaki durum çubuğunun görünür olup olmayacağı.

en: Whether the subfolder tooltips of the selected folder are drawn.
tr: Seçilen dizinin alt dizinleri için ipucu balonlarının çizilip çizilmeyeceğini belirler.

en: Whether the toolbar should be visible in main window.
tr: Ana pencere içindeki araç çubuğunun görünür olup olmayacağı.

en: Which type of chart should be displayed.
tr: Hangi grafik türünün görüntüleneceği.

en: Width of the main window in pixels
tr: Ana pencerenin benek olarak genişliği

en: Windows share
tr: Windows paylaşımı

en: Without mount points disk usage cannot be analyzed.
tr: Bağlama noktaları olmadan disk kullanımı analiz edilemez.

en: Word `%s' selected
tr: `%s' kelimesi seçildi

en: Words to look up
tr: Aranacak kelimeler

en: Words to match
tr: Eşleşecek kelimeler

en: Wrapped
tr: Katlanmış

en: You did not select a document name.
tr: Belge ismi seçmediniz.

en: You don't have enough permissions to read the file.
tr: Dosyayı okumak için yeterli haklara sahip değilsiniz.

en: You may not have write permissions to the document.
tr: Belgeye yazma haklarına sahip değilsiniz.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301, USA
tr: Bu programla beraber GNU Genel Kamu Lisansını da almış olmalısınız; eğer almadıysanız, Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02110-1302, USA adresine yazınız.

en: Zoom in
tr: Yakınlaştır

en: Zoom out
tr: Uzaklaştır

en: [DIRECTORY]
tr: [DİZİN]

en: [LOGFILE...]
tr: [GÜNLÜK DOSYASI...]

en: _About
tr: _Hakkında

en: _Analyzer
tr: _Analizci

en: _Close
tr: _Kapat

en: _Collapse All
tr: Hepsini _Katla

en: _Contents
tr: _İçindekiler

en: _Copy
tr: _Kopyala

en: _Date modified less than
tr: En son ne kadar zaman önce değ_iştirildiği

en: _Description:
tr: _Açıklama:

en: _Domain Name:
tr: Alan A_dı:

en: _Edit
tr: _Düzenle

en: _Expand All
tr: _Hepsini Genişlet

en: _File
tr: _Dosya

en: _Filters
tr: _Filtreler

en: _Find...
tr: _Bul...

en: _Find:
tr: _Bul:

en: _First Definition
tr: İ_lk tanım

en: _Folder:
tr: _Dizin:

en: _Go
tr: _Git

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Image type:
tr: _Görüntü türü:

en: _Last Definition
tr: S_on Tanım

en: _Location (URI):
tr: _Konum (URI):

en: _Look Up Selected Text
tr: Seçi_li Metni Ara

en: _Look in folder:
tr: _Dizin içinde bak:

en: _Monitor changes to your home folder
tr: Ev _dizininizdeki değişiklikleri izle

en: _Name contains:
tr: İ_sim içerir:

en: _Name:
tr: İ_sim:

en: _New
tr: _Yeni

en: _Next
tr: _Sonraki

en: _Next Definition
tr: _Sonraki Tanım

en: _Open
tr: _Aç

en: _Open Folder
tr: _Dizin Aç

en: _Open with %s
tr: %s ile _Aç

en: _Open...
tr: _Aç...

en: _Port:
tr: _Kapı:

en: _Preferences
tr: _Tercihler

en: _Previous
tr: Ö_nceki

en: _Previous Definition
tr: Ön_ceki Tanım

en: _Print
tr: _Yazdır

en: _Print font:
tr: _Yazdırma yazıtipi:

en: _Print...
tr: _Yazdır...

en: _Quit
tr: Çı_k

en: _Regular Expression:
tr: D_üzenli İfade:

en: _Replace
tr: _Yerine koy

en: _Rescan
tr: _Tekrar Tara

en: _Save
tr: _Kaydet

en: _Save Results As...
tr: Sonuçları _Farklı Kaydet...

en: _Save a Copy...
tr: _Bir Kopya Kaydet...

en: _Scan
tr: _Tara

en: _Select a dictionary source for looking up words:
tr: Kelime aramak için bir sözlük kaynağı _seçin:

en: _Server:
tr: _Sunucu:

en: _Share:
tr: _Paylaşım:

en: _Show hidden folders
tr: _Gizli dizinleri göster

en: _Sidebar
tr: _Kenar çubuğu

en: _Statusbar
tr: _Durum Çubuğu

en: _Toolbar
tr: _Araç çubuğu

en: _Transport:
tr: _Taşıma:

en: _User Name:
tr: K_ullanıcı adı:

en: _View
tr: _Görüntüle

en: available:
tr: ulaşılabilir:

en: contains hardlinks for:
tr: sabit bağlantılar içerir:

en: days
tr: gün

en: effect
tr: Efekt

en: kilobytes
tr: kilobayt

en: last update: %s
tr: son güncelleme : %s

en: link (broken)
tr: bağlantı (kırık)

en: link to %s
tr: %s bağlantısı

en: nd copy)
tr: . kopya)

en: rd copy)
tr: . kopya)

en: seconds
tr: saniye

en: source
tr: kaynak

en: st copy)
tr: . kopya)

en: th copy)
tr: . kopya)

en: today at %-I:%M %p
tr: bugün saat %-H:%M

en: used:
tr: kullanılan:

en: word
tr: kelime

en: yesterday at %-I:%M %p
tr: dün saat %-H:%M
